Shivom: Blockchain ile genom havuzunu birleştiren platform

 Post Views: 2497

Blockchain teknolojisinin geldiği aşama gerçekten çok heyecanlandırıcı. Bir çok proje artık blok zinciri teknolojisini kullanıyor. Bunlardan çok enteresan ve ilgi çekici olanlar da var. Bugün size bahsedeceğim projede bunlardan birisi. Genetik ile blok zinciri bir araya getiren bu projeden biraz bahsedelim.

Teknolojik gelişmelerden en çok yararlandığı sektörlerden birisi sağlık sektörüdür. Bunlar arasında yenş tanı testleri, yeni tıbbı cihazlar, son derece modern yazılımlar ile teşhis koyabilme sayılabilir. Bu teknolojiler insan sağlığına yardımcı olmak için adeta yarışmaktadırlar. Ama yine de bu teknolojilerin kapalı alanlarda tutulması nedeniyle bir kısıtlama da söz konusudur. İşte bu aşamada blok zinciri teknolojisinin sağlık sektöründe ne denli bir çığır açacağını düşünmek hayal değildir. Blockchain teknolojisinin tamamen şeffaf, güvenli ve herkes tarafından erişebilir olması, büyük bir fırsattır.

İnsanın genetik yapısının DNA’lar ile kodlandığı yıllar önce çözülmüştür. Bu genler insanın iç ve dış yapısını belirlediği gibi bir çok hastalıkta yine bu genler aracılığıyla çıkabilmektedir. Ayrıca bu insanlar arasındaki genetik benzerlikler de vardır ve bu benzerlik organ nakillerinde önemlidir. İşte bu kadar önemli olan bu insan genetik yapısının blok zinciri ile birleştirilmesi Shivom ile gerçek olacaktır.

Shivomu geleceğin projesi olarak ta nitelendirebiliriz. Özellikle de sağlık hizmetlerinin geleceğinde önemli bir yer tutacaktır. Bunu nasıl mı yapacak? Çünkü gen havuzunu blok zincirinde saklayarak dünyanın en büyük genomik veri merkezi oluşturulacaktır.

Bunun dışında da çok geniş bir genom danışmanlığı ağı kurarak kullanıcılarına yardımcı olmayı tasarlamaktadır. Bu sayede bireylerin toplanan verileri çözmelerine yardımcı olma konusunda çok önemli bir rol oynayacaklar.

Blok zincirleri veri güvenliği açısından çok önemlidir ve dünyanın her yerinden erişebilir olmasına imkan verir. Bu nedenle bu veriler asla değiştirilemez bir şekilde ve merkezsiz bir şekilde saklanır. Shivom platformuna genetik havuza bağış yapan kişiler erişebilir olacaktır. Bu platform ile kullanıcılar verilerini istediği kişilerle paylaşabilir ya da bunları ücreti karşılığına satabilir.

Shivom’un Avantajları

Genomik programlamanın bir çok faydası vardır;

 • Özel bir durumu olan hastalar için en iyi tedavi ve bakım yolunu belirlemek
 • Sağlıklı bireylerde hastalığın önlenmesi
 • Hastalık riskinin tahmin edilmesi
 • Hastalıkların teşhisi
 • En etkili ilaç ve dozaj seçimi de dahil olmak üzere tedavi
 • Hastalıkların prognozunun belirlenmesi
 • Yeni ilaç hedeflerinin belirlemesi

Takım

Token Bilgileri

 • Sembol: OMX
 • Fiyat: 1 ETH = 7000 OMX
 • Platformu: Ethereum
 • Token Tipi: ERC20
 • Kabul edilen para birimi: ETH, BTC, Döviz
 • Soft cap: 15,000 ETH
 • Hard cap: 75,000 ETH
 • Toplam satılacak token sayısı: 990.000.000

Sonuç

Sonuç olarak oldukça ilgi çekici olan bu icoya katılmanızı öneriyoruz. Sağlam bir ekip tarafından oluşturulan bu projenin ileride yatırımcılarına büyük paralar kazandıracağını tahmin ediyoruz

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://shivom.io

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2365709.0

Whitepaper: https://shivom.io/files/Shivom-Executive-Summary.pdf

Twitter: https://twitter.com/projectshivom

Facebook: https://www.facebook.com/ProjectShivom

Telegram: https://t.me/projshivom

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


24 yorum

 1. Avatar Elif Dilay Altinkaya dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler.

 2. Avatar Enver Dur dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje.

 3. Avatar Alper Emin Erkuş dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

 4. Avatar Tubanur Dereli dedi ki:

  eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor.

 5. Avatar Burak Karaman dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 6. Avatar Filiz Şen dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 7. Avatar Cem Ozan Erim dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 8. Avatar Bestami Ağırağaç dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 9. Avatar Nezih Koyuncu dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 10. Avatar Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 11. Avatar Müyesser Akyildirim dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 12. Avatar Cevdet Demirel dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 13. Avatar Lütfiye Sena dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 14. Avatar Ayşegül Ekerbiçer dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 15. Avatar Burç Erbil dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 16. Avatar Hülya Delı Chasan dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 17. Avatar Mustafa Gür dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 18. Avatar Mert Görkem Dayıoğlu dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 19. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 20. Avatar Alphan Ekercan dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 21. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 22. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 23. Avatar Selim Dökülmez dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 24. Avatar Bağış Can Elbaşı dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.