Persona: Merkezsiz kişisel bilgi sistemi

 Post Views: 2504

Yine farklı bir projeden bahsetmek istiyorum. Bu projenin adı Persona. Kimlik yönetimi için en son veri koruma yönetmelikleriyle uyumlu çözüm sunmaktadır. Kapsamına bakacak olursak, müşteriyi yetkilendirmek ve kişisel verilere erişimi kontrol etmek ve kişisel bilgilerine erişimi sağlamak için imkan vermektir. https://persona.im/

Bu sayede kişiler Persona’yı kullanarak verilerinin güncellenmesi için zamandan tasarruf ederler ve hizmet sağlayıcıları müşteri verisinin en son sürümüne erişebilirler. Bunun ne kadar önemli olduğunu kripto para dünyasında bilmeyen yoktur. Çünkü birçok projede ico katılımcıları için güncel kişi bilgileri istenmektedir.

Herkesin kişisel bilgilerinin en kısa ve kolay yollarla internette kullanabilme imkanını bu proje ile sağlanabiliyor. Aslında bu sistemin hükümetler tarafından uygulanması, maliyetleri büyük oranda düşürebilir, şeffaflığı artırabilir, vatandaşların mali durumunu iyileştirebilir ve inovasyon ve ekonomik büyümeyi teşvik edebilir. Bu nedenle projenin önemi büyüktür. Gelecekte bu tip projelerin günlük hayatta daha çok kullanıma geçmesi de insanların faydasına olacaktır.

Bu projenin teknolojisine bakacak olursak eğer; Persona Blockchain teknolojisini kullanan 51 delege sahip bir DPoS sistemini temsil etmektedir. İlk yıl için tahmini düğüm sayısını ve işlem sayısını desteklemek için delege sayısı 51’e ayarlandı.

Pesona kullanıcılarının sayısı 1.000.000’dan büyük bir değere yükselecek olursa, topluluk içinde bir güncelleme önerisi yayınlanacak ve tartışılacak böylece delege sayısı arttıracaktır. Bu yaklaşım, Persona için gerekli ölçeklenebilirliği sağlamak için alınmıştır.

Özellikleri

Persona, sorunsuz kimlik yönetimi için blok zincir teknolojisinin gücünden yararlanır. Zaten kullandığınız tüm web sitelerine tek bir yerden oturum açabildiğinizi düşünün. Yada şu an kullanmadığınız gelecekteki web uygulaması için kaynak yaratılabilir.

Bu sistemde kimlik bilgileriniz, birden çok varlığın yaptığı çapraz doğrulama üzerine kurulmuştur. Yakınınızdaki Persona noterlerini bularak ve kimliğinizi% 90’a kadar kontrol edebilirsiniz. Geri kalan % 10′ ise kayıtlı olduğunuz bir hizmet sağlayıcısındadır ve bu şekilde KYC gerçekleştirilebilir.

Bu projeye yüklediğiniz verilerinizin sahibi her zaman sizsiniz. Bu nedenle, bir servise veya cihaza erişebilmek için, onu paylaşmayı açıkça kabul etmeniz gerekir. Bu türden bilgileri emanet edilen platformların, onu korumak ve sizi korumak için gerekli tüm önlemleri alması gerekiyor. İşte bu noktada Persona gerekli önlemleri almıştır.

Persona ile başka verilerde saklanabilir. Tıbbi kayıtlar, sporla ilgili raporlar veya sosyal medya hesapları gibi bilgiler bu sisteme entegre edilebilir. Daha sonra istediğiniz zamanda bu sistemde çıkıp bilgilerinizi rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

Token Bilgileri

Toplam üretilen token sayısı 100.000.000 PRS olacaktır. Bir PRS tokeninin fiyatı 0,2 dolardır.

• TGE’ye 70.000.000 PRS tahsis edilmiştir.

• Kurucularından oluşan bir ekibe 15.000.000 PRS tahsis edilmiştir. Ekibe tahsis edilen tokenler, üç yıllık bir süre için tutulacak ve yıllık ödemelere aşağıdaki şekilde ayrılmış olacak: Başlangıçta % 10, 12 ay sonra % 30, 24 ay sonra% 30 ve 36 ay sonra% 30.

• Persona Başlangıç ​​Fonuna 12.000.000 PRS tahsis edildi

• Danışmanlara 1.000.000 PRS tahsis edilmiştir. Danışmana tahsis edilen tokenler 6 aylık bir süre içerisinde çalıştırılacaktır.

• Bounty için 2,000,000 PRS tahsis edildi

Özel satış 15.12.2017-30.01.2018 (şuan devam ediyor)

Genel satış I: 01.02.2018-08.02.2018 arasında

Genel satış II: 09.02.2018-16.02.2018 arasında

Genel satış III: 17.02.2017-24.02.2018 arasında

Token dağıtımı 30.03.2018 ‘de yapılacak

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz;

Website: https://persona.im/

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2656017.0

Whitepaper: https://persona.im/#whitepaper

Facebook: https://web.facebook.com/personablockchain?_rdc=1&_rdr

Twitter: https://twitter.com/PersonaIam

Telegram: https://t.me/personablockchain

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


19 yorum

 1. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 2. Avatar Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 3. Avatar Ahmet Ruken Altay dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı, teşekkürler.

 4. Avatar Hanife Nur Erkovan dedi ki:

  Bu tarz projeler bana sosyal sorumluluk gibi hissettiriyor nedense. Başarılı olmalarını çok istiyorum.

 5. Avatar Hacı Mehmet Adıgüzel dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 6. Avatar Selim Dökülmez dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 7. Avatar Batıray Eski dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 8. Avatar Esat Erdem Daniş dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 9. Avatar Oktay Fatih dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 10. Avatar Faik Ezber dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 11. Avatar Nadire Erbul dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 12. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 13. Avatar Fetullah Davutoğlu dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 14. Avatar Burç Erbil dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 15. Avatar Enver Dur dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 16. Avatar Doruk Deniz Döner dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 17. Avatar Selinti Al dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 18. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 19. Avatar Turan Fahri dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor