Wemark: Fotoğrafçılık için merkezi olmayan pazar

 Post Views: 1558

İnternet artık çok yaygınlaştı. Ancak bunun için yüksek kaliteli içerik oluşturmak kolay bir şey değil. Bu yüzden mükemmel kalitede içerik haliyle de pahalı olmaktadır. Bununla birlikte, ücret ödemeden sınırsız sayıda kopyalamak çok kolaydır. Bu nedenle, içerik oluşturucuların çalışmalarını mümkün olduğunca tanıtması ve dağıtabilmesi için önemli seçenekler olmalıdır.

Gelirleri artırabilmek için daha fazla kişiye ulaşmak gerekmektedir. Günümüzde içerik oluşturucular, özellikle fotoğrafçılar, işlerini müşterilere dağıtmak için bazı seçeneklere sahiptir. İlk olarak, içeriğini doğrudan kullanıcılara lisanslayabilir veya içerik pazarları ve ajanslar gibi üçüncü tarafların hizmetini kullanabilirler. İkinci seçenek, yeni fotoğrafçılar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Wemark, yeni çıkacak bir proje gibi gözükse de aslında Nisan 2015’te piyasaya çıkmıştır. Satıcılara daha geniş bir kitleye erişmelerine ve mikro işletmelerini büyütmelerine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Birçok pazardaki teknoloji, dünyanın her noktasından satıcılara kazandırmaya ve satışlarını artırmaya yardımcı olmaktadır.

Wemark, fotoğraflarını temsilciler olmadan müşterilere doğrudan aktarabilen bağımsız bir fotoğrafçı topluluğudur. Platform, içerik oluşturucular ve güvenlik hesapları kullanıcıları, özgünlük ve en önemlisi esneklik arasında eşler arası işlemlere izin vermek için blockchain teknolojisini kullanır.

Misyon

Wemark’ın misyonu esas olarak fotoğrafçıların üretmiş olduğu içerikleri kontrol edebilmesi ve müşterilere doğrudan dağıtabilmesidir. Vizyon olarakda Marketplace 2.0 konseptiyle birbirine bağlanan birçok endüstrinin ilk stoğunu oluşturmaktır. Bunu daha yaygınlaştırarak, büyümesi hedeflenmektedir. Wemark’ın vizyonu, büyüyen ve zengin bir dijital içerik ekonomisi yaratmaktır. İçerik oluşturucuları, kullanıcıları ve pazar yerlerini içeren tüm topluluk üyeleri için çalışan bir blockchain tabanlı protokol tarafından tam olarak desteklenir.

Yaratıcıların dijital içeriğinin dağıtımında Wemark, Wemark Protokolü olarak adlandırılan bazı ilkeleri kullanır. Akıllı sözleşmeler bir dizi protokolün temelidir. Tüm dijital içerik dağıtılmış değişimlerini güçlendirmek için kullanılır. Protokol, platform içerisindeki tüm işlemleri, lisans verenler, erişim, ödemeler ve içerik oluşturucular, pazar yerleri ve yönlendirmeler için gelirler gibi düzenlemelerin anahtarıdır.

 • Canlı Lisans: İçerik oluşturucular, ürettikleri içerikleri doğrudan müşterilere lisanslar.
 • Güçlü Dağıtım Koşulları: Blok zinciri teknolojisi kullanılarak karşılıklı olarak kabul edilen şartlar kaydedilir ve asla değiştirilemez.
 • Otomatik Ödeme Dağıtımı: Blok zinciri teknolojisi, ödemelerin şeffaf ve güvenli bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

Wemark sayesinde artık aracılar ortadan kaldırıldığı için fotoğrafçılar daha fazla para kazanacaktır. Wemark Tokeni, hem müşteriler hem de fotoğrafçılar için platformun ekonomisinin ve değerinin bir parçası haline gelmesine izin vermektedir. Wemark sayesinde , fotoğrafçılar çalışmalarına haklarını koruyacaklar. Ayrıca, içeriklerinin fiyatını kontrol edebilirler.

Daha da önemlisi, geleneksel pazar yerlerinden alabileceklerinden daha yüksek gelir elde edebilirler. Lisanslamadan gelir dağılımlarına kadar içerik dağıtımlarındaki tüm süreçler tam şeffaflık ile yürütülür. Bu arada, müşteriler modern ve ilgili fotoğraflardan, daha iyi fiyatlardan ve topluluk desteklerinden faydalanırlar.

Yol Haritası
Takım

ICO ve Token Bilgileri
 • Token sembolü: WMK
 • Platform: Ethereum
 • Token fiyatı: 0.2 USD
 • Toplam token sayısı: 135.000.000 WMK
 • Satılacak token sayısı: 51.300.000 WMK
 • Softcap: 1.500.000 USD
 • Hardcap: 8,000,000 USD
 • Kabul edilen para birimleri: ETH
Sonuç

Sağlam bir konsepti olan bu projenin pazarda kesinlikle gerekli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, bu sektörle uğraşan ve üstün deneyime sahip olan güçlü bir takıma sahip. İçerik oluşturucuların daha fazla para kazanmalarına izin vermeleri, platformun kullanımın yaygınlaşmasına neden olacaktır. Genel olarak harika bir fikre sahip olan bu projenin, geleceği olan doğru bir proje olduğunu söyleyebiliriz.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://www.wemark.com

Facebook: https://www.facebook.com/WemarkOfficial/

Twitter: https://twitter.com/_wemark Crunchbase

Medium: https://medium.com/wemark-stories

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/wemark

Telegram: https://t.me/wemark

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


6 yorum

 1. Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

 2. Nilüfer Bağlar dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 3. Mustafa Çetin dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 4. Ayşegül Ekerbiçer dedi ki:

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

 5. Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

 6. Hüseyin Zeyd Ercoşkun dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.