Shopin: Blockchain tabanlı müşteri profili platformu

 Post Views: 1537

Bitcoin ve kripto para piyasasında her geçen gün yeni projeler karşımıza çıkmaktadır. Bunlar bir çok sektöre yenilikler getirmekte beraber, sunmuş olduğu devrimsel özellikler nedeniyle geleceği şekillendireceğe benzemektedirler. Alışveriş ise hayatımızın en vazgeçilmez unsurlarından birisi olup alışverişi blockchain ile entegre etmek bu sektör için oldukça önemli bir yenilik olacaktır. İşte bugün bahsedeceğimiz Shopin projesi ise bunu yapmak üzere planlanmış, yenilikçi ve önemli bir platformdur.

Shopin platformunun en önemli özelliği blockchain teknolojisi kullanarak tamamen dağıtık (merkezi olmayan) bir pazar yeri oluşturmasıdır. Ancak bu platformunun diğerlerine göre önemli farklılıkları vardır. Çünkü platform daha önce aldıklarınızı inceler ve satın alma geçmişi ve tercihlerini kaydeder. Size özgü bir profil oluşturur. Daha sonra yapacağınız alışverişlerde ise eski alışveriş geçmişinize dayalı profilinize bağlı olarak kişiselleştirilmiş bir alışveriş yapmanızı sağlar. Shopin, tüm bunları sağlayarak daha sürdürülebilir bir perakende ekonomisi geliştirmeyi planlamaktadır. Bu sayede perakendecilerin tüketicileri ile çalışarak daha güçlü olmalarını hedeflemektedir.

Nasıl Çalışır?

Shopin platformu ile artık kişisel alışveriş verilerinize sahip olabilecek ve istediğiniz gibi bunları paylaşa bileceksiniz, hatta bunları satarak gelir elde edebileceksiniz. Sadece kendi verilerinizi, istediğiniz satıcılarla paylaşarak alışveriş deneyiminize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda satıcılar sizin bilgileriniz için sizi tazmin etmek isteyecekleri için size maddi olarak fayda sağlayabilir.

Müşterinin perspektifini kesinleştirmek için perakendecilerden gelen alıcı bilgileri ile müşterinin kontrol ettiği eğimlerle birleştirilir. Dükkanlardan daha çok bilgi gelmesi, toplamda daha fazla ve karakterize edilen profilin oluşturulmasına yardımcı olur ve yapay zekanın en düzeyde kullanılmasıyla profil doğruluğu artar. Shopin’in dahili motoru, müşterinin bilgilerini toplayacaktır. Müşterilerin tüm satın alma bilgilerine sahip olacakları, gücü müşteriye veren ve mali olarak ücretlendirmelerini sağlayan korumalı bir profil oluşturulacaktır.

Platformun Kullanıcılar için Faydaları

Daha öncede bahsettiğimiz gibi hem online alışverişte hemde perakende alışverişte kişiye özel alışveriş imkanı sağlaması oldukça büyük bir artıdır. Tamamen kişiye özel harcama alışkanlıklarını hedef alan bu deneyimde verileri tamamen kullanıcılar kontrol edecek ve verilerin kimler tarafından erişebileceğini de yönetebileceksiniz. Sisteme dahil olan bütün sitelerde tek tıklamayla ödeme imkanı, gönderim takibini yönetme ve geri dönüş. Profilinizi arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşarak onların sizin için alışveriş yapmasını ve yalnızca istediğiniz hediyeleri almasını sağlayabilirsiniz.

Satıcılar ve Pazarlamacılara Faydaları

Platformun perakende satıcılar ve pazarlamacılar içinde bir çok fada bulunmaktadır. Bunların başlıcası doğru müşteri tercihlerine direk erişim imkanı sağlamasıdır. Bu satış işlemi için oldukça büyük öneme sahiptir. Kaliteli güncel müşteri verileriyle daha güçlü öneri motorları oluşturma. Canlı alışverişçi verileri aracılığıyla pazarlama ve iletişim konusundaki artan geri dönüş oranları ve daha az iade şansı.

Neden Blockchain?

Blockchain teknolojisi geleceğin teknolojisi olarak gösterilmektedir. Artık bir çok platform temellerini blok zinciri teknolojisi üzerine kurmaktadır. Bunun esas nedeni tamamen dağıtılmış bir kayıt defteri olması nedeniyle herkes tarafından erişebilir, şeffaf ve güvenilir olmasındandır. Shopin blockchain ise her saniye milyonlarca veri işlemi yapılmasına izin verecektir. Bu ekosistemde ayrıca Atomik swapları destekleyecektir ve perakendeciler ve alışveriş yapan kişiler arasındaki değer alışverişi ve yapay zeka ile desteklenen güçlü bir öneri motoru sayesinde token birlikte çalışabilirliğini yer alacaktır.

Sonuç

Shopin, mevcut alışveriş deneyimini tamamen değiştirecek bir platformdur. Alışveriş deneyimini geliştirerek ve özelleştirilmiş öneriler sunarak hem alışveriş yapanlara hem de perakendecilere fayda sağlayacak gibi görünmektedir. Platformda halihazırda yüz binlerce kullanıcı yer almaktadır. Alışveriş yapanlar verilerini kontrol ederken ödüller kazanabileceklerdir. Projenin ICO’sunda şuana kadar toplam 42.5 milyon ABD doları toplanarak büyük bir kaynak elde edilmiştir. Geleceğinin parlak olacağını düşündüğümüz bu platformu sizinde yakından incelemenizi öneriyoruz.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website: https://tokensale.shopin.com/

Whitepaper: https://shopin.docsend.com/view/b6iuqiu

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2788779.0

Facebook: https://www.facebook.com/shopineverywhere

Steemit: https://steemit.com/@shopin

Twitter: https://twitter.com/shopinapp?lang=en

Author: truncus

My Bountyhive Adress: https://bountyhive.io/r/truncus

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


12 yorum

 1. Osman Akbak dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 2. Bülent Yiğit dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor.

 3. Ayşe Durlanık dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 4. Ali Kara dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 5. Mustafa Çetin dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır.

 6. Nesibe Nurefşan Alkan dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 7. Çisel Esin dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 8. Fetullah Davutoğlu dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.

 9. Rana Altınoklu dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 10. Ali Kaçar dedi ki:

  Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

 11. Burcu Kahraman dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 12. Miraç Demırören dedi ki:

  Teşekkürler güzel bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.