RainCheck: Blockhain tabanlı küresel sadakat ve ödül platformu

 Post Views: 1643

Teknolojik gelişmelerin hayatımıza girmesi ile birlikte alışveriş anlayışımızda da büyük değişiklikleri beraberinde getirmiştir. Alışveriş yapmak herbirimiz için oldukça keyifli bir aktivite olmakla birlikte ihtiyaçlarımızı karşılama konusunda da alışveriş işlemlerine oldukça sık başvururuz. Bununla birlikte alışveriş yapmak yalnızca ihtiyaçlarımız doğrultusunda da gerçekleşmeyebilir. Buna öncelikli olarak gerçekleştirdiğimiz alışverişlerimizin akabinde bizlere sunulan hizmetleri örnek verebiliriz. Bazı alışveriş işlemlerinden sonra kartlarımıza ya da doğrudan hediye kartı olarak bonus alışveriş hizmetleri sunulmaktadır. Ancak bu hizmetleri kullanmak sanıldığından daha fazla güçlük yaşatmaktadır.

İçeriğinde bulunan bonus miktarı ya tam anlamıyla istediğimiz nesnenin ücretini karşılayamamakta ya da belli şartlar karşılığında kullanımı açık hale gelmektedir. Sadece bununla sınırlı kalmayarak unutkanlık ve mağazalar tarafından temin edilen indirim kartlarının kaybedilmesi ya da içeriğindeki bonuslarına kullanım süresinin kısa tutulmuş olması ve kişisel sebeplerden ötürüde kullanımı oldukça zorlaşmaktadır. Bunların akabinde de bizlere sunulan ek hizmetleri tam anlamıyla kullanamayız. Sizleri karşılaştığımız bu ve bunun gibi problemler üzerinde çalışmalar yaparak sizlere daha anlamlı güvenli ve kolay alışveriş hizmetleri sunan RainCheck platformu ile tanıştırmak ve önemli hatları ile ilgileri paylaşmak istiyorum.

RainCheck Platformu Nedir? Avantajları Nelerdir ?

RainCheck platformu blok zincir teknolojisi (BlockChain) artısını sistemine dahil ederek merkezi olmayan bir yapıda alışveriş sistemine yepyeni bir yaklaşım ve hizmet getirmiştir. Bu hizmetlerin birçoğu yukarıda bahsettiğimiz problemlere çözüm niteliği taşımaktadır.

Platform katkısıyla alışveriş işlemleri gerçekleştiren bireyler her daim mevcut bulunan ya da ileriye dönük elde edecekleri bonus hediyelerini problemle karşılaşmadan kullanabileceklerdir. Raincheck platformu akıllı sözleşmelerinde bünyesine dahil ederek projesini daha anlamlı, şeffaf ve güvenilir hale getirmiştir. Platform ek olarak yalnızca mağaza kartlarının yerine hediye bonuslarını kredi veya debit kartlar ile de hizmete sunmaktadır.

Dağıtılmış defter teknolojisini kullanan RainCheck Platformu, kullanıcıların sadakat ve puan kazanmalarını, her markadan kesintisiz bir şekilde kazanmalarını sağlayacak ve gelecekte de akıllı sözleşmeler kullanarak, benzersiz değerlerde sadakat ve ödüllerin paylaşılmasına izin vermeyi de içerebilir. Şimdiye kadar ödeme kartı şemaları sadece tüccar düzeyinde teşvikler veya ödüller verebilirken RainCheck platformu, bunu bir adım daha ileri götürebilecektir. Patent bekleyen bu yöntemle bu sağlanabilecektir.

Yol Haritası

Ico ve Token Bilgileri

Tüm platformların aksine Raincheck platformu ERC 20 token tipini kullanmak yerine Stellar blockchain’i tercih etmiştir. RainCheck ve RAIN tokeni ile kullanıcı, sadakat programlarına kolay ve hızlı bir şekilde üye olabilir, satın alımlarını gerçekleştirebilir. Aktarılabilir ödüller sayesinde, kullanıcı tüm puanları bir programdan diğerine taşıyabilir ve ölçekleri gerçek ödül fişine yönlendirebilir.

 • Token Simgesi: RAIN
 • Platformu: Stellar
 • Kabul Birimi: ETH, BTC, XLM
 • Fiyatı: 0,04 ABD Doları
 • Hedef: 12.000.000 ABD Doları
 • Toplam Token Miktarı: 2.000.000.000
 • Dağıtılacak Token Miktarı: 700.000.000
 • Soft Cap: 6.000.000 ABD Doları
 • Hard Cap: 28.000.000 ABD Doları

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website: https://www.raintoken.org/

Whitepaper: https://raincheck-ico-static.s3.amazonaws.com/static/file/RAIN-Token-White-Paper.pdf

Litepaper: https://raincheck-ico-static.s3.amazonaws.com/static/file/RAIN-Token-Light-Paper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4906285.0

Telegram: https://t.me/getraincheck

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/raincheckit

Facebook: https://www.facebook.com/getraincheck

Reddit: https://www.reddit.com/r/getraincheck

Github: https://github.com/raintoken

Author: truncus

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


10 yorum

 1. Avatar Burcu Kahraman dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 2. Avatar Hulusi Ak dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır.

 3. Avatar Ali Kaçar dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler.

 4. Avatar Ayşegül Ekerbiçer dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 5. Avatar Hülya Delı Chasan dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 6. Avatar Osman Sinan Devrim dedi ki:

  eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor.

 7. Avatar Öktem Duymuş dedi ki:

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

 8. Avatar Ayşegül Ekerbiçer dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 9. Avatar Bahar Özlem Albaş dedi ki:

  Elinize sağlık

 10. Avatar Cantekin Erten dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.