Soundeon: Blockchain tabanlı müzik platformu

 Post Views: 1601

İnternet ve cep telefonları insanların artık vazgeçilmez bir parçası hale gelmiştir. Ve bu sayede müziğe her zaman her yerde ulaşabilir hale gelinmiştir. Ayrıca teknolojinin gelişimi ile müzik endüstrisi de büyük oranda gelişmiştir. Artık herkes istediği müziği yapabilmektedir ve bu nedenle müzisyen sayısı da önemli oranda artmıştır. Tük bu nedenlerle müzik endüstrisinde yeni müzisyenlerin keşfedilmesi oldukça zordur. Müzisyenlerinde ürettikleri içerikleri insanlara ulaştırması zorlaşmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Soundeon platformu bu konuda çözüm üretecek olan yeni bir ekosistemdir.

Soundeon, müzik sektöründeki bir çok konuya kreatif yaklaşımlarla inovasyon sağlayacak bir  platformdur. Sektörün neredeyse her kesimine hizmetler sunacaktır. Ürünün yaratılıp tescillenmesinden, şu anda bulunan yada ileride olacak olan müzik yayın haklarının korunmasına ve bunların satılmasına aracılık edecek olan merkezileştirilmiş ve dikey olarak entegre edilmiş ilk platformdur.

Blockchain teknolojisi kendini ispatlamış geleceğin teknolojisi olarak gösterilmektedir. Bu teknolojinin bu deni başarılı olması Soundeon platformunda da kullanılmasına vesile olmuştur. Soundeon platformun yapısını oluşturan CreativeSmartContract (CSC) ™ blok zinciri teknolojisini kullanmaktadır ve telif hakkı sözleşmelerinin oluşturulmasına olanak sağlamaktadır. Veri kaydının asla değiştirilemez olması, adil, şeffaf ve güvenilir olması en büyük artılarıdır.  Bu teknoloji ile platformun altyapısı daha sağlam olacaktır.

Müzik Token Satışı

Müzisyenler için büyük sorun olan fon toplama olayına çözüm üretecektir. İnsanların düşündüğü planları uygulaması için kaynak yaratmasına yardımcı olur. Bu sayede müzisyenlerin yapımcılara bağımlı kalmasını ortadan kaldırarak birsel olarak hareket etmesine imkan sağlar.

Soundeon Exchange

Müzikal varlıkların alım ve satımının yapılabileceği bir platformdur. Blockchain teknolojisi için bunu merkezi olmayan bir şekilde gerçekleştirir.  Ayrıca oluşturulan müzik eserlerinden telif hakkı kazanabilirsiniz. Müzik üreten kullanıcılar ürettikleri eserleri Soundeon Exchange’in yardımıyla satarak gelir elde edebilirler.

Soundeon Tix

Soundeon ekosisteminin bir parçası olan ve bu sisteme entegre olan akıllı bilet satış platformudur. Bunun yapısında yine CreativeSmartContracts kullanılmaktadır. Kullanıcıların kolay kullanması için dinamik QR kodlarından faydalanılacaktır. Bilet alımlarında günümüzde sık olarak karşımıza çıkan  sahtecilik ve dolandırıcılık olasılığını tamamen yok eder. Bu teknoloji ile bağımsız olarak konserler düzenlenebilir ve akıllı sözleşmeler ile bilet satışı sağlanabilir.

Soundeon Monitor

Bu platform ile veriler toplanacak ve analiz edilecektir. Bu sayede satış, gelirler, telifler vb bir çok çok izlenebilecektir. Blockchain teknolojisi ile bunu yapmak mümkün olabilecektir.

Takım

Soundeon platformunun blockchain konusunda deneyimli olan profesyonel ekibi bulunmaktadır. Bunun yanında, yazılım mühendisliği ve fikri mülkiyet konusunda uzmandırlar.

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

Sounden tokeni, platform kullanıcıların desteklenmesine yardımcı olacak olan önemli bir araçtır. Tokenin bir çok faydası vardır. Bu sayede platform kullanıcıları teşvik edilecektir. Soundeon’da ödeme aracı olarak kullanılacaktır. Maliyetleri düşük olduğu için mikro ödeme yapabilme imkanı sağlar.

 • Token tipi: ERC20
 • Token simgesi: SOUNDEON
 • Token fiyatı: 1 Soundeon Token = 0.056923 ABD doları
 • Üretilen toplam token sayısı: 1 milyar token
 • Soft cap: 52.7 milyon token
 • Hard cap: 650 milyon token
Sonuç

Soundeon, müzik sektöründe çığır açabilecek önemli bir platformdur. Soundeon, sanatçılara ürettikleri içerikten para kazanma ve kendilerini daha geniş kitlelere tanıtma imkanı sunmaktadır. Daha önce dışa kapalı ve özel olan piyasayı, müzik varlıklarını serbest hale gelmesi ve blok zinciri teknolojisi ile bir halka açık hale getirmektedir. Merkezi olmayan yapısı, akıllı sözleşmelerin otomatik olarak çalıştırılması ve bir çok yeni teknolojik gelişmelerle platform oldukça farklı olacaktır. Sizde bu projeye katılarak müzik sektörün geleceğini şekillendirmeye dahil olabilirsiniz.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website: https://soundeon.com/en/

Whitepaper: https://soundeon.com/Soundeon_WP.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/soundeon/

Twitter: https://twitter.com/soundeoncom

Telegram: https://t.me/soundeon

Author: truncus

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

ETH adress:  0x40903584F46E4e59a16F726DeB2F3088FF7d6306

20 yorum

 1. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum.

 2. Avatar Ayşegül Ekerbiçer dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 3. Avatar Mustafa Gür dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 4. Avatar Filiz Şen dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler.

 5. Avatar Recep Atasay dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 6. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 7. Avatar Nüket Aksan dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 8. Avatar Nüket Aksan dedi ki:

  Teşekkürler

 9. Avatar Lütfiye Sena dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim.

 10. Avatar Hüseyin Zeyd Ercoşkun dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 11. Avatar Bestami Ağırağaç dedi ki:

  Emeğine sağlık çok guzel

 12. Avatar Turan Fahri dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 13. Avatar Ali İsmail Babacan dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 14. Avatar Güngör Erkin Egeli dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 15. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 16. Avatar Goncagül Diri dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 17. Avatar Emine Münevver Akca dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 18. Avatar Osman Akbak dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 19. Avatar Hanife Nur Erkovan dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 20. Avatar Nadire Erbul dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.