Velix.ID: Blockchain tabanlı kimlik doğrulama platformu

 Post Views: 1529

Blok zinciri teknolojisi tüm sektörlerde kullanılmaya başlamıştır. Geleceğin teknolojisi olarak görülen bu teknoloji, diğer teknolojik gelişmelerle birleştirilerek daha da üst seviyelere taşınmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Velix.ID projesi de yine bu amaçla oluşturulmuş olan bir projedir.

Kimlik doğrulama teknolojilerin günümüzde ne denli önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Hükümetlerin, çeşitli görevler için sürdürülebilir bir çözüm oluşturmak için farklı bir tür kimlik doğrulama mekanizmaları kullandığını görebiliriz.  Ama bu programlarda en önemli sorun güvendir. İnsanlar kendi kimliklerinin toplanması ve saklanması için hükümetler tarafından yürütülen çeşitli programlara olan güvenini çoktan kaybetmiştir. Bu kadar teknolojik gelişmelerin ve sanal dolandırıcılıkların olduğu bu zamanda güven sorunu oldukça büyük öneme sahiptir. Veri hırsızlığı ve güvenlik ihlalleri her geçen gün artmaktadır ve üzücüdür ki bunlarla ilgili henüz hiçbir şey yapılmamıştır. İnsanların gizliliğiyle ve kişisel verileriyle ilgili endişesi çok açık olsa da, yetkililer bunları göz ardı etmektedirler. Milyonlarca insanın kişisel verilerinin güvenliği için gerekli olan güvenliği sağlayabilecek yeni sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Velix.ID, blockchain teknolojisine dayalı merkezi olmayan bir kişisel veri yönetimi ekosistemi sunmaktadır. Veriler güvenli, şeffaf ve merkezi olmayan bir yerde saklanır. Bu nedenle kesinlikle bir güvenlik ihlali olmamaktadır. Kullanıcıların daha önce kaybetmiş olduğu güven hissini bu teknoloji sayesinden yeniden kazanmaları mümkün olabilecektir. Ekosistem akıllı sözleşmeleri kullanarak, veri paylaşım sistemleri kullanmak için işletmeleri ve kullanıcıları ortak bir platformda buluşturacaktır. Velix.ID doğrulama sistemine odaklanmaktadır. Bütün bu doğrulama sürecinin oldukça yorucu ve zaman alıcı olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Daha önceki yöntemlerin iyi ya da yeterli olmadığını biliyoruz. Velix.ID’nin kurucuları fark yaratmak istemektedirler. Gelişmiş doğrulama sistemine sahip olan bu ekosistem, şeffaf erişim ile kullanıcılar kendilerini çok güvende hissetmelerini sağlayacaktır.

Her kullanıcı Velix.ID üzerinde kayıt olduktan sonra benzersiz bir kimlik oluşturur. Bu ekosistemde hızlı, şeffaf, güvenli, merkezi olmayan ve doğru olacak hizmetleri sunmaya yardımcı olacaktır. Bu sayede kimlik doğrulama maliyetlerinin azalacağı ve Velix.ID ile özel bir anlaşma olduğunda para tasarruf edileceği anlamına gelmektedir. Bu platformda kullanabileceğiniz yardımcı tokenleri bu sisteme aktarılacaktır. Proje, insanların kripto para biriminin daha iyi kullanımını sağlayarak, kripto paralarının kullanım alanlarını genişletmeye çalışmaktadır.  Velix.ID’nin kurucuları, herkesin platformdaki yerlerini bulmasını ve memnun ve güvenli bir şekilde hissetmesini sağlamak istemektedirler. Açıkçası kullanıcılarına uzun bir süre beklediklerini sunmaktadırlar.

Blockchain üzerindeki akıllı sözleşmelerin bir çok özelliği vardır.

 • Hesaplamalı evrensellik: Bu özellik ile sözleşmeler, herhangi bir işlevi yürütebilir ve şartlı olarak hesaplamaların sonucuna göre otomatik olarak kişilere token gönderebilir.
 • Boyut-evrensellik: Sözleşmeler istenildiği kadar uzun bir süre için oluşturulabilir ve istenildiği kadar çok sayıda katılımcıya sahip olabilir.
 • Birinci sınıf vatandaş mülkiyeti: Sözleşmeler VXD tokenleri gönderebilir ve alabilir, işlemleri yapabilir, diğer sözleşmelerin durumunu okuyabilir ve hatta diğer sözleşmeleri kendileri oluşturabilir.
 • Özerklik: Sözleşmeler kullanıcılardan tarafından bağımsız olarak kabul edilir; anlaşmayı onaylamak için hiçbir irtibat gerekmemektedir. Yürütme, bir veya daha fazla bireyler yerine ağ tarafından otomatik olarak yönetilir.
 • Hızlı işlem ve uygun maliyetli: Bir bağlantının olmaması, masrafların azalması anlamına gelir, bağlantı yerine bir yazılım kodunun kullanılması, belgelerin işlenmesi için harcanan zamanı da azaltır.
 • Güvenlik ve gizlilik: Belgeler, şifrelenmiş bir şekilde bir açık defterde bulunmaktadır. Bu, gizliliği ve aynı zamanda güvenlik kaybedilemediğinden emin olunmasına yardımcı olur.
Takım

Takım, hedeflere ulaşmak ve şirketi kurmak için bir araya gelen Manav Singhal ve Balwant Singh tarafından yönetilmektedir. Alanlarında uzman bir çok kişiden oluşan ekip üyeleri oldukça başarılı görünmektedirler.

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri
 • Token İsmi: VXD
 • Fiyat 1 VXD = 1 USD
 • Platform: Ethereum
 • Kabul edilen para birimleri: ETH
 • Softcap: 2.500.000 USD
 • Hardcap: 23.800.000 USD
 • Satılmamış tokenler: Yakılacak

Proje hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmak ve projeye dahil olmak için aşağıdaki linkleri ziyaret etmeyi unutmayınız.

Web sitesi: https://account.velix.id/login

Whitepapper: https://www.velix.id/assets/Velix-White-Paper.pdf

Twitter: https://twitter.com/VelixId

Reddit: https://www.reddit.com/r/VelixID/

My Bountyhive Adress: https://bountyhive.io/r/truncus

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


2 yorum

 1. Mert Cem Eliçin dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır.

 2. Volkan İpek dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.