Publish Protocol: Blockchain tabanlı medya platformu

 Post Views: 1850

Kripto para piyasası 2018 yılını son derece kötü geçirdi ama 2019 yılıyla beraber piyasaya yeniden bahar geldi diyebiliriz. Bununla birlikte piyasaya çok fazla güzel proje ortaya çıkmaya başladı. Bunların arasında sayabileceğimiz bir proje olan PUBLISH Protocol ICO yatırımcıları arasında ilgi göreceğe benzeyen yep yeni bir ekosistemdir. Şimdi bu projeden daha ayrıntılı olarak bahsedelim. Bir çok ülkede medya tamamen belli kişilerine elinde yani merkezi bir yapıda durmaktadır. Bu nedenle medya patronları istedikleri haberleri, kullanıcılara ulaştırmakta ancak istemediği haberleri ise kullanıcılarına sunmamaktadır. Bu merkezi yapı nedeniyle ifade özgürlüğü ve haber alma hakkı çoğu zaman ihlal edilmektedir. bugün size bahsedeceğim PUBLISH Protocol ekosistemi ise bu konuda blockchain teknolojisi ile çözüm üretebilecek yeni bir platformdur.

PUBLISH protokolü, temellerini blok zinciri teknolojisi üzerine kuran, haber medyası ve tüketicilerinin tüm ihtiyacı karşılayabileceği özel bir platformdur. Bu platform ile haber medya yaratıcılarını bir araya getirerek, bunların gücünü birleştirmeye çalışmaktadır. Ayrıca bu ekosistemde herkesin özgür ve güvenli hissetmesini sağlamak için anonim bir yapı sağlanacaktır. Bu nedenle bir çok haber sağlayıcının platforma girerek medya açısından zengin bir yapı sağlanacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Ekosistemin Özellikleri

Ekositemin en önemli hedefi, en büyük küresel medya kuruluşunu oluşturmaktır. Ayrıca içeriklerin yüksek oranda erişebilir olması da platformun öncelikli hedefleri arasındadır. Haber yaratıcılarının ifade özgürlüğüne sahip olması nedeniyle medya endüstrisi için merkezsiz bir hale gelmesine aracılık edecektir.

PUBLISH ekosistemde NEWS adında token kullanılacaktır. Kore merkezli blockchain media şirketi, bu simgenin ilk kullanım durumu olarak NEWS tokenini kullanacaktır. Bunu gelecekte diğer dev medya ve kanallar takip edecektir. Dünya çapında haber medyasına olan yüksek talep nedeniyle, NEWS tokenin yüksek talep görmesi beklenmektedir.

PUBLISH platformunda içerik oluşturucuları, platformdaki sistematik bir algoritma ile adil ödüller kazanacaklar. Bu nedenle, yüksek kaliteli içeriklerin genel içeriğe göre daha yüksek bir ödül alması sağlanacaktır. Bu, yaratıcıların daha iyi içerikler oluşturulmasını teşvik eder. Ayrıca bu platformda, yayıncılar, en iyi sonucu elde etmek için herkesin gönderilen makaleler için içerik incelemesi düzenlemesine izin verebilir.

Takım

ICO ve Token Bilgileri

Platformun kendi tokeni NEWS tokenidir. Alpha sürümü TokenPost platformu kullanılmaya başlanmıştır. Token satışı 26 Mart 2019 tarihinden itibaren IEO (borsa aracılıklı ICO) modeli olarak başlayacaktır. Bugün itibariyle, NEWS sadece ProBit borsasında satışa sunulacaktır. PUBLISH platform soft beta’nın bu yılın 2. çeyreğinde ve NEWS 3.0 konferansında piyasaya sürülmesi beklenmektedir.

 • Token adı: Publish Protocol
 • Token simgesi: NEWS
 • Token platformu: EOS
 • Toplam token satısı: 3 milyar NEWS
 • ICO token fiyatı: 100 NEWS = 1 ABD doları
 • Kabul edilen para biçimleri: ETH, BTC, USDT, EOS

Sonuç

Günümüz küresel dünyadaki en büyük sorunlardan birisi haber alma hakkının çoğu zaman çiğnenmesidir. Bu proje merkezi olmayan gazeteciliği destekleyen yenilikçi bir fikir olarak karşımıza çıkmaktadır. PUBLISH ile medya endüstrisi ile ilgili kritik sorunlar çözülecek gibi görünmektedir. Ayrıca  Investing.com, TokenPost, Cointelegraph, EconoTimes, ADKRYPTO, NEM gibi birçok saygın şirket PUBLISH ile ortaktır. Bu nedenle, bu bir sonraki seviyeye geçilmesi için en iyi projelerden biri olabilir. İçerik yayıncılarının ve editörlerinin şeffaflık modeli, NEWS tokeninin pazarda en üst sıralara taşıyacak. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://publishprotocol.io

✅ Whitepaper: https://drive.google.com/file/d/1B6sUaeh6WH7EBeg_xJOBWEmGeAiz0xGo/view

✅ Medium: https://medium.com/publishprotocol

✅ Kakao: https://open.kakao.com/o/g7sVsehb

✅ Telegram: https://t.me/PUBLISH_official_en

✅ Facebook: https://www.facebook.com/PUBLISHprotocol

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


39 yorum

 1. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 2. Avatar Dalay Derya dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 3. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 4. Avatar Rukiye Esin dedi ki:

  Bu tarz projeler bana sosyal sorumluluk gibi hissettiriyor nedense. Başarılı olmalarını çok istiyorum.

 5. Avatar Rana Altınoklu dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Publish protokele yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 6. Avatar Tuncay Acar dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 7. Avatar Zeynep Büşra Derdemez dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 8. Avatar Orhan Kolay dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 9. Avatar Osman Sinan Devrim dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 10. Avatar Sanber Durak dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 11. Avatar Alican dedi ki:

  Görüşlerinize aynen katılıyorum. Publish Protocol, haberi ilk ağızdan sansüre uğramadan yayınlama fırsatı vererek haber alma özgürlüğümüzü sonuna kadar kullanmamıza olanak sağlayacaktır. Projeye sonuna kadar inanıyor ve gelişmeleri yakından takip ediyorum.

 12. Avatar Ahmet Ruken Altay dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 13. Avatar Ali Kara dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 14. Avatar Batıray Eski dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 15. Avatar Goncagül Diri dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 16. Avatar Muhlis Kayaoğlu dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 17. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 18. Avatar Hamid Eryıldız dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 19. Avatar Semina Aktuna dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 20. Avatar Çisil Zeynep Dönmez dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 21. Avatar Burç Erbil dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 22. Avatar Burak Tatkan Altıntaş dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 23. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 24. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 25. Avatar Servet Akçagunay dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 26. Avatar Lütfiye Sena dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 27. Avatar Fetullah Davutoğlu dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 28. Avatar Sevinç Ak dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 29. Avatar Rümeysa İrem Devecel dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 30. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  Publish protocol başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 31. Avatar Selinti Al dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 32. Avatar Bahar Özlem Albaş dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 33. Avatar Gökay Bağış dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 34. Avatar Ahmet Polat dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 35. Avatar Ayşen Aksoy dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 36. Avatar Kahraman Ay dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 37. Avatar Hanife Nur Erkovan dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 38. Avatar Tubanur Dereli dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 39. Avatar Mert Görkem Dayıoğlu dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.