UChain: Blockchain tabanlı eşler arası (P2P) ağ

 Post Views: 1261

Küreselleşen ve nispeten dünyada artık her şey daha kolay hale gelmektedir. İnsanların dünyanın diğer ucundaki kişilere paylaşım yapabilmektedir. Bunun bu kadar kolay olması, aracıların olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak aracılar işlem ücretlerini oldukça yükseltmektedir. Bugün size bahsedeceğim proje ise bu sorunlara çözüm üretecektir. UChain tüm dünyada paylaşım yapma imkanı sağlayan blockchain teknolojisi kullanan bir platformdur.

UChain, diğer projelerden farklı olarak, her müşterinin saygın bir şekilde ticaret yapabildiği, aracı olmadan, dağıtık bir paylaşım ekonomisi üretmeye çalışmaktadır. Uchain, müşteriler ve tedarikçiler arasındaki tüm bilgilerin blok zincirinde güvenli şekilde saklandığı bir ekosistem yaratacaktır. Blockchain teknolojisi sayesinde veriler tamamen şeffaf bir şekilde saklanır. Herkes tarafından erişebilir. Ayrıca işlem ücretlerini oldukça düşürür.

UChain platformunun bir çok özelliği vardır. Bunlardan birisi, paylaşım tabanlı bir ekonomi kullanan dApps uygulamalarının oluşturulmasına teşvik etmesidir. Kullanıcılar bu platform ile dApps uygulamaları yaratabileceklerdir. Tüm paylaşım ekonomisi firmaları da kendi tokenlerini yayınlayabilir ve UChain platformu üzerinden uygulamalarını üretebilirler. API ve SDK’ların uygulanmasıyla, Uchain daha gelişmiş bir platform hale gelecektir. Ayrıca kredi derecelendirme sistemi kullanarak merkezi olmayan bir borsa kurmayı tasarlamaktadır.

P2P  – Akıllı bir sözleşmeler kullanılarak merkezi olmayan eşler arası blok zinciri ağı olacaktır.

Dağıtık veri kaynağı – Veriler şifrelenerek, farklı düğümlerde parçalanarak depolanmıştır.

Kullanıcı kredi pasaportu – Kullanıcı davranışını etkili bir şekilde kaydetmek için tescilli bir kredi derecelendirme algoritmasına sahiptir.

Token teşviki – Hem kullanıcıların hem de işletmelerin katılımını artırmak için tokenleştirilmiş ekosistem olacaktır.

UChain ​​ve U-Bicycle

U-Bicycle, dünyadaki bisiklet paylaşım platformlarından biridir. Şehir hayatındaki ulaşımı daha çevreci, daha verimli ve ekonomik hale getirmektedir. U-Bicycle şu anda Doğu Asya ve Kuzey Amerika’da bulunan 30 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahiptir. U-Bicycle’in Dapp adında uygulaması vardır. Bu mobil uygulama ile, kullanıcılar yerel yasaların izin verdiği her yerde bisikletlerini kullanmaktadırlar. U-Bicycle, mainnet ve kurumsal açık platform piyasaya sürüldükten sonra bisiklet uygulamalarını UCHAIN üzerinde taşıyacaktır.

Takım

Uchain, kendi alanlarında çok deneyimli bir ekip üyelerine sahiptir. Daha önce büyük işler başaran U-BICYCLE’nin CEO’suda bu ekip üyelerinden birisidir. Veri paylaşımı, pazarlama, blockchain teknolojisinde çok büyük deneyimlere sahiptirler. Ayrıca ekip üyeleri son derece yardım severdirler ve sorulan sorulara açık yüreklilikle cevap vermektedirler.

Yol Haritası

Bu projenin başarılı bir şekilde gerçekleştirecek ve iyi tasarlanmış bir yol haritası var. Açıkçası yatırımcıların Uchain tokenine sahip olma nedenlerinden biriside budur.

ICO ve Token Bilgileri

UCN tokenleri  – Ekosistemdeki ana para birimi olarak kullanılacaktır. UCN, her türlü işlem için ödeme olarak UChain üzerine kurulu tüm DApp’lerde sirküle edilmektedir.

Kazanan UCN (UCP) – Kullanıcılar UCN’lerini kilitleyerek UCP alabilirler. UCP oylama gücü ile sadece UCN’dir ve bu nedenle tutucuya daha yüksek ekolojik erişim sağlar. Ayrıca, ekosistemde kullanıcılar UCP’yi de alabilmek için UCN’yi paylaştırabilirler. Bu, token sahiplerinin tokenleri tutarken kazanmaları için token sahiplerine verdiği teşviktir.

URC-1 tokeni – UCHAIN ​​üzerinde oluşturulan tüm uygulamalar URC-1 stander tokenleri verebilir

Token adı Uchain
Token sembolü UCN
Token türü ERC20
Soft cap 12000 ETH
Hard cap 42000 ETH
Kabul edilen para birimleri ETH
Sonuç

Bu platformun büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz. Paylaşım ekonomisinde mevcut işlem sorunlarını blockchain teknolojisi ile çözmeyi hedeflemektedirler. Yüksek deneyime sahip olan takım üyelerininde bu projeyi gerçeğe dönüştürebileceğini düşünüyoruz. Sizde bu projeyi yakından inceleyin ve bu yatırım fırsatını kaçırmayın.

Proje hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Web sitesi: https://uchain.world/

Telegram: https://t.me/UchainEcosystem

Whitepaper: https://uchain.world/css/img/pdf/uchain-whitepaper-dbe5656d6c.pdf

Reddit: https: // www.reddit.com/r/UChain/

Medium: https://medium.com/@uchain

Twitter: https://twitter.com/UChainEcosystem

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


9 yorum

 1. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

 2. Avatar Nilüfer Bağlar dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 3. Avatar Kahraman Ay dedi ki:

  ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım.

 4. Avatar Adem Sezginoğlu dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 5. Avatar Sarper Akış dedi ki:

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

 6. Avatar Recep Ali Samet Akdoğan dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Teşekkürler

 7. Avatar Çilem Akçay dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

 8. Avatar Hürel Demiriz dedi ki:

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

 9. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Çok güzel yazı tşkler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.