Nucleus Vision: Alışverişin geleceği

 Post Views: 2990

Sizin için yeniden bir ICO projesini tanıtmak istiyorum. ICO ile ilgili çok kısa bilgi vereceğim ama daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler websitesini (nucleus.vision) ziyaret edebilir. Şimdi projeden biraz bahsedelim.

Bir çok kişi online alışveriş yapmaktadır. Peki online olarak ne sıklıkla alışveriş yapıyorsunuz ve en son ne zaman bir perakende mağazaya girdiniz? Pazar araştırmalarına göre,  perakende satış mağazaların satışlarının azaldığını gösteriyor. E-ticaretin ve çevrimiçi alışverişin ortaya çıkmasıyla normal mağazalarının satışları ciddi bir darbe aldı. Bu mağazalardaki müşterilere ek teşviklerin olmaması düşüşün ana nedenlerinden biridir.

Çevrimi içi mağazalar, bilgisayarlarda internet tercihlerini kaydeden çerez denilen küçük dosyaları reklam yayıncılığı yapmak için kullanmaktadır. Ayrıca, perakende mağazalar müşteri verilerini, müşteri tercihlerini ve reklamlarını göstermek için çevrimiçi mağazalar kadar verimli şekilde düzenleyemez. Bu rekabetçi sektörde perakende satış mağazalarını daha düşük bir seviyeye inmesine neden olmaktadır.

Nucleus Vision, iki sektör arasındaki bu boşluğu oldukça düzgün bir şekilde düzeltmektedir. Verilerin ve yetkilendirmenin mükemmel bir ekosistemi sunmak için IoT (Internet of Things) cihazlarının en iyilerini ve blok zinciri (blockchain) teknolojisini kullanmaktadır. Nucleus Vision tarafından kullanıcı davranışı ile ilgili artan veri ve bilgiler, hem müşterilere hem de perakendecilere büyük katkıda bulunmaktadır.

Nucleus Vision, erişilmemiş verilere dokunmayı amaçlayan uçtan uca bir teknoloji çözümüdür. Tabii ki, gerçek mağazalarını hedeflemek, sadece bu teknolojinin benimsenmesine yönelik ilk adımdır. Nucleus Vision, teknolojisini güvenlik, tarım, sağlık, ulaşım ve akıllı evlere genişletmeyi planlamaktadır.

En başta gelen soru, Nucleus Vision’ın tüm bu müşteri-perakende ilişkisini nasıl çektiğidir. Nucleus Vision, ION Sensörünü içeren en son teknolojiye sahiptir. Bu sensör RF teknolojisi kullanarak bir müşteriyi veya bir varlığı algılama yeteneğine sahiptir. ION Sensörüne eklenen Nucleus Vision, müşterinin tercihlerini öngören, kimlik doğrulaması, dinamik bir fiyatlandırma modeli ve büyük olasılıklı bir cihaz eşleştirme mekanizması olan ve tümüyle patent bekleyen bir ekosisteme sahiptir. Tüm bunların ortasında, Nucleus Ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olan nCash tokeni gelmektedir. nCash, bu ekosistemde kullanılan para birimidir. Müşteriler Nucleus ortaklı perakende bir mağazaya girdikleri zaman, kendi verilerini paylaştıkları veya satın almalarına izin verdiği zaman müşterilere ödül vermenin bir yolu olarak çalışır.

Aşağıdaki örneği kullanarak tüm ekosistemi anlayabiliriz: Ahmet mağazaya girer, ION sensörleri onu tanır ve mağazadaki ilgiden ötürü nCash tokenleri ile ödüllendirir. Perakendeci, Ahmetin tercihleri ​​hakkında daha fazla bilgi ister. Alice daha sonra bu talebi bildirir ve yetkilendirme üzerine nCash simgeleri ile ödüllendirilir. Bu arada perakendeci, Neuron istihbarat platformunu kullanarak özel üretilmiş bir ürün ve fiyat tablosu oluşturmak için tercihleri ​​ve diğer değerli bilgileri alabilir. Hem Ahmetin hem de perakendeci için kazan-kazan bir durumudur. Müşteri hakkındaki tüm bu bilgiler Orbit Blockchain’de güvenli bir şekilde saklanır. Verilerin akışının gerçekleştiği yer burasıdır.

Nucleus Vision’ı diğer ICO’lardan üstün kılan özellik, en önemli yatırımcılardan ve sermaye fonlarından gelen güven ve destektir. Nucleus Vision’ın ilk yatırımcılarından biri olan Skype, Hotmail ve bitcoin yatırımlarıyla tanınan Tim Draper. Aktif olarak 60 Milyar ABD doları, Intel Capital, Indea Capital ve IndusAge Global Capital değerlerini yöneten Reliance Capital, Nucleus Vision’a da yatırım yapıyor. Bu, kuşkusuz, büyük kurumsal oyuncuların bu projenin başarısı üzerinde çatışmaya girdiklerini söylemektedir. Nucleus Vision ayrıca, Vodafone, Idea ve Reliance Telecom gibi dünyanın en büyük telekom endüstrilerinden bazılarıyla ortaklıklara sahiptir.

Nucleus Vision, oldukça uzun süredir ihmal edilmiş bir alanı hedefliyor. Dahası, güvenlik, sağlık, tarım ve ulaşım alanlarına yayılmaya devam ederse, Nucleus Vision’ın kullanımı artacaktır.  Bu projenin geleceği çok parlak ve ilgi görmesi muhtemel. Bu nedenle ICO’sunu kaçırmamanızı öneriyoruz.

Takım

ICO bilgileri

ICO başlangıç ​​tarihi – 2018 Q1

Token kaynağı – 10 milyar nCash tokeni

ICO ile daha fazla bilgi henüz açıklanmadı

Daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz;

Website: http://nucleus.vision

Twitter: https://twitter.com/NucleusVision

Medium: https://medium.com/@NucleusVision

Linkedin:https://www.linkedin.com/company/13442372/

Reddit: https://www.reddit.com/r/NucleusVision/

Facebook:https://www.facebook.com/NucleusVision-1626428670765385/

Github: https://github.com/NucleusVision

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1192567

Yazar (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


19 yorum

 1. Avatar metin dedi ki:

  Merhaba;
  Sayfanızdaki (nucleus.vision) haberini okudum. Öncelikle emeğinize sağlık. Ekibi ve yol haritası muazzam. Ben tam çözemedim ama ICO satışı şu an var mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

  Teşekkürler.

  • Avatar bitcoin.info.tr dedi ki:

   Metin bey bu projenin token satışı özel satıştan tamamlandı. Bu nedenle ICO iptal oldu. Borsaya girmeden bu tokeni almanız mümkün değil maalesef.

 2. Avatar Mert Görkem Dayıoğlu dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 3. Avatar Ercüment Akıncılar dedi ki:

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

 4. Avatar Saliha Cana Dıvarcı dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

 5. Avatar Arslan Erzurumlu dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 6. Avatar Rümeysa İrem Devecel dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler.

 7. Avatar İlma Aldağ dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 8. Avatar Sırma Begüm Altunbaş dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 9. Avatar Cem Ozan Erim dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 10. Avatar Ecem Hatice Akova dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 11. Avatar Osman Sinan Devrim dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 12. Avatar Neslihan Büşra Esat dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 13. Avatar Pekcan Aksöz dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 14. Avatar Ayşen Aksoy dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 15. Avatar Aykanak Ağıroğlu dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 16. Avatar Esat Erdem Daniş dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 17. Avatar Faik Ezber dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 18. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.