SmartContainers: Blockchain tabanlı lojistik platformu

 Post Views: 2016

Blok zinciri teknolojisinin vermiş olduğu güvenlik hissi bir çok sektörde kullanılmaktadır. Bunların arasında lojistik sektörü de yer almaktadır. Smart-Container, lojistik firmalarına çözüm üretmek için birkaç sensörün bir araya getirilmesiyle, iki teknolojinin potansiyelini birleştiren gelişmiş blockchain tabanlı lojistik platformudur. Platformun amacı, teslimat sırasında hiçbir malın zarar görmeyeceğinden emin olmak için en son blockchain teknolojisini kullanmaktır.

Swill firması (The Smart-Containers Group) tarafından yapılan bu fikir ile; gıdalar ve medikal ürünler gibi ısıya duyarlı ürünlerin ticareti için güvenli ısı kontrollü düzenlemelerle son derece güvenli bir taşımacılık sağlamaya çalışmaktadır. Blok konteyner teknolojisini ve IOT sensörlerini, blockchain’de bir lojistik ekosisteme birleştirmektedir. Sıcaklığa duyarlı ürünlerin taşınması için bu çok önemlidir. Tıp sektöründe, bir ilacın üretimden hastaya ulaşıncaya kadar güvenli bir şekilde taşınacağı anlamına gelmektedir.

Bu platform, akıllı konteynerları gerçek zamanlı olarak izleyebilen ve bunlarla ilgili bilgileri kaydedebilen araçların interneti ile birlikte “LOGI zincir blok zinciri” tekniğini kullanmaktadır. Bu kullanıcıların bir takım faydalara sahip olmasını sağlar. Merkezi olmayan bu teknoloji ile artık tek merkezli şirketlerden kurtulacak ve ürünlerinizi dilediğiniz zaman kontrol edebileceksiniz. Bu teknolojiyi uygulayarak, ürününüzün tedarik hattında faturalandırma imkanına da ulaşabilirsiniz. Bu sayede ticari masrafları azaltarak şirketinizin karını artırabilirsiniz.

Smart Containers Group, dünya çapında hassas farmasötik ve gıda ürünlerinin taşınması için en güvenli sıcaklık kontrollü kapları sağlayan İsviçre merkezli bir yüksek teknoloji şirketidir. Blockchain tabanlı yazılım ve IoT altyapısı, Smart Containers Group’un güçlü teknolojik altyapısıdır ve dünyadaki her bir konteyneri izlemeyi ve Smart Containers Group’u pazardaki en büyük IoT sensörlü konteynerleri sağlar.

Markanın amacı hassas ürünleri güvenli bir şekilde taşımak ve kimsenin hasar görmüş bir ürünü almadığından emin olmaktır. Son teknoloji donanımların, yüksek verimli yazılımların ve benzersiz hizmetlerin benzersiz birleşimi, Smart Containers Group’u hızla büyüyen bir hizmet sağlayıcısı ve çok çekici bir yatırım nesnesi haline getirmiştir.

ICO ve Token Bilgileri

SMARC Coin

 • Token simgesi: SMARC
 • Token tipi: ERC20
 • ICO token fiyatı: 1 SMARC= 0.432 USD
 • Üretilen toplam token: 150,000,000
 • Satılacak token oranı: 80%
 • Kabul edilen para birimi: ETH
 • Hard cap: 36 milyon dolar

LOGI Coin

 • Token simgesi: LOGI
 • Token tipi: ERC20
 • ICO token fiyatı: 1 LOGI= 0.285 USD
 • Üretilen toplam token: 100,000,000
 • Satılacak token oranı: 20%
 • Kabul edilen para birimi: ETH
 • Hard cap: 4 milyon dolar

Sonuç

Şirketler için lojistik faaliyetlerin önemi büyüktür. Malların verimli taşınması için en uygun yolun, büyümelerinin başarısı için ana stratejilerden biri olduğuna inanmaktadırlar. Şuan için teslimat hizmeti sunan şirketlerde şeffaflık ve ürün güvenliği eksikliğidir. Şeffaflık ve güvenin sağlanması için lojistik endüstrisi için merkezi olmayan uygulamaların oluşturulması, platformun ana görevlerinden biridir. Lojistik endüstrisinde blockchain teknolojisinin öncülerinden biri olacaklarını düşünüyorum.

Proje hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmak ve projeye dahil olmak için aşağıdaki linkleri ziyaret etmeyi unutmayınız.

Website: https://smartcontainers.ch/

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3058528.0

Whitepaper: https://smartcontainers.ch/en/assets/20180502_smartcontainers_whitepaper_v2.pdf

Telgram: https : //t.me/smartcontainers

Twitter: https://twitter.com/SMARC_ICO

Facebook: https://www.facebook.com/Smart-Containers-157874458234951/

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


13 yorum

 1. Avatar ahmet baloğlu dedi ki:

  proje çok başarılı olacağa benziyor. bu yazı çok faydalı oldu.

 2. Avatar coskun muhtaroglu dedi ki:

  bende bundan almak istiyorum. yazı için teşekkürler.

 3. Avatar Ergün Değirmendereli dedi ki:

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

 4. Avatar Nuhaydar Akbilmez dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim.

 5. Avatar Latife Fatin dedi ki:

  eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor.

 6. Avatar Hiba Alpuğan dedi ki:

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

 7. Avatar Gökay Bağış dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır.

 8. Avatar Mehmet Kemal Dengizek dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 9. Avatar Çisil Zeynep Dönmez dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 10. Avatar Hamid Eryıldız dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 11. Avatar Nezih Koyuncu dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 12. Avatar Saliha Cana Dıvarcı dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 13. Avatar Yaşar Utku Anıl Altın dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.