Trivver: Yeni nesil XR reklam platformu

 Post Views: 1556

Rekabetin çok arttığı serbest piyasada ürünlerin tanıtımını yapmak en üst seviyeye gelmiştir. Bu nedenle reklamlar ile ürün tanıtımı yapmak şirketlerin gelişimi için son derece önemlidir. Reklam, satıcıların aynı ürünler için birbirleriyle etkili bir şekilde rekabet etmelerini sağlar. İnsanlar ise bu reklamlar sayesinde, ürünlerini özelliklerini ve kullanılabilirliği hakkında bilgi edinebilir. 2017 yılında reklam endüstrisinin piyasa değeri neredeyse 550 milyar doları bulmuştur. Bu denli önemli bir pazarda yeni teknolojilerin kullanımı, endüstri açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Bugün size bahsedeceğim Trivver projesi reklam sektöründe çığır açması beklenen yenilikçi ve farklı bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır.

Trivver Nedir?

Trivver platformu gelecekte coğrafi engellerden arındırılmış, reklam, eğitim ve işbirliği sağlamak için benzersiz bir ekosistemdir. Platformda kullanılan genişletilmiş gerçeklik (Extended Reality, XR) adı verilen teknolojide; Karma Gerçeklik (MR), Artırılmış Gerçeklik (AR), Sanal Gerçeklik (VR) ve 3D teknolojileri kullanılmaktadır. Trivver platformu ayrıca XR içerik yayıncılarının içeriğinden para kazanmasına olanak da sağlamaktadır.

Trivver’in teknolojisi, reklam ajanslarına, genişletilmiş gerçeklik veya sanal dünyada kendi başlarına reklam kampanyaları oluşturma ve çalıştırma fırsatı sunmaktadır. Markaların 3D modülleri entegre ederek genişletilmiş gerçeklik ortamlarında reklam yayınlamasına izin verir. Bu modüller Markalı Akıllı Nesneler olarak adlandırılır ve kullanıcıların görmesi için sanal gerçekliğe yerleştirilir.

Teknolojinin hayatımızın içine iyice girdiği bugünlerde sıradan görsel reklamlar, sanal reklamlar kadar etkili olmamaktadır. Teknolojik gelişmelerle paralel olarak sanal gerçeklik konusunda da büyük gelişmeler kaydedilmiştir. Şuanda piyasada Trivver dışında genişletilmiş gerçeklik ortamlarında reklam fırsatları sunan büyük bir platform henüz yoktur.

Dijital pazarlama endüstrisinin yeniden şekillendirecek olan Trivver platformu ile XR reklamları ile ilgili teknolojiler geliştirmeye devam edilecektir. Sektör katılımcılarının, şirketin patentli Akıllı Nesne teknolojisine dayanan XR pazarına erişmelerini sağlayan ürün ve hizmetler sunmaktadır. Trivver yerel reklamcılığı doğrudan XR ortamlarına oluşturmak ve sunmak için geliştirme araçları sunar ve XR reklam envanterinin alıcıları ve satıcılarıyla buluşmasını sağlar.

Nasıl Çalışır

Trivver daha önce eşi benzeri olmayan özellikleri vardır. Bu nedenle reklam yayıncıları için benzersiz fırsatlar sunmaktadır. Bu platformda tanıtımı yapılacak ürünlerin ürünün sanal gerçeklikte tam bir kopyası çıkartılacaktır. Reklam yapılacak ürünler doğal bir senaryo ile sergilenir. Smart Tab özelliği ile ürünlere ilişkin ayrıntıları ve XR markalarının keşfedilmesini sağlanmaktadır.

Trivver mobil uygulaması ise genişletilmiş gerçeklik ortamlarına girmek için kullanılır. Genişletilmiş gerçeklik yayıncıları ve VR, AR, MR veya 3D oyun geliştiricileri ek reklam gelirinden yararlanabilir. Otel odaları veya mülkleri gibi bazı ürün veya hizmetler, siteye gitmeden kolayca görüntülenebilecektir.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri
Token adı TRVR
Token türü Ethereum
Token fiyatı 1 ETH: 750 TRVR
En düşük dağıtım 3,333 ETH
Hard cap: 33,333 ETH
ICO başlangıç tarihi

15 Haziran 2018 12:00 UTC

ICO bitiş tarihi

28 Eylül 2018 12:00 UTC

Minimum ödeme 0.3 ETH
Maksimum ödeme 500 ETH
Kabul edilen para birimi ETH
Sonuç

Trivver reklam endüstrisine farklı bir boyut getirebilir. Daha önceki yapılan düz reklamların aksine izleyicilere yepyeni bir şekilde ulaşabilir. Bu sayede kullanıcılar ürünleri satın almadan önce çok gerçekçi bir şekilde görebilecek ve kararlarını rahatlıkla verebilecektir. Kendi alanlarında deneyimli bir takıma sahip olan projenin çok fazla ilgi göreceğine ve büyük yatırımlar alacağına inanıyorum.

Proje hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmak ve projeye dahil olmak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz;

Website: https://www.trivver.com/

Whitepaper: https://www.trivver.com/docs/Trivver_Whitepaper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4403067.0

Twitter: https://twitter.com/TrivverInc

Facebook: https://www.facebook.com/TrivverInc/

Medium: https://medium.com/@Trivver

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/trivver/

Telegram: https://t.me/trivvertokensale


Author: truncus

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


8 yorum

 1. Orhan Kolay dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır.

 2. Ali Kaçar dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

 3. Recep Atasay dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler.

 4. Ali Kaçar dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 5. Ahmet Ruken Altay dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bilgiler için teşekür ederim.

 6. Birsen Durmuş dedi ki:

  Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş.

 7. Senem Aksevim dedi ki:

  Tesekkür ederim harika calisma olmus.

 8. Adem Sezginoğlu dedi ki:

  Emeğine sağlık çok guzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.