NODE Haven ICO tanıtımı

 Post Views: 1739

Teknolojik gelişmelerin artması ile birlikte internette hızlı bir şekilde hayatımızda yer etmiştir. Akabinde de tüm gelişmeler yenilikler ve ticaret gibi birçok işlem internet üzerinden gerçekleştirilir olmuştur. Özellikle son zamanlarda adından oldukça söz ettiren gelişmelerden birisi blok zincir teknolojisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortaya çıktığı andan bu yana kadar blok zincir teknolojisi hayatımıza yeni bir dönem başlatmıştır. Şimdi sizlere madencilik alanın da oldukça önemli gelişmeler ve dinamiklik oluşturan, blok zincir teknolojisi artısıyla oluşturulmuş NodeHaven projesinden bahsedeceğim.

ABD merkezli bir blockchain donanım üreticisi olan NODE Haven, herkese üreticilerin kendileriyle aynı avantajlara sahip olmalarını sağlar. Üretim maliyetine dayalı bir fiyatla ileri madencilere erişim imkanı da sağlamaktadır. Aslında bu projeyi bir tür kooperatif modeli olarak da niteleyebiliriz. Bu sayede fırsat eşitliği sağlanabilecektir. Piyasa fiyatları yerine, maliyetinden alım imkanı sağlaması nedeniyle madenciler için önemli bir kaynak sağlayacak, çok farklı bir güzel bir proje olduğunu söyleyebiliriz.

Bu projenin uzun vadeli hedefleri  arasında ortaya çıkan blockchain teknolojisini desteklemek ve Web 3.0 donanım sağlayıcısı olma söylenebilir. Gelişmiş kripto madenciliği ekipmanlarına ek olarak, NODE Haven, yapay zeka madenciliğini destekleyen yapay sinir ağlarından, video kod dönüştürmeyi optimize etmeye kadar çeşitli uygulamalar için yeni ve özelleştirilmiş blockchain donanım çözümleri geliştirmektedir. Son teknolojik gelişmelerin entegrasyonu sağlanarak, madencilikle ilgili çığır açmayı planlandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

NODE Haven Ürünleri

NODE Haven’in amacı, bitcoin madencilik programlarını daha uygun fiyatlara getirebilmek için özel olarak tasarlanmış Uygulamaya Özgü Entegre Devreler (ASIC) geliştirerek, üretmek ve bunlarını dağıtımını sağlamaktır. İlk projenin yaklaşık olarak 7 ila 11 ay arasında tamamlanması beklenmektedir. 7nm BTC miner olacak olan NODE B7 modeli tahminlere göre, mevcut endüstri standart modeli olan 16nm ASIC’lere kıyasla % 50’ye varan oranla  daha yüksek verimli olacak ve % 60 daha fazla hash-rate sağlayacaktır.

Nasıl Çalışır?

Bu proje daha öncede belirtildiği üzere tüketici odaklıdır. Bunu teşvik etmek için ise NODE Haven Token’e dayanan yenilikçi Product Development Vehicle (Ürün Geliştirme Aracı) (PDV) modeli yardımıyla finanse edilecektir.  PDV ekosisteminin içinde, yöneticiler daha sonra oluşturdukları ürünler için kullanılabilecek aynı tokenlerle ödüllendirilirler. Esasen, PDV yapısı sayesinde, yöneticiler de tüketicidir ve her zaman tüketicinin ışığında hareket etmeye teşvik edilir. Bu, piyasanın talebini en iyi şekilde karşılamak için teşvik edilen PSC yöneticilerin tam tersi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Her bir NODE tokeninin satın alma gücü, daha düşük bir maliyetle değerli ürünler ve hizmetler yaratarak maksimize edilir. Aynı öğeyle, tokenin içsel değerini azaltan daha fazla token talep etme konusunda hiçbir teşvik yoktur. Öğe başına daha az NODE token, NODE tokeni başına daha fazla değere eşittir. Sonuç olarak, bir PDV’nin yöneticileri aynı öğe için daha fazla token yüklediyse, token pozisyonunun değeri azalacaktır. Yöneticilerin eşzamanlı olarak tüketiciler olduğu bir çerçeve yaratarak, sermayenin verimliliği teşvik edilir, atık cesareti kırılır ve ürünün doğası garanti altına alınır.

Platformun Yararları
 • NODE Haven, tüm kullanıcıların aynı bir ASIC üreticisi gibi ekipmanlara erişimi kolaylaştırarak, herkesin madenciliğe başlamasına izin verir.
 • NODE Platformu gelişmiş ekipmanlara en düşük maliyetle erişime sahiptir ve bu da işbirliğine dayalı bir iş modeli yaratır.
 • Geliştirilmesi planlanan yeni cihazlar, mevcut cihazlara göre daha yüksek verimlilik oranlarına sahip olacaktır.
Takım

ICO ve Token Bilgileri
Token adı NODE
Platform Ethereum
Token tipi ERC-20
Toplam token sayısı 500,000,000
Hardcap 50 milyon dolar
ICO tarihleri 1 Temmuz – Temmuz Sonu
Ön satış fiyatı 0,10 dolar
Ana satış fiyatı 0.125 dolar
Token Dağılımı
 • % 70 Ana satış
 • % 10 Ön satış
 • % 10 Takım
 • % 7 Danışmanlık
 • % 3 Bounty
Toplanacak Fon Tahsisatı
 • % 93 Ürün geliştirme aracı (PDV)
 • % 5 Genel ve idari
 • % 1 Muhasebe ve yasal işlemler
 • % 1 Blockchain ve güvenlik

Proje hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmak ve projeye dahil olmak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Website: https://nodehaven.com

WhitePaper: https://www.nodehaven.com/assets/node-whitepaper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2718313.5

Medium: https://medium.com/nodehaven

Twitter: https://twitter.com/NODEhaven

Reddit: https://www.reddit.com/r/NODEhaven

Facebook: https://facebook.com/nodehaven/

Telegram duyuru kanalı: http://t.me/NODEhavenNEWS

Telegram teknik tartışma kanalı: http://t.me/NODEhavenTechnical

My Bountyhive Adress: https://bountyhive.io/r/truncus

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


3 yorum

 1. Rafi Akaş dedi ki:

  Yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum.

 2. Öktem Duymuş dedi ki:

  Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 3. Lemi Akarçay dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.