Navibration: Blockchain tabanlı navigasyon sistemi

 Post Views: 2679

Geleceğin teknolojisi olan blok zinciri (blockchain) teknolojisi her geçen gün daha büyük bir gelişme kaydetmektedir. Endüstriler arasında bu teknolojinin kullanımı arasında rekabet yaşanmaktadır. Çünkü blok zinciri teknolojisinin kullanım alanı çok geniştir. Blok zinciri teknolojisi küresel dünyadaki güven ve şeffaflık sorununa kesin bir çözüm getirmiştir. Navigasyon teknolojilerde son yıllarda hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Navigasyon ve blok zinciri teknolojisi ile birleştirerek yeni bir teknolojik atılım yapan Navibration platformu hayatımızı kolaylaştıracak yeni bir ekosistem yaratmaktadır.

Navibration, blockchain teknolojisiyle desteklenen merkezi olmayan bir navigasyon sistemidir. Şuandaki rakiplerinden farklı olarak rotaları ve coğrafi konumlarını tanıyarak, tarihi önemi olan yerleri anlatan ses rehberleri ile donatılmıştır. Platformun hem masaüstü sürümü, hemde tabletler ve akıllı telefonlar için olan sürümleri olacaktır. Ekosistemde içerik oluşturucuların gezginler, şehirlerdeki uzmanlar, yorumcular, yazarlar, konuşmacılar ve çevirmenler olması bekleniyor. Platformdaki tüm bu insanların önemli bir yere sahip olması planlanmaktadır. İsteyen herkes tur programları hazırlayıp platforma yükleye bileceklerdir.

Platformda bir tur satın almaya karar veren kullanıcılar, vibration’dan (titreşim) yararlanan patentli navigasyon sistemi aracılığıyla bir yerden diğerine yönlendirilecek, bu sayede haritalara ve internet bağlantısına ihtiyaç duyulmayacaktır. Bu turların satılması akıllı sözleşmelerin kullanımı ile yapılacaktır. Akıllı sözleşmelerin kullanımı ile kullanıcı teşviklerinin ve şeffaflığın garanti altına alınması sağlanacaktır. Alım durumunda akıllı sözleşme otomatik olarak devreye girecek ve ücret transferi gerçekleşecektir.

Blockchain bu projenin temelini oluşturmaktadır. Bu ekosistemin güvenilir ve şeffaf olmasını sağlayarak tüm kullanıcılara projeye katkılarından dolayı adil bir ödül almalarına olanak sağlamaktadır. Platformunun içeriği, platformun kullanıcıları tarafından oluşturulacaktır. Kullanıcılar içerik olarak ses kılavuzları oluştururlar ve bu rehberleri platformun kataloğuna eklenir. Bundan sonra, akıllı sözleşmelerde sabitlenen bir ödül mekanizmasının başlatıldığı bir blockchain işlemi gerçekleşir. Başka bir deyişle, bir kullanıcı Navibration Experiences platformunda bir sesli rehber satın aldığında, içerik oluşturucuları platformun tokenlerini şeffaf ve adil bir sisteme dayalı bir ödül olarak alırlar.

Platform kullanıcıları hem fiat para (dolar, euro gibi), hem de platformun kendi tokeni olan Navicoin kullanarak sesli rehber satın alabilirler. Platformda yatırılan fonlar, borsalarda Navicoin satın almak için kullanılacaktır. Platform tarafından alınan navicoin, satın alınan bir ses rehberinin tüm içerik oluşturucuları arasında adil bir şekilde dağıtılacaktır.

Navibration ekosisteminin zaten geliştirilmiş ve patentli iOS ve Android uygulamaları mevcuttur. Sizde bu uygulamayı hemen indirip kullanabilirsiniz. Uygulamada ileri ki zamanlarda blockchain teknolojisinin entegrasyonu yapılacaktır. Bu proje şu an için bir çok kişi ve hatta İspanyol hükumeti tarafından büyük destek almıştır. İspanya Hükümeti Ekonomi ve Rekabet Bakanlığı, projeyi gelişme için erken aşama yatırım ve onay mührüyle desteklemiştir.

Takım
Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri
 • Token tipi: Ethereum ERC20
 • Token adı: Navicoin
 • Token sembolü: NAVI
 • Toplam token sayısı: 300.000.000 NAVI
 • Satılacak token sayısı: 120.000.000 NAVI
 • Token fiyatı: 1 NAVI = 0.05 ABD doları
 • Soft cap: 500.000 ABD doları
 • Hard cap: 6.000.000 ABD doları

Sonuç

Navibration platformu dünyayı tanımaya yardımcı olmaya çalışmaktadır. İçerik yaratan kullanıcıların katkılarından dolayı ödüllendirildikleri adil ve şeffaf bir ekosistem oluşturmak için blockchain teknolojisi kullanılmaktadır. Şu anda hem iOS hem de Android platformlarında çalışan uygulaması olması neyi satın alacağını bilmeniz konusunda size fikir verebilir. Sizde bu projeyi yakından izleyin ve ICO yatırım fırsatını kaçırmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://navibration.com

✅ Whitepaper: https://www.navibration.com/Navibration-whitepaper-EN.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4941740.0

✅ Twitter: https://twitter.com/Navibration

✅ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/27109610/

✅ Telegram: https://t.me/NAVIBRATION_INFO

✅ Facebook: https://www.facebook.com/Navibration-1526002337730386/?fref=nf

✅ Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCPW08n-fzjQbZME1MHAirAQ

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


21 yorum

 1. Avatar Osman Akbak dedi ki:

  ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım.

 2. Avatar Ahmet Ruken Altay dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 3. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım.

 4. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

 5. Avatar Tuncay Acar dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje.

 6. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Süper bilgi. Teşekkürler

 7. Avatar Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 8. Avatar İlma Aldağ dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 9. Avatar Selman Erkoşan dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 10. Avatar İlma Aldağ dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 11. Avatar Adem Sezginoğlu dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 12. Avatar İrfan Anıl Fındıkçı dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 13. Avatar Sırma Begüm Altunbaş dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 14. Avatar Müyesser Akyildirim dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 15. Avatar Nesibe Nurefşan Alkan dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 16. Avatar Özgen Baka dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 17. Avatar Emine Münevver Akca dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 18. Avatar Ahmet Durmaz dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 19. Avatar Nüket Aksan dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 20. Avatar Dudu Dedeman dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 21. Avatar Adem Sezginoğlu dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.