RepuX: KOBİ’ler için merkezi olmayan veri ve uygulama protokolü

 Post Views: 1787

Yeni projenin adı RepuX. Bu proje değişmeyen çeşitli verilerin bir çok kurumsal ve bireysel kullanıcılar arasında iletilmeye ve değiş tokuş yapılabileceği bir tür protokoldür. IPFS, Sia ve Ethereum / EOS gibi önde gelen yerinden yönetim teknolojilerinin bazılarını ve yüksek verimli özel blockchaine verebilme imkanı sağlar. Şuan için piyasada olmayan bireysel ve ticari kullanıcılar için veri oluşturma ve toplu veriler paylaşma olanağı sağlar.

Bir çok konuda ilk olacak RepuX, protokolü kullanan tanıdık insanlar arasında doğrudan değer ve verilerin aktarılmasını gerçekleştirebilir. Bu sistemde oluşturulacak olan RepuX tokenleri aracılığıyla doğrudan ve anında transfer sağlanacaktır. Bireyler de dahil olmak üzere veri yaratıcıları için değer yaratılmasını sağlayacak ve böylece bazı sektörlerde aracıların gereksinimini ortadan kaldıracaktır.

Repux, aynı zamanda küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) geliştiricilere anonim veri satılmasına izin veren bir pazardır. Bu nedenle bir çok ülkede çok sayıda KOBİ olduğunu düşünürsek bu proje sayesinde hepsi tek çatı altında toplayabiliriz. Bu da KOBİ’lerin daha profesyonelce dünyaya açılabileceğini ve gelişen global pazardan pay alabileceğini düşünebiliriz.

RepuX çalışma sistemine bakacak olursak, 3 şekilde çalıştığını görebiliriz. Birincisi işletmeler anonim veriler satarak ve Repux token kazanabilir. İkinci olarak geliştiriciler, makine öğrenme algoritmalarını yetiştirmek için veri satın alabilir. Son olarakda yine geliştiriciler daha sonra akıllı uygulamalarını şirkete yeniden satarak gelir kazanabilirler.

Dünyadaki bir çok şirketin önemli sorunları vardır. Bunlardan birisi terabaytlarca yer kaplayan verilerin sistemlerinde depolanmaktadır ve bu daha iyi iş kararlarında kullanılmasında veya iş verimliliğini artırmada çeşitli sıkıntılara neden olabilmektedir. Geliştiriciler, makine öğrenimi ve yapay zeka çözümleri geliştirmek için yeterli verilerden çoğu zaman yoksundur. Bunlara ulaşabilmek içinde çok fazla para ödemek zorunda kalabilmektedir.

Misyon

RepuX, bir çok kurum ve kullanıcı verilerinin bir çok türünün başa insanlar arasında alıp satabileceği ve bu şekilde para kazanabileceği bir protokolü içeren platformdur. Zamanla verilerin güvenilirliğini ve itibarını değerlendirmeyi sağlayacak toplayıcı, geliştirici ve kullanıcı arasındaki verimli aktarım yoluyla verilerden para kazanılmasını kolaylaştıran bir protokol oluşturmak en büyük amaçtır.

RepuX protokolü aracılığıyla, veri toplayıcıları RepuX token karşılığında veri kullanıcılarına veya uygulama geliştiricilere veri aktarabilir. Geliştiriciler RepuX token aracılığıyla daha sonra çeşitli sektörlerde son kullanıcılara transfer edilebilir ürün ve hizmetleri üretmek için toplayıcı tarafından aktarılan verileri kullanabilir. Oluşturulacak RepuX protokolü ile, verilere değer katmak planlanmaktadır. Repux token, piyasadaki değişim ortamı ve işlem yapmanın tek yoludur.

 Teknoloji

Bu platformda kendi özel sitelerinde çalışabilmesi için (API’ler aracılığıyla) 3. taraflar tarafından geliştirilmesine izin verilebilecektir. RepuX, protokoldeki tanıdık insanlar arasında doğrudan değerler ve veriler aktardığı için, bugün piyasada bulunmayan toplu kullanıcı ve kurumsal veri toplamı için B2B (iş dünyasından işletme) veri paylaşımı için çeşitli olasılıkların oluşturulmasını sağlar.

RepuX tokeni aracılığıyla doğrudan ve çok hızlı bir şekilde bu değeri aktarabilmek aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldıracaktır. Makine öğrenimi ile büyük ölçekli toplam verilere daha fazla bağımlı hale gelir. RepuX, bu alanlardan yararlanmak ve kendi alanlarında yeniliği başlatmaya hazırdır.

Token bilgileri

Pre-ico: 17 Kasım 2017 / 2pm  UTC ile 5 Mart 2018 / 2pm UTC’ye kadar

Token Satış  : 6 Mart 2018 / 5pm UTC ile 5 Nisan 2018 / 5pm UTC’ye kadar

Toplam token miktarı: 500.000.000 REPUX

Fiyat  : 1 REPUX = 0,20 USD

Ödeme yöntemleri: ETH, BTC ve Havale

Hard kap: 33,1 milyon ABD doları

Soft cap: 1.000.000 USD

Dağıtım tarihi: 5 Nisan 2018

Önceki turlardan satılmayan tokenler bir sonraki tura taşınacaktır. Token satışı, token bir önceki turda satıldığında otomatik olarak bir sonraki tura geçecektir.

Sonuç:

Yepyeni bir fikir ve sağlam bir ekip tarafından yönetilen bu proje gerçekten ilgi çekici. Proje her aşamasında güzel planlanmış ve iyi bir şekilde ilerlemekte. ICO’suna katılmanızı ve karlı bir yatırımı kaçırmamanızı öneriyoruz.

Daha fazla bilgi edinmek aşağıda ziyaret edebilirsiniz.

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2613666.new

Website: https://repux.io/

Whitepaper: https://repux.io/assets/repux-whitepaper-10-29-17-ver-1-a7cd8f9250fab5b16758baf9df31eb78aa25112cc40085aa3bda1f20278f3715.pdf

Twitter : https://twitter.com/repu_x

Facebook : https://www.facebook.com/Repux-415260768888793/

Telegramhttps://t.me/repuxicoEN

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCCcDC1u2aGUUAV108zxC_8Q

Reddit : https://www.reddit.com/r/RepuX/

Pinterest https://www.pinterest.com/repux4834

Instagram : https://www.instagram.com/repuxio/

Google+ : https://plus.google.com/102357971600500548992

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


6 yorum

 1. Mehmet Kemal Dengizek dedi ki:

  guzel bilgileriniz icin teşekurler

 2. Recep Atasay dedi ki:

  Çok bilgilendiriciydi. Teşekkür ederim.

 3. Mustafa Gür dedi ki:

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 4. Tutkum Ahmadı dedi ki:

  Yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum.

 5. Ecem Hatice Akova dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

 6. Nuhaydar Akbilmez dedi ki:

  Çok güzel yazı tşkler