Skyllz: Blockchain tabanlı yetenek doğrulama platformu

 Post Views: 1578

Yedi milyar insanın yaşadığı dünyada diğer insanlardan farklı olmak, bilgi ve yetenek olarak diğer insanlardan ayrılmak önemlidir. İnsanların yeteneklerini ön plana çıkartmak ve bunları markalaştırabilmek büyük bir öneme sahiptir. Bireylerin şirketlerde olduğu gibi temel değerlerini öğrenmesi ve bunları pazarlaması gereklidir. Bugün size bahsedeceğim Skyllz projesinde ise, iş dünyasına ve insanlara karşı şeffaf bir insan Ekosistemi ortaya çıkartılması planlanmaktadır.

Skyllz, blockchain tabanlı beceri doğrulama protokolü olarak nitelendirilebilir. Özgeçmişlerin güvenli bir biçimde çevrimiçi olarak saklanmasını sağlar. Blok zinciri teknolojisinin vermiş olduğu şeffaflık ve güvenlikten dolayı platformun temelleri oldukça güçlü atılmıştır. Bu nedenle projenin geleceğinin oldukça parlak olduğunu söyleyebiliriz.

Skyllz platformu açık kaynak kodlu olarak tasarlanmıştır. Skyllz zaten becerilerini doğrulamıştır. Becerikli uygulamalar veya Stapps tarafından oluşturulmuş otomatik bir portföyleri vardır. Bunları kullanan platform, iş dünyasına ve insanlara şeffaf bir “İnsan Becerileri Ekosistemi” getirmeyi planlamaktadır. Her kullanıcı ayrı bir portföy hazırlanarak kullanıcı becerileri belirlenecektir.

Skyllz, tüm uygulamaları beceri edinilmesi üzerine kurmuştur. Ekosistemde, Proof-of-Skill (Beceri Kanıtı)’nı kullanılarak kişilerin becerileri belirlenecektir. Edtech (Eğitim Teknolojileri ), e-öğrenme, iş ile yeteneklerler ekosistemin bir parçası olacaktır ve platform tokeni olan Skyllz kazanma imkanı verecektir.

Skyllz’ın amacı, herkese güçlü ve güvenilir bir üne sahip olmak için yardımcı olmaktır. Beceri Kanıtı, bir kişinin sahip olduğu her özel beceriyi temsil eder. Bu beceriler Ethereum Blochchain’inde saklanır. Oluşturulacak protokol ile olayların kayıtlarını tutan merkezi olmayan bir veritabanı, akıllı sözleşmeler aracılığıyla, platform uygulamalarında elde edilen, geliştirilen veya uygulanan herhangi bir yeteneği izler ve bunları birleştirir.

Beceri kanıtı bir çok temel özelliklere sahiptir. Platformdaki ve platformun dışındaki herkes tarafından erişilebilir durumdadır. Platformun ortak kural ve standartları vardır. Bu standartlar ile platformun herkesin fırsatlardan eşit şekilde yararlanmasını garanti eder. Blockchain teknolojisi nedeniyle hiç kimse tarafından değiştiremeyen bir alt yapısı vardır. Ayrıca herkes tarafından izlenebilir ve paylaşılabilir durumdadır.

Skyllz Dağıtılmış Platform (SDP), tüm bireylerin eşsiz olduğunu ve ekosisteme getirecek değerli yeteneklere sahip olduğu fikrini desteklemektedir. Bu nedenle, kullanıcıların itibarını oluşturmak için sadece olağanüstü başarılar dikkate alınacaktır. Akıllı sözleşmeler ve Blockchain’de yalnızca olumlu performanslar açıklanır. Beceri Kanıtını işlerken göz önünde bulundurulan yeteneklerin tamamı, bir bireyin en iyi yeteneklerini temsil eder.

Skyllz’ın çalışması 6 temel kurala dayanmaktadır:

 • Liyakat kuralı
 • Güç paylaşımı kuralı
 • Karşılıklı etkileşim kuralı
 • Şeffaflık kuralı
 • Büyüme kuralı
 • Uyarlanabilirlik kuralı
Takım

ICO ve Token Bilgileri

Platformda kullanılan Skyllz Tokeni (SKT), Ethereum ERC-20 uyumludur.  Ekosistemde ve SDP operasyonlarında kullanılabilir. Kullanıcıların ekosistemlere katılmasına ve becerileri doğrulamasına izin verir. SKT tokenleri satın alarak, platformun kendisinde değil, aynı zamanda iş piyasasındaki işverenlerin gözünde kendi değerinize de yatırım yaparsınız.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Website: https://skyllz.org/

Whitepaper: https://skyllz.org/wp-content/uploads/2018/02/Skyllz_whitepaper_v1.4.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2966145.0

Telegram: https://t.me/skyllz

Facebook : https://www.facebook.com/skyllzplatform

Twitter: https://twitter.com/Skyllz_platform

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


5 yorum

 1. Cevdet Demirel dedi ki:

  Elinize sağlık

 2. Burak Karaman dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

 3. İsmail Enes Eruzun dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 4. Fetullah Davutoğlu dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 5. Burak Karaman dedi ki:

  Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.