Saturn: Yeni nesil kripto para borsa platformu

 Post Views: 1434

Bugün size yeni bir kripto para projesinden bahsetmek istiyorum. Son 1 yıldır kripto para pazarı zor zamanlar geçirmektedir. Ancak böyle bir pazarda bile güzel projeler çıkmaktadır. Blockchain teknolojisinin ilerlemesi, geliştirilebildiği kadar ileri götürülen özellikleri öne çıkartmaktadır. Birkaç işletme firması kısa bir süre önce, kripto para ile ticaretin hazırlandığı ve bir kısmını oluşturan kısımlardaki kararlılığını belirlemeye başladı. Bu açık girişlerin olabileceği kadar sınırsız bir durumda, bu sektör tarafından henüz aranan birkaç sorun vardır, bu nedenle daha büyük kısmı tarafından kabul görmemesine neden olmaktadır.

Kripto paralar çeşitli amaçlarla kullanılabilmektedir. Bazı kişiler bu para formlarını genellikle tüm anlaşmalarda kullanırken, diğerler insanlar genellikle ticaret için kullanmaktadır. Gelişmiş nakit varlıklar kadar değişkenlik gösterebileceği gibi, alındıkları en yaygın platform hala kripto para nakit borsalarıdır. Bugün size bahsedeceğim proje olan Saturn projesi oldukça önemli bir projedir.

Saturn Nedir? Avantajları Nelerdir?

Saturn, doğrudan kripto varlık alışverişi için geliştirilen bir platformdur. Dağıtılmış protokoller ve doğrudan atomik değişimlerin uygunluğunun ve üçüncü şahıs garantörlerinin güvenilirliğinin bir bir birleşimidir. Kripto piyasası oyuncuları için yasal ve güvenli işlemler yapabilmesine olanak sağlar. Kripto para vitrinde bir likidite tedarikçisi olan Satürn diğer platformlardan oldukça farklıdır. Aynı zamanda bir OTC ticaret platformudur.

Amaç, başka, akıcı ve güvenli bir tezgah üstü pazarın (OTC) üretilmesidir. Saturn, takas çapraz zincir konvansiyonuna bağlı olarak Borsa Ticaret Platformu ve OTC’yi kripto para için gönderir. Satürn grubunun tüccarlar, organizasyonlar ve temsilciler için değerli P2P ticareti için bir araya gelmektedir.

İlk olarak, takas protokolü sadece takas zinciri işleminin komisyonları ile atom takası için yaratıldı. Satürn’ün hizmetlerinde, döviz işlemlerinde % 0.2, tezgah üstü işlemlerde % 0.5-5, müzayede işlemlerinde % 1-5 tutarında ilave bir komisyon olacaktır. Nihai komisyon şartları, Satürn’ün piyasaya sürülmesi sırasında yol haritasına uygun olarak onaylanacaktır. Ek olarak, birkaç varlık için şirket bağımsız olarak ikili likidite sağlayacak ve fiyat yayılımı şeklinde kar sağlayacaktır.

Kripto Varlıkları için Atomik Değişim Protokolü

Bu platformun en önemli özelliklerinden biriside atomik değişim protokolüdür. Doğrudan atomik değişim protokolü, üçüncü bir tarafın katılımı olmadan, başlangıçta blok zinciri ile uyumlu olmayan kripto varlıklarının değişimini sağlar. Örneğin, bir atomik işlemle, ethereum için bitcoin’i doğrudan cüzdanlardan takas edebilirsiniz. Değiş tokuş protokolü, taraflarca tarafça karşılıklı işlem yapılmasını ya da işlemin ikili şartlarının yerine getirilmemesi durumunda işlemin iptal edilmesini garanti eder.

Takım

Saturn platformu uzman bir ekip tarafından yönetilmektedir. Başta kurucu Dmitriy Zykov olmak üzere kendi alanında uzman olan ve projeyi ileri aşamalara getirebilecek kişiler yer almaktadır.

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

XurnAT tokenine Satürn’ün altyapı ve iş modelinde önemli bir rol verilmiştir. Takımın küresel görevi, anında alışverişinde bulunabilecek bir ödeme aracı olarak bir token kullanımı da dahil olmak üzere tokenlerin likiditesini sağlamaktır. XSAT, Saturn hizmetlerinde bir teklif varlığı olarak kullanılacaktır.
Ayrıca, proje ekibi XSAT tokenini varlık güvenliği olarak kullanmak için bir model üzerinde çalışmaktadır.

  • Token adı: XSAT
  • Token tipi: ERC-20
  • Toplam token miktarı: 1.000.000.000 XSAT
  • Satılacak token miktarı: 750.000.000 XSAT
  • Token fiyatı: 1 XSAT = 0.13 ABD doları
  • Kabul edilen para birimleri: BTC, ETH, EOS, BCH, LTC, XMR, XRP, DASH

Sonuç

Son zamanlarda böylesine güzel bir proje gelmemişti. Kripto paraların en büyük sorunu olan aracıları tamamen ortadan kaldıran ve satıcıyı ve alıcıyı birbirine bağlayan önemli bir fikre sahipler. Bu nedenle komisyon oranlarında önemli düşüşlere neden olacaktır. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://saturn.black

✅ Whitepaper: https://saturn.black/wp-content/uploads/2018/11/saturn-white-paper-eng-1.0.1.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5075635.0

✅ Facebook: https://www.facebook.com/Saturn-Black-200220127527617

✅ Twitter: https://twitter.com/saturn_twitt

✅ Instagram: https://www.instagram.com/saturn_xsat /

✅ Telegram Grubu: https://t.me/saturn_ENGchat

✅ Telegram Kanalı: https://t.me/saturnblack

✅ Telegram Kanalı : https://t.me/joinchat/JdHS-FjKRv21ihGR2y8ZyQ

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

✅ ETH adress:  0x40903584F46E4e59a16F726DeB2F3088FF7d6306

1 yorum

  1. Avatar Zehra Pelin Döger dedi ki:

    Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.