SpringRole: Blockchain tabanlı kitle kaynak bulma platformu

 Post Views: 1658

İnsanlar artık sosyal ağları günlük hayatın bir parçası olarak görmektedir. Bu nedenle kullanıcılar Facebook, LinkedIn gibi ağları çok kullanmaktadır. Sosyal ağlardaki sayfa sahipleri, istedikleri gibi kendileri hakkında bilgi vermek zorundadır. Bu bilgilerin miktarı, tamamen kullanıcıların kendi kararına bağlıdır. Ama insanlar neden kendi bilgileri sosyal ağlarda paylaşsın ki.

Kullanıcılar bu ağlarda herhangi bir şeyle teşvik edilmezler ise mesleki bilgilerini, eğitim veya becerilerini sosyal ağlarda paylaşmak istemezler. Ayrıca sosyal ağlarda, kişilerin verdiği bilgilerin, bu kişinin gerçekten iddia ettiği gibi olup olmadığından asla emin olamayız. Ve eğer bir işverenseniz ve bu kişiye ihtiyacınız varsa, bu kişiyle ilgili doğru bilgilere sahip olmak istersiniz. İşte tüm bu sorunlar yeni bir sosyal ağ olan SpringRole tarafından çözülmüştür.

SpringRole sosyal ağı, yapı olarak LinkedIn’e oldukça benzemektedir. Ama LinkedIn’e göre büyük farklılıkları ve üstünlükleri bulunmaktadır. SpringRole ağında hesap oluşturan profesyonel verilerin ve kullanıcı becerilerinin doğrulanması ve bunlardan para kazanılması sağlanacaktır. Sosyal ağ platformunda kendi Spring tokeni ile çalışmaktadır. Bu sayede kişilerin aldığı eğitim, önceki çalıştığı işler, ileri eğitim ve beceri durumları gibi veriler tamamen doğru olacaktır.

Bu durumda, sizin tarafınızdan doldurulan bilgiler üçüncü taraf kaynaklar tarafından kontrol edilecektir. Örneğin, beyan etmiş olduğunuz eğitim bilgilerinin onayı, okumuş olduğunuz okulunuz tarafından yapılacaktır. Bu bilgilerin doğrulanması oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu sayede artık işe alınacak elemanların özgeçmişi konusunda kimse tereddüt etmeyecek ve istediği elemanı güvenle işe alabileceklerdir.

Nasıl Çalışır?

SpringRole temel olarak yetenekli profesyonellerin işe alım kaynağı olmak için tasarlanmıştır. Bunu sağlamak için iş arayan kişiler platformda kendilerine sertifikalı bir CV oluştururlar. Blok zincirinde saklanacak olan bu CV’ler herkes tarafından erişebilir ve şeffaf olacaktır. Platformda oluşturulacak bu profilde gerekli olan bilgiler doldurulacaktır. Bunlar arasında diplomalar, daha önce kazanılmış olan mesleki deneyim ve beceriler sayılabilir. İşte bundan sonra diğer kullanıcılar ve platformdaki özel algoritmalar devreye girecektir.

Platformdaki iş ilanları ile en uygun eşleştirme yapılacak ve kullanıcılara bu işlere başvurma imkanı verecektir. Daha önceden de belirttiğimiz gibi özgeçmişteki bütün verilerin gerçekliği doğrulanacaktır. Bu doğrulanmış verilerin blok zincirinde saklanması ile kullanıcıları verilerin güvenle saklanması sağlanacaktır. Bu platformda beceriler kullanıcılar tarafından onaylanmıştır. Bu becerilerde onaylandıktan sonra blok zincirine eklenecektir.

Platformda sertifika gelişimini sağlamak için bir çok öge vardır;

 • İnsanlar; Kullanıcılar yeteneklerinizden birisini açıklarsa, aynı beceri ve deneyime sahip bir ağ üyesi tarafından doğrulanabilir.
 • Organizasyonlar; Tokenlerle ödüllendirmek için herhangi bir kuruluş, çalışanları hakkında bilgi yayınlayabilir. Bu sayede, bu organizasyonun çalışanlarının artık ayrı bir talepte bulunmaları gerekmeyecektir.
 • Eğitim kurumları ve platformları; Öğrencileri hakkında bilgi gönderebilirler. Bu kişisel istek üzerine her öğrencinin onayına göre zaman kazandıracaktır.
 • Bağımsız uzmanlar; Bu uzmanlar belirli katılımcıların becerilerini doğrulayacaktır.

Doğrulanmış tüm kullanıcı verileri blok zincirinde saklanır ve değiştirilemez. Görebildiğimiz gibi, SpringRole sosyal ağı iki tarafa da ödeme yapmaktadır. Bilgi açıklamaları için sertifikalandırılması gereken denetçiler ve kullanıcılar.

Yol Haritası

Takım

ICO ve Token Bilgileri
 • Token sembolü: Spring
 • Token tipi: ERC20
 • Üretilen toplam token sayısı: 10.000.000.000
 • Satılacak token sayısı: 2.550.000.000
 • Fiyatı: 0.00002 ETH
 • Softcap: 1000 ETH
 • Hardcap: 12.000.000 $
 • ICO tarihleri: 1 Temmuz-31 Temmuz 2018

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Website: https://springrole.com/

Whitepaper: https://docsend.com/view/k5nghff

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3556999.0

Facebook: https://www.facebook.com/springrole/

Twitter: https://twitter.com/springroleinc/

Telegram: http://t.me/springrole

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


6 yorum

 1. Ali Kaçar dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 2. İlma Aldağ dedi ki:

  Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

 3. Karanalp Dursun dedi ki:

  Elinize sağlık

 4. Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 5. Çisel Esin dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

 6. Sırma Begüm Altunbaş dedi ki:

  Teşekkürler güzel bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.