Skyllz: Blockchain tabanlı yetenek doğrulama platformu

 Post Views: 2009

Yedi milyar insanın yaşadığı dünyada diğer insanlardan farklı olmak, bilgi ve yetenek olarak diğer insanlardan ayrılmak önemlidir. İnsanların yeteneklerini ön plana çıkartmak ve bunları markalaştırabilmek büyük bir öneme sahiptir. Bireylerin şirketlerde olduğu gibi temel değerlerini öğrenmesi ve bunları pazarlaması gereklidir. Bugün size bahsedeceğim Skyllz projesinde ise, iş dünyasına ve insanlara karşı şeffaf bir insan Ekosistemi ortaya çıkartılması planlanmaktadır.

Skyllz, blockchain tabanlı beceri doğrulama protokolü olarak nitelendirilebilir. Özgeçmişlerin güvenli bir biçimde çevrimiçi olarak saklanmasını sağlar. Blok zinciri teknolojisinin vermiş olduğu şeffaflık ve güvenlikten dolayı platformun temelleri oldukça güçlü atılmıştır. Bu nedenle projenin geleceğinin oldukça parlak olduğunu söyleyebiliriz.

Skyllz platformu açık kaynak kodlu olarak tasarlanmıştır. Skyllz zaten becerilerini doğrulamıştır. Becerikli uygulamalar veya Stapps tarafından oluşturulmuş otomatik bir portföyleri vardır. Bunları kullanan platform, iş dünyasına ve insanlara şeffaf bir “İnsan Becerileri Ekosistemi” getirmeyi planlamaktadır. Her kullanıcı ayrı bir portföy hazırlanarak kullanıcı becerileri belirlenecektir.

Skyllz, tüm uygulamaları beceri edinilmesi üzerine kurmuştur. Ekosistemde, Proof-of-Skill (Beceri Kanıtı)’nı kullanılarak kişilerin becerileri belirlenecektir. Edtech (Eğitim Teknolojileri ), e-öğrenme, iş ile yeteneklerler ekosistemin bir parçası olacaktır ve platform tokeni olan Skyllz kazanma imkanı verecektir.

Skyllz’ın amacı, herkese güçlü ve güvenilir bir üne sahip olmak için yardımcı olmaktır. Beceri Kanıtı, bir kişinin sahip olduğu her özel beceriyi temsil eder. Bu beceriler Ethereum Blochchain’inde saklanır. Oluşturulacak protokol ile olayların kayıtlarını tutan merkezi olmayan bir veritabanı, akıllı sözleşmeler aracılığıyla, platform uygulamalarında elde edilen, geliştirilen veya uygulanan herhangi bir yeteneği izler ve bunları birleştirir.

Beceri kanıtı bir çok temel özelliklere sahiptir. Platformdaki ve platformun dışındaki herkes tarafından erişilebilir durumdadır. Platformun ortak kural ve standartları vardır. Bu standartlar ile platformun herkesin fırsatlardan eşit şekilde yararlanmasını garanti eder. Blockchain teknolojisi nedeniyle hiç kimse tarafından değiştiremeyen bir alt yapısı vardır. Ayrıca herkes tarafından izlenebilir ve paylaşılabilir durumdadır.

Skyllz Dağıtılmış Platform (SDP), tüm bireylerin eşsiz olduğunu ve ekosisteme getirecek değerli yeteneklere sahip olduğu fikrini desteklemektedir. Bu nedenle, kullanıcıların itibarını oluşturmak için sadece olağanüstü başarılar dikkate alınacaktır. Akıllı sözleşmeler ve Blockchain’de yalnızca olumlu performanslar açıklanır. Beceri Kanıtını işlerken göz önünde bulundurulan yeteneklerin tamamı, bir bireyin en iyi yeteneklerini temsil eder.

Skyllz’ın çalışması 6 temel kurala dayanmaktadır:

 • Liyakat kuralı
 • Güç paylaşımı kuralı
 • Karşılıklı etkileşim kuralı
 • Şeffaflık kuralı
 • Büyüme kuralı
 • Uyarlanabilirlik kuralı
Takım

ICO ve Token Bilgileri

Platformda kullanılan Skyllz Tokeni (SKT), Ethereum ERC-20 uyumludur.  Ekosistemde ve SDP operasyonlarında kullanılabilir. Kullanıcıların ekosistemlere katılmasına ve becerileri doğrulamasına izin verir. SKT tokenleri satın alarak, platformun kendisinde değil, aynı zamanda iş piyasasındaki işverenlerin gözünde kendi değerinize de yatırım yaparsınız.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Website: https://skyllz.org/

Whitepaper: https://skyllz.org/wp-content/uploads/2018/02/Skyllz_whitepaper_v1.4.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2966145.0

Telegram: https://t.me/skyllz

Facebook : https://www.facebook.com/skyllzplatform

Twitter: https://twitter.com/Skyllz_platform

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


20 yorum

 1. Avatar Cevdet Demirel dedi ki:

  Elinize sağlık

 2. Avatar Burak Karaman dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

 3. Avatar İsmail Enes Eruzun dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 4. Avatar Fetullah Davutoğlu dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 5. Avatar Burak Karaman dedi ki:

  Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 6. Avatar Nüket Aksan dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 7. Avatar Tutkum Ahmadı dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 8. Avatar Hüseyin Zeyd Ercoşkun dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 9. Avatar Ali Kara dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 10. Avatar Arslan Erzurumlu dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 11. Avatar Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 12. Avatar Semina Aktuna dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 13. Avatar Delal Abdullatif Abzak dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 14. Avatar Recep Atasay dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 15. Avatar İsmail Enes Eruzun dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 16. Avatar Ezgin Dallı dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 17. Avatar Firuze Dönder dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 18. Avatar Bestami Ağırağaç dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 19. Avatar Eyüp Orhun Fındık dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 20. Avatar Neslihan Büşra Esat dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.