Publish Protocol: Blockchain tabanlı medya platformu

 Post Views: 2855

Kripto para piyasası 2018 yılını son derece kötü geçirdi ama 2019 yılıyla beraber piyasaya yeniden bahar geldi diyebiliriz. Bununla birlikte piyasaya çok fazla güzel proje ortaya çıkmaya başladı. Bunların arasında sayabileceğimiz bir proje olan PUBLISH Protocol ICO yatırımcıları arasında ilgi göreceğe benzeyen yep yeni bir ekosistemdir. Şimdi bu projeden daha ayrıntılı olarak bahsedelim. Bir çok ülkede medya tamamen belli kişilerine elinde yani merkezi bir yapıda durmaktadır. Bu nedenle medya patronları istedikleri haberleri, kullanıcılara ulaştırmakta ancak istemediği haberleri ise kullanıcılarına sunmamaktadır. Bu merkezi yapı nedeniyle ifade özgürlüğü ve haber alma hakkı çoğu zaman ihlal edilmektedir. bugün size bahsedeceğim PUBLISH Protocol ekosistemi ise bu konuda blockchain teknolojisi ile çözüm üretebilecek yeni bir platformdur.

PUBLISH protokolü, temellerini blok zinciri teknolojisi üzerine kuran, haber medyası ve tüketicilerinin tüm ihtiyacı karşılayabileceği özel bir platformdur. Bu platform ile haber medya yaratıcılarını bir araya getirerek, bunların gücünü birleştirmeye çalışmaktadır. Ayrıca bu ekosistemde herkesin özgür ve güvenli hissetmesini sağlamak için anonim bir yapı sağlanacaktır. Bu nedenle bir çok haber sağlayıcının platforma girerek medya açısından zengin bir yapı sağlanacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Ekosistemin Özellikleri

Ekositemin en önemli hedefi, en büyük küresel medya kuruluşunu oluşturmaktır. Ayrıca içeriklerin yüksek oranda erişebilir olması da platformun öncelikli hedefleri arasındadır. Haber yaratıcılarının ifade özgürlüğüne sahip olması nedeniyle medya endüstrisi için merkezsiz bir hale gelmesine aracılık edecektir.

PUBLISH ekosistemde NEWS adında token kullanılacaktır. Kore merkezli blockchain media şirketi, bu simgenin ilk kullanım durumu olarak NEWS tokenini kullanacaktır. Bunu gelecekte diğer dev medya ve kanallar takip edecektir. Dünya çapında haber medyasına olan yüksek talep nedeniyle, NEWS tokenin yüksek talep görmesi beklenmektedir.

PUBLISH platformunda içerik oluşturucuları, platformdaki sistematik bir algoritma ile adil ödüller kazanacaklar. Bu nedenle, yüksek kaliteli içeriklerin genel içeriğe göre daha yüksek bir ödül alması sağlanacaktır. Bu, yaratıcıların daha iyi içerikler oluşturulmasını teşvik eder. Ayrıca bu platformda, yayıncılar, en iyi sonucu elde etmek için herkesin gönderilen makaleler için içerik incelemesi düzenlemesine izin verebilir.

Takım

ICO ve Token Bilgileri

Platformun kendi tokeni NEWS tokenidir. Alpha sürümü TokenPost platformu kullanılmaya başlanmıştır. Token satışı 26 Mart 2019 tarihinden itibaren IEO (borsa aracılıklı ICO) modeli olarak başlayacaktır. Bugün itibariyle, NEWS sadece ProBit borsasında satışa sunulacaktır. PUBLISH platform soft beta’nın bu yılın 2. çeyreğinde ve NEWS 3.0 konferansında piyasaya sürülmesi beklenmektedir.

 • Token adı: Publish Protocol
 • Token simgesi: NEWS
 • Token platformu: EOS
 • Toplam token satısı: 3 milyar NEWS
 • ICO token fiyatı: 100 NEWS = 1 ABD doları
 • Kabul edilen para biçimleri: ETH, BTC, USDT, EOS

Sonuç

Günümüz küresel dünyadaki en büyük sorunlardan birisi haber alma hakkının çoğu zaman çiğnenmesidir. Bu proje merkezi olmayan gazeteciliği destekleyen yenilikçi bir fikir olarak karşımıza çıkmaktadır. PUBLISH ile medya endüstrisi ile ilgili kritik sorunlar çözülecek gibi görünmektedir. Ayrıca  Investing.com, TokenPost, Cointelegraph, EconoTimes, ADKRYPTO, NEM gibi birçok saygın şirket PUBLISH ile ortaktır. Bu nedenle, bu bir sonraki seviyeye geçilmesi için en iyi projelerden biri olabilir. İçerik yayıncılarının ve editörlerinin şeffaflık modeli, NEWS tokeninin pazarda en üst sıralara taşıyacak. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://publishprotocol.io

✅ Whitepaper: https://drive.google.com/file/d/1B6sUaeh6WH7EBeg_xJOBWEmGeAiz0xGo/view

✅ Medium: https://medium.com/publishprotocol

✅ Kakao: https://open.kakao.com/o/g7sVsehb

✅ Telegram: https://t.me/PUBLISH_official_en

✅ Facebook: https://www.facebook.com/PUBLISHprotocol

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


3 yorum

 1. Avatar Burcu Kahraman dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 2. Avatar Mehmetcan Akay dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 3. Avatar Hamid Eryıldız dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.