Spectiv: Merkezi Olmayan Sanal Gerçeklik

 Post Views: 7237
Sanal gerçeklik dünyada daha önce olmadığı bir şekilde hızla artış göstermektedir. Bu sebeple sanal gerçeklik (VR) ile ilgili bir çok yeni teknoloji piyasaya çıkmaktadır. Sanal gerçeklik endüstrisini 2016’da 1 milyar dolar iken 2020’de 30 milyar dolara çıkacağı tahmin edilmektedir. Bunlarla birlikte Fiziksel  cihazları (kulaklıklar, kameralar vs,) piyasaya çıkacaktır.  Sanal gerçeklik projelerinin içeriğinin oluşturulması ve görüntülenmesi büyük bir yatırım gerekmektedir.
Günümüzde bu endüstri sanal gerçekliğin daha uygulanabilir şekilde tasalanmasına ve bunun gelişimine odaklanmaktadır.
Spectiv, emsalsiz bir şekilde sanal gerçekliği tüm dünyaya ulaştırmaya imkan sağlayan büyük bir kapasiteye sahip özel bir sanal gerçeklik platformu kuruyor.
Sanal gerçeklik sayesinde tüm katılımcılar bu görüntülere evden etkileşime girebilecek. Spectifin misyonu; sanal gerçekliğin gücüyle çok farklı, emsalsiz ve eğlenceli deneyimler oluşturmaktır.
 

 

Canlı Etkinlikler

Sanal gerçeklik cidden çok ilgi çekici bir şekilde spor müsabakaları ve konserler gibi organizasyonları en ön koltuktan izlenmesine imkan sağlıyor. Bu sayede izleyicilerin sadece çok izlenen etkinlikleri sadece evde izlemelerini değil, aynı zamanda sanal gerçeklik ile atmosfere tam olarak yaşamasını sağlıyor.

Toplum Odaklı

Sanal gerçeklik tecrübeleri, dünyanın dört bir yanından gelen tasarımcılar tarafından oluşturuldu. Spectiv’i sanal gerçeklikteki diğer platformlardan en önemli farkı; Spectiv sıradan kullanıcıların kendi sanal gerçeklik cihazlarıyla yayınlamasına imkan vermekedir.

Spectiv Orijinal

Orijinal VR içeriği, kullanıcı kuruluşları ve imalat şirketleri tarafından Spective ile ortaklıkla oluşturuldu. Bu içerik en yeni VR teknolojisi ile üretilecek ve Spectiv üretim ekibi tarafından herzaman denetlenecek.

 

Signal Token: Sigs

Sigs, sanal gerçeklik içeriğine emsalsiz sinyaller oluşturmak için kullanılacak merkezi olmayan bir simgedir. Sinyal üreticileri, görüntülemeyi başarıyla sürdürebilmek için Sig ödülleri kazanabilecek buda sanal gerçeklik paylaşımını artırmakta ve sonuçta sanal gerçekliği hızlandırmak için önemli teşvik oluşturabilmektedir. Ethereum blok zincirini kullanarak, sanal gerçeklik içeriğini paylaşmak için sanal gerçeklik alışverişi için bir ağ oluşturulacaktır.  Sigs bu bağlamda sanal gerçeklik içeriğini yayınlamaya, sanal gerçeklik etkilenme ve sanal gerçeklik faaliyetlerine katılımı etkin bir şekilde hızlandırmaya yönelik olarak katılımcıları büyük oranda teşvik eden bir belirteç ürünü olarak hizmet edecektir. Sanal gerçeklik sektörü daha çok benimsendikçe dolaylı olarak sigs token değeri artacak ve buda katılımı artıracaktır.

 

Spectiv coin: Specs

Specs, reklam ödülleri, ipuçları ve özellikli içerik ödemeleri de dahil olmak üzere Spectiv platformuna özgü işlevleri kolaylaştırmak için kullanılacak iç para birimidir.
Bu belirteçler, platform içinde kullanım için sınırlıdır, aktarılamazlar ve yalnızca platformdaki reklam ödülleri veya doğrudan satın alım yoluyla edinilebilir. Teknik özellikler sabit bir değere sahip olacak ve üç farklı mezhepte sunulacak:

Altın Specs: 0.10 $  Gümüş Specs: 0.05 $  Bronz Specs: 0.01 $ 

Crowdsale

Crowdsale 14/08/2017 tarihinde saat 12’de (GMT -5) başlayacak ve 04/09/17 tarihine kadar sürecek.
Kullanıcılar Akıllı Sözleşmeyle Ethereum ile Sinyal Simgelerini alabilecekler.
En fazla 150 milyon Sinyal tokeni olabilir.
90 milyon Sig’a kadar maksimum 45.000 ETH crowdsale ile satılacak.
Satın alma zamanlamasına göre, bazı alıcılar erken katılım için simge bonuslarından yararlanırlar.
45000 ETH ulaşıldığında crowdsale hemen sona erecek.
LEVEL                                                             FİYAT                              OLUŞTURULACAK SIGS TOKEN
Level 1: 0 ETH – 9000 ETH                       2400 Sigs / ETH                                21.6 milyon Sigs token
Level 1: 9000 ETH – 18000 ETH              2200 Sigs / ETH                                19.8 milyon Sigs token
Level 1: 18000 ETH – 27000 ETH            2000 Sigs / ETH                                18.0 milyon Sigs token
Level 1: 27000 ETH – 36000 ETH            1800 Sigs / ETH                                16.2 milyon Sigs token
Level 1: 36000 ETH – 45000 ETH            2600 Sigs / ETH                                14.4 milyon Sigs token

 

Zaman çizelgesi

 

 

Spectiv takımı

KURUCU ORTAK, CEO: Dylan Senter
KURUCU ORTAK, COO: Nick Ravanbakhsh
TEKNOLOJİ ŞEFİ: Chris Peña
UI GELİŞTİRİCİ: Ramon Hernandez
ETHEREUM GELİŞTİRİCİ: Bryn Bellomy
YAZILIM MİMARI: Justin Wood
UX GELİŞTİRİCİ: Jasmine Nguyen
İŞ STRATEJİSTİ: Mirza Baig