SpringRole: Blockchain tabanlı kitle kaynak bulma platformu

 Post Views: 1993

İnsanlar artık sosyal ağları günlük hayatın bir parçası olarak görmektedir. Bu nedenle kullanıcılar Facebook, LinkedIn gibi ağları çok kullanmaktadır. Sosyal ağlardaki sayfa sahipleri, istedikleri gibi kendileri hakkında bilgi vermek zorundadır. Bu bilgilerin miktarı, tamamen kullanıcıların kendi kararına bağlıdır. Ama insanlar neden kendi bilgileri sosyal ağlarda paylaşsın ki.

Kullanıcılar bu ağlarda herhangi bir şeyle teşvik edilmezler ise mesleki bilgilerini, eğitim veya becerilerini sosyal ağlarda paylaşmak istemezler. Ayrıca sosyal ağlarda, kişilerin verdiği bilgilerin, bu kişinin gerçekten iddia ettiği gibi olup olmadığından asla emin olamayız. Ve eğer bir işverenseniz ve bu kişiye ihtiyacınız varsa, bu kişiyle ilgili doğru bilgilere sahip olmak istersiniz. İşte tüm bu sorunlar yeni bir sosyal ağ olan SpringRole tarafından çözülmüştür.

SpringRole sosyal ağı, yapı olarak LinkedIn’e oldukça benzemektedir. Ama LinkedIn’e göre büyük farklılıkları ve üstünlükleri bulunmaktadır. SpringRole ağında hesap oluşturan profesyonel verilerin ve kullanıcı becerilerinin doğrulanması ve bunlardan para kazanılması sağlanacaktır. Sosyal ağ platformunda kendi Spring tokeni ile çalışmaktadır. Bu sayede kişilerin aldığı eğitim, önceki çalıştığı işler, ileri eğitim ve beceri durumları gibi veriler tamamen doğru olacaktır.

Bu durumda, sizin tarafınızdan doldurulan bilgiler üçüncü taraf kaynaklar tarafından kontrol edilecektir. Örneğin, beyan etmiş olduğunuz eğitim bilgilerinin onayı, okumuş olduğunuz okulunuz tarafından yapılacaktır. Bu bilgilerin doğrulanması oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu sayede artık işe alınacak elemanların özgeçmişi konusunda kimse tereddüt etmeyecek ve istediği elemanı güvenle işe alabileceklerdir.

Nasıl Çalışır?

SpringRole temel olarak yetenekli profesyonellerin işe alım kaynağı olmak için tasarlanmıştır. Bunu sağlamak için iş arayan kişiler platformda kendilerine sertifikalı bir CV oluştururlar. Blok zincirinde saklanacak olan bu CV’ler herkes tarafından erişebilir ve şeffaf olacaktır. Platformda oluşturulacak bu profilde gerekli olan bilgiler doldurulacaktır. Bunlar arasında diplomalar, daha önce kazanılmış olan mesleki deneyim ve beceriler sayılabilir. İşte bundan sonra diğer kullanıcılar ve platformdaki özel algoritmalar devreye girecektir.

Platformdaki iş ilanları ile en uygun eşleştirme yapılacak ve kullanıcılara bu işlere başvurma imkanı verecektir. Daha önceden de belirttiğimiz gibi özgeçmişteki bütün verilerin gerçekliği doğrulanacaktır. Bu doğrulanmış verilerin blok zincirinde saklanması ile kullanıcıları verilerin güvenle saklanması sağlanacaktır. Bu platformda beceriler kullanıcılar tarafından onaylanmıştır. Bu becerilerde onaylandıktan sonra blok zincirine eklenecektir.

Platformda sertifika gelişimini sağlamak için bir çok öge vardır;

 • İnsanlar; Kullanıcılar yeteneklerinizden birisini açıklarsa, aynı beceri ve deneyime sahip bir ağ üyesi tarafından doğrulanabilir.
 • Organizasyonlar; Tokenlerle ödüllendirmek için herhangi bir kuruluş, çalışanları hakkında bilgi yayınlayabilir. Bu sayede, bu organizasyonun çalışanlarının artık ayrı bir talepte bulunmaları gerekmeyecektir.
 • Eğitim kurumları ve platformları; Öğrencileri hakkında bilgi gönderebilirler. Bu kişisel istek üzerine her öğrencinin onayına göre zaman kazandıracaktır.
 • Bağımsız uzmanlar; Bu uzmanlar belirli katılımcıların becerilerini doğrulayacaktır.

Doğrulanmış tüm kullanıcı verileri blok zincirinde saklanır ve değiştirilemez. Görebildiğimiz gibi, SpringRole sosyal ağı iki tarafa da ödeme yapmaktadır. Bilgi açıklamaları için sertifikalandırılması gereken denetçiler ve kullanıcılar.

Yol Haritası

Takım

ICO ve Token Bilgileri
 • Token sembolü: Spring
 • Token tipi: ERC20
 • Üretilen toplam token sayısı: 10.000.000.000
 • Satılacak token sayısı: 2.550.000.000
 • Fiyatı: 0.00002 ETH
 • Softcap: 1000 ETH
 • Hardcap: 12.000.000 $
 • ICO tarihleri: 1 Temmuz-31 Temmuz 2018

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Website: https://springrole.com/

Whitepaper: https://docsend.com/view/k5nghff

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3556999.0

Facebook: https://www.facebook.com/springrole/

Twitter: https://twitter.com/springroleinc/

Telegram: http://t.me/springrole

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


18 yorum

 1. Avatar Ali Kaçar dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 2. Avatar İlma Aldağ dedi ki:

  Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

 3. Avatar Karanalp Dursun dedi ki:

  Elinize sağlık

 4. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 5. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

 6. Avatar Sırma Begüm Altunbaş dedi ki:

  Teşekkürler güzel bilgi

 7. Avatar Filiz Şen dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

 8. Avatar Burcu Kahraman dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 9. Avatar Hulusi Ak dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 10. Avatar Haldun Dinçtürk dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 11. Avatar Bedir Destereci dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 12. Avatar Enver Dur dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 13. Avatar Mercan Bağçivan dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 14. Avatar Fetullah Davutoğlu dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 15. Avatar Hacı Mehmet Adıgüzel dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 16. Avatar Samed Erek dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 17. Avatar Mehmet Kemal Dengizek dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 18. Avatar Mercan Bağçivan dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.