Wemark: Fotoğrafçılık için merkezi olmayan pazar

 Post Views: 2474

İnternet artık çok yaygınlaştı. Ancak bunun için yüksek kaliteli içerik oluşturmak kolay bir şey değil. Bu yüzden mükemmel kalitede içerik haliyle de pahalı olmaktadır. Bununla birlikte, ücret ödemeden sınırsız sayıda kopyalamak çok kolaydır. Bu nedenle, içerik oluşturucuların çalışmalarını mümkün olduğunca tanıtması ve dağıtabilmesi için önemli seçenekler olmalıdır.

Gelirleri artırabilmek için daha fazla kişiye ulaşmak gerekmektedir. Günümüzde içerik oluşturucular, özellikle fotoğrafçılar, işlerini müşterilere dağıtmak için bazı seçeneklere sahiptir. İlk olarak, içeriğini doğrudan kullanıcılara lisanslayabilir veya içerik pazarları ve ajanslar gibi üçüncü tarafların hizmetini kullanabilirler. İkinci seçenek, yeni fotoğrafçılar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Wemark, yeni çıkacak bir proje gibi gözükse de aslında Nisan 2015’te piyasaya çıkmıştır. Satıcılara daha geniş bir kitleye erişmelerine ve mikro işletmelerini büyütmelerine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Birçok pazardaki teknoloji, dünyanın her noktasından satıcılara kazandırmaya ve satışlarını artırmaya yardımcı olmaktadır.

Wemark, fotoğraflarını temsilciler olmadan müşterilere doğrudan aktarabilen bağımsız bir fotoğrafçı topluluğudur. Platform, içerik oluşturucular ve güvenlik hesapları kullanıcıları, özgünlük ve en önemlisi esneklik arasında eşler arası işlemlere izin vermek için blockchain teknolojisini kullanır.

Misyon

Wemark’ın misyonu esas olarak fotoğrafçıların üretmiş olduğu içerikleri kontrol edebilmesi ve müşterilere doğrudan dağıtabilmesidir. Vizyon olarakda Marketplace 2.0 konseptiyle birbirine bağlanan birçok endüstrinin ilk stoğunu oluşturmaktır. Bunu daha yaygınlaştırarak, büyümesi hedeflenmektedir. Wemark’ın vizyonu, büyüyen ve zengin bir dijital içerik ekonomisi yaratmaktır. İçerik oluşturucuları, kullanıcıları ve pazar yerlerini içeren tüm topluluk üyeleri için çalışan bir blockchain tabanlı protokol tarafından tam olarak desteklenir.

Yaratıcıların dijital içeriğinin dağıtımında Wemark, Wemark Protokolü olarak adlandırılan bazı ilkeleri kullanır. Akıllı sözleşmeler bir dizi protokolün temelidir. Tüm dijital içerik dağıtılmış değişimlerini güçlendirmek için kullanılır. Protokol, platform içerisindeki tüm işlemleri, lisans verenler, erişim, ödemeler ve içerik oluşturucular, pazar yerleri ve yönlendirmeler için gelirler gibi düzenlemelerin anahtarıdır.

 • Canlı Lisans: İçerik oluşturucular, ürettikleri içerikleri doğrudan müşterilere lisanslar.
 • Güçlü Dağıtım Koşulları: Blok zinciri teknolojisi kullanılarak karşılıklı olarak kabul edilen şartlar kaydedilir ve asla değiştirilemez.
 • Otomatik Ödeme Dağıtımı: Blok zinciri teknolojisi, ödemelerin şeffaf ve güvenli bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

Wemark sayesinde artık aracılar ortadan kaldırıldığı için fotoğrafçılar daha fazla para kazanacaktır. Wemark Tokeni, hem müşteriler hem de fotoğrafçılar için platformun ekonomisinin ve değerinin bir parçası haline gelmesine izin vermektedir. Wemark sayesinde , fotoğrafçılar çalışmalarına haklarını koruyacaklar. Ayrıca, içeriklerinin fiyatını kontrol edebilirler.

Daha da önemlisi, geleneksel pazar yerlerinden alabileceklerinden daha yüksek gelir elde edebilirler. Lisanslamadan gelir dağılımlarına kadar içerik dağıtımlarındaki tüm süreçler tam şeffaflık ile yürütülür. Bu arada, müşteriler modern ve ilgili fotoğraflardan, daha iyi fiyatlardan ve topluluk desteklerinden faydalanırlar.

Yol Haritası
Takım

ICO ve Token Bilgileri
 • Token sembolü: WMK
 • Platform: Ethereum
 • Token fiyatı: 0.2 USD
 • Toplam token sayısı: 135.000.000 WMK
 • Satılacak token sayısı: 51.300.000 WMK
 • Softcap: 1.500.000 USD
 • Hardcap: 8,000,000 USD
 • Kabul edilen para birimleri: ETH
Sonuç

Sağlam bir konsepti olan bu projenin pazarda kesinlikle gerekli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, bu sektörle uğraşan ve üstün deneyime sahip olan güçlü bir takıma sahip. İçerik oluşturucuların daha fazla para kazanmalarına izin vermeleri, platformun kullanımın yaygınlaşmasına neden olacaktır. Genel olarak harika bir fikre sahip olan bu projenin, geleceği olan doğru bir proje olduğunu söyleyebiliriz.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://www.wemark.com

Facebook: https://www.facebook.com/WemarkOfficial/

Twitter: https://twitter.com/_wemark Crunchbase

Medium: https://medium.com/wemark-stories

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/wemark

Telegram: https://t.me/wemark

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


23 yorum

 1. Avatar Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

 2. Avatar Nilüfer Bağlar dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 3. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 4. Avatar Ayşegül Ekerbiçer dedi ki:

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

 5. Avatar Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

 6. Avatar Hüseyin Zeyd Ercoşkun dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

 7. Avatar Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

  Yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum.

 8. Avatar Mert Görkem Dayıoğlu dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

 9. Avatar Pekcan Aksöz dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 10. Avatar Canan Kumbasar dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

 11. Avatar Aykanak Ağıroğlu dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 12. Avatar Çisil Zeynep Dönmez dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 13. Avatar Lemis Akküt dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 14. Avatar Hülya Delı Chasan dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 15. Avatar Ergün Değirmendereli dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 16. Avatar Recep Ali Samet Akdoğan dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 17. Avatar Hüseyin Zeyd Ercoşkun dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 18. Avatar Mustafa Gür dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 19. Avatar Taçmin Durmuşoğlu dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 20. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 21. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 22. Avatar Dalay Derya dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 23. Avatar Yaşar Utku Anıl Altın dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.