Uchit: Blockchain tabanlı iletişim platformu

 Post Views: 1519

Modern çağda internet kullanımı günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. İnternet sayesinde evde çalışmak, kendi kendine eğitim almak ve evden çıkmadan bir fenomen haline gelmek mümkün hale gelmiştir. Ancak, insanların yaratılışı gereği sosyal canlılardır. Bu nedenle günümüzde internetin başlıca kullanımlarından biri iletişim ve sosyal etkileşimdir. Birisi ile yazışırken en önemli olan şey gizliliktir. Yalnız piyasa koşullarında yeni fikirler çok görmemekteyiz. İletişim için mevcut tüm popüler uygulamalar, temelde yeni bir şey sunmadan, zaten kurulmuş geleneksel ilkelere göre çalışmaktadırlar. Ayrıca mevcut düzende insanlar iletişim kurmalarına ve internet üzerinden dosya alışverişinde bulunabilmelerine karşın bunların karşılığında hiçbir şey almamaktadırlar. İletişim kurarken para kazanma imkanı sağlayan Uchit platformu bu alanda oldukça yenilikçi bir ekosistemdir.

Blok zinciri teknolojisinin birçok sektörde kullanıldığından daha önce bahsetmiştik. Blok zinciri ile veri güvenliği en üst seviyeye taşınmaktadır. Bu da gizliliğin korunmasında yeni bir seviyeye çekilmektedir. Bu teknoloji, kendi ekonomik üst yapısında yerleşik olup, proje katılımcıları arasında finansal işlemlerinizi doğrudan birbirinizle gerçekleştirmenizi sağlayan bir tokenden oluşur. Blok zinciri teknolojisi kullarak veri güvenliğini üst seviye taşıyan Uchit  platformu ile iletişim sektöründe yepyeni boyut kazanılacaktır.

Uchit nedir?

Uchit, blockchain teknolojisi tabanlı olan iletişim ve işbirliğinin merkezi olarak nitelendirilebilir. Aynı zamanda insanların birbirleriyle ya da  izleyicileriyle iletişim kurma ve ekip üyeleri ile işbirliği yapma biçimlerini geliştirmek için çekirdek görev alanıyla tasarlanmış bir eşler arası (P2P) dağıtılmış işbirliği ve iletişim platformudur. Bireyler, profesyoneller ve ticari kuruluşlar için iletişim ve ortak çalışma araçları geliştirilmektedir. Uchit platformu, kişisel kullanım, profesyonel kullanım ve şirketler için kurumsal kullanım ve aynı zamanda kendi web sitelerinde topluluk özelliklerine sahip olmak isteyen API web sitelerinin sağlanması için bir çözüm getirecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede aracılar ortadan kalkar ve kullanıcıların doğrudan
blockchain ağı üzerinden bilgi alışverişinde bulunmalarına izin verir.

Uchit bir çok kişi için uygun bir iletişim aracı olabilir;

 • Arkadaşlarla ve aile üyeleriyle kişisel iletişim
 • Programcılar, müzisyenler, sanatçılar vb. için profesyonel iletişim
 • Yatırımcılar, projeler, serbest meslek sahipleri vb.
 • Kurumsal müşteriler için kullanılabilir
 • Kendi sosyal eklentilerine sahip olmak isteyen siteler (API).

UCHIT P2P Ağı

Öncelikle arkadaşlar metin sohbeti  yada sesli sohbet yada görüntülü sohbet etmek için platforma bağlanacak ve bağlantı kurulduktan sonra iletişim başlayacaktır. Kullanıcılar bu ağ aracılığıyla dosya paylaşımı kolaylıkla yapılabilir veya aynı programlama projesi klasörlerini ve editörlerini kullanabilir veya ekran paylaşabilirler.  Merkezi olan sunucuları tamamen ortadan kaldırmak ve ağdaki nodlara dışarıdan müdahale olmaksızın doğrudan haberleşmesine olanak sağlanacaktır. Açıkçası bu alanda bir devrim yapılmak istenilmektedir.

Dünyanın en önemli dosya paylaşım platformu olma amacıyla oluşturulan bu platformda UCHT tokenleri Uchit’in teşvik protokolü olacaktır. Bu UCHT tokenleri ile, insanlar takımlarına girebilmek için para harcayabilirler. Aynı zamanda insanlar birbirleriyle iletişim kurmak istendiğinde tokenlerle istekte bulunabilir. Platformda dosya talep etmek içinde de formlar olacaktır. Bu şekilde insanlar dosyaları ve şablonları paylaştıklarında daha fazla UCHT tokeni biriktirebilir ve aynı zamanda diğer kişilere iletişim kurabilir veya ekip taleplerine katılabilirler. UCHT tokeni, borsalardan da satın alınabilir ve Ethereum ile değiştirilebilir.

Uchit platformunun erken versiyonunda sesli sohbet, yazılı sohbet ve görüntülü sohbet gibi iletişim bölümlerini destekleyecektir. Ayrıca başkalarının hazırladığı yada önceden hazırlanmış şablonlar ve projeler alıp satabileceğiniz ve canlı programlama editörlerine sahip olduğunuz bir pazar yeri vardır. Bütün bunlar ile UCHT tokenini biriktirme şansını artırmaktadır. Tabiki platform zamanla daha da güncellenerek daha fazla özellikler eklenecektir.

ICO ve Token Bilgileri
Token adı  UCHT
 Token tipi ERC-20
 Token fiyatı  1 ETH = 4500 UCHT
 Soft cap  5 milyon USD
 Hard cap  50 milyon USD
 ICO tarihleri  1-30 Haziran 2018

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Website: https://uchit.info/

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3167782.0

Whitepaper: https://uchit.info/Uchit -Whitepaper.pdf

Twitter: https://twitter.com/Uchit_coin

Telegram: https://t.me/uchit_coin

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


3 yorum

 1. Ergün Değirmendereli dedi ki:

  Süper bilgi. Teşekkürler

 2. Bestami Ağırağaç dedi ki:

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 3. Selman Erkoşan dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.