ONZCoin: Sosyal ağlar için blockchain teknolojisi

Kripto para piyasasında çok farklı projeler bir bir çıkmaktadır. Bunlar içinde yatırıma uygun olanları sizler için değerlendiriyoruz. Bu projelerden birisi olan ONZ Coin projesi ise gerçekten çok farklı ve ilgi çekici. Bu proje ile ilgili kısaca bilgi vereceğim ama daha ayrıntılı bilgi isteyenler web sitesini (https://www.onzcoin.com) ziyaret edebilirler.

Dünyada şuanda bir çok sosyal ağ var ve bunlar insan hayatına çok etki etmektedir. Toplamda baktığımızda 2,8 milyar kişi bu tür sosyal ağlara bağlanmakta ve bu hizmetlerden faydalanmaktadırlar. Kullanım sürelerine bakıldığında kullanıcılar günce ortalama 2 saat 19 dakika zaman geçirmektedirler.

Bu kadar insanın ilgisini çeken sosyal ağlarda reklam gelirleri de oldukça artmıştır ve yaklaşık 41 milyar dolar olmuştur. İşte böylesine büyük bir pazara yeni yaklaşım getirmek isteyen ONZ ekibi, dünyanın ilk sosyal kripto para birimiyle merkezi olmayan bir sosyal platform geliştirmek istemektedir.

Misyon

Bu bilgilerin ışığında kurulan ONZ projesinin temel fikri, sosyal ağ platformlarının etkinliğini bir ONZ kripto para birimi ağ tokeni haline dönüştürmektir. Bunları yapabilmek için sosyal ağ platformunun DPOS blok zincir teknolojisine entegre edilmesi gerekmektedir.

ONZ platforumdaki temel amaç sanal ve gerçek dünya arasında bağlantı kurarak token temelli bir sosyal platform geliştirmektir. Aslında testnette DPOS blok zinciri teknolojisine bağlı bazı testler başarıyla gerçekleştirildi, hatta bu testlerde büyük verimlilik ve esneklik görüldü. Temelde bir LISK forku olan bu platformda merkezi olmayan blok zincir uygulamaları desteklenmektedir.

ONZCoin

Platformun temel taşlarından birisi ONZCoin’dir. Bu coinin değeri günlük alım yada satışlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ve bu coin sayesinde aynı diğer kripto paralar gibi ödeme yapılabilecektir. Bu sosyal medyadaki değerli coin olarak düşünülen bu coin çeşitli sosyal medya platformlarında özendiren ve teşvik eden bir mekanizma olmasını sağlar.

ONZProbe

ONZ ekibinin üstünde çok odaklandığı sistemin en önemli bileşenidir. Çünkü bu, sosyal paylaşım platformu ile entegrasyonun tek birincil yolu olacaktır.

ONZScale

Bu platformun ikinci önemli alt projesi olan ONZProbe’den kullanıcıya veri akışını tahmin etmek için bir algoritma geliştirmek için planlanmıştır. Bu akıllı sistemler platformun değerini artmaktadır. Ve daha akıllı bir yönetime neden olmuştur.

ONZStamp

Bu bileşeninde farklı görevi vardır. Bu bileşen sayesinde içeriklerin orijinal olup olmadığını kontrol etmek için oluşturulmuştur. Bu tabiki sosyal ağ kaynağını sayısallaştırarak yapılabilinir. Bu sayede tüm paylaşımların telif haklarıda korunabilecektir.

ONZWallet

ONZCoin kripto paranın saklandığı cüzdan adresinin adı ONZWallet olacaktır. Topluluktaki her kullanıcı ONZCoin’i ONZWallet’te tutar, her cüzdan benzersiz bir adrese sahiptir ve bu da temelde ağdaki önemli bir tanımlayıcıdır.

ONZNet

Platformun şifreleme temelini oluşturan DPOS blok zincir teknolojisiyle tüm işlemleri sağlayan ve en hızlı, en verimli ve esnek model olan ONZNet teknolojisi sayesinde sağlanacaktır.

Takım

ONZ Coinin takımı alanında tecrübeli ve uzman kişilerden oluşmaktadır. Kurucu olan Mars Yau’nın yazılım geliştirme ve BT servislerinde 20 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Yine diğer kuruculardan Kan Wong finansal sektörde önemli bir çalışma geçmişine sahip bir BT uzmanıdır. Kurucu ve danışman Jan Veldhuis bir blockchain uzmanı ve girişimcisidir. Bunların dışında konusunda uzman olan bir çok ekip üyesi de bulunmaktadır. Üyeler hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için websitesine göz atabilirisiniz.

Token ve ICO Bilgileri

Pre-ICO 4 Şubatta tamamlandı ve şuan ico devam ediyor. 4 Mart 2018’e kadar ico devam edecek.

ONZCoin toplam sayısı 180.000.000

Satılacak toplam coin sayısı: % 75

Daha detaylı bilgi için bu linklere bakabilirsiniz;

Website: https://www.onzcoin.com

Whitepaper: https://www.onzcoin.com/assets/files/onz_whitepaper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2677363

Telegram: https://t.me/onzcoin

Twitter: https://twitter.com/OnzCoin

Facebook: https://www.facebook.com/onzcoin

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir