WPP Energy: Merkezi olmayan yenilenebilir enerji ticaret platformu

 Post Views: 2473

Biliyoruz ki enerji kaynaklarının asla tükenmez ve sınırsız olduğunu düşünmekteyiz. Ancak bu sadece yenilenebilir enerji ile mümkün olabilmektedir. Gelişmekte olan birçok ülkede bu yenilenebilir enerji kaynakları bol olmasına rağmen, bu muazzam kaynaklar, belki de uygulanmaları için uygun teknoloji eksikliği nedeniyle, kullanıma geçmemiştir. Yenilenebilir enerji, zararsızlığının yanı sıra, başka bir artıya da sahiptir. Bu ayrıştırma ve geri kazanım maliyetini düşürmektedir. Bugün size bahsedeceğimiz WPP Energy projesi doğayı yok etmeden mali tasarruf sağlayacak bir yenilikçi bir platformdur.

WPP Energy, dünyadaki en uygun fiyatlı enerjinin üretimi ve sağlanması için yenilikçi teknolojileri kullanmayı amaçlamaktadır. WPP Energy, yenilenebilir enerji endüstrisinde küresel bazda lider bir kuruluştur. Şirketin sahibi Rafael Ben’in bu sektörde çok uzun süre tecrübesi vardır. Ayrıca Rafael Ben’in Yeşil Enerji toplantılarında kabul gören bir konuşmacı olduğunu söyleyebiliriz. WPP Energy, yenilenebilir enerji üretimi için gerekli ekipmanları tasarlamak istemektedir. Bu amaçla dünya çapında birçok ülke ile sözleşme imzaladığını da söyleyebiliriz. Bu sözleşmeler gelecekte büyük öneme sahip olacaktır.

WPP Energy Platformunun Faydaları

Platformun bir çok avantajı mevcuttur. Hali hazırda faaliyette olması çok büyük bir avantajdır. Şu anda şirketin dünya çapında 50 milyar dolardan fazla sözleşmesi olması ve dünya çapında pek çok ülkenin 35 yıllık bir süre için yeşil enerji üretmesi için hükümet düzeyinde bir anlaşma imzalamış olması son derece önemlidir. Şirket bu tip sözleşmeleri sürekli genişletmeyi hedeflemektedir ve 200 bin kişi kapasiteli bütün yeşil köylerde ve kasabalarda geleceği oluşturulması önemli hedeflerden birisi olmaktadır. WPP Energy ikinci ve üçüncü dünya ülkelerindeki enerji sıkıntılarını çözmek için yeni fırsatlar yaratacak ve mevcut sorunlara yardımcı olmak için dünyada en güçlü ileri teknolojiyi sunacaktır.

WPP Energy ekosisteminde iki dijital platform yer alacaktır. Faaliyete 2018’in üçüncü çeyreğinin sonunda geçecek olan Global Green Energy Platformu, dünya çapında yeşil enerji üretimi hakkında veri toplayacaktır. Üreticiler elektrik tedarik edebilecek ve bunu toptan satış fiyatlarına alabileceklerdir. Bu platform hem tüketicilerin, hemde tedarikçilerin çıkarları için çalışacaktır. Platforma aktarılan veriler, üretilen enerji türünü, miktarı, maliyeti ve yerini içerecektir.

Ekosistemin diğer bir platformu olan WPP Exchange Platformu çalışmalarına 2018’in dördüncü çeyreğinde başlayacaktır ve enerji ile ilgili tokenler burada satılacaktır. Platform, yakında kripto paralardan kripto paralara enerji ticareti ve kripto madenciliği para birimlerine odaklanarak kripto para borsası yapacaktır. Bu, çeşitli para birimlerinin birbirlerine karşı ticaret yapmasına izin vererek tüm katılımcı kriptoya daha fazla likidite sağlayacaktır. Platformda en az 20 farklı enerji bağlantılı kripto para birimi işlem görecektir.

ICO ve Token Bilgileri

Platformun kendi tokeni olan WPP token donanım dahil olmak üzere enerji çözümleri için ödeme yöntemi olarak kullanılacaktır. WPP mal ve hizmetler için ödeme yöntemi olarak tüm dünyada büyük kamu hizmeti şirketleri tarafından kabul edilecektir.

 • Token adı: WPP
 • Platform: Ethereum
 • Token tipi: ERC20
 • Satış öncesi fiyatı: 1 WPP = 0.16 ABD doları
 • ICO fiyatı: 1 WPP = 0.2 ABD doları
 • Kabul edilen para birimi: Ethereum
 • Soft cap: 5,000,000 ABD doları,
 • Hard cap: 50,000,000 ABD doları,
 • Üretilen toplam token sayısı: 5.000.000.000 WPP

Sonuç

WPP Energy, küresel ekonomide temiz enerji üretimi ve tasarruf konusunda çok önemli yenilikler getirmektedir. Güçlü ve profesyonel bir ekiple beraber, ciddi ortaklar olması bu projeyi başarıya taşıyabileceğini inanıyoruz. WPP’nin birkaç ICO değerlendiricisinde mükemmel notlar almıştır. ICOBench ve TrackICO’da 5 üzerinden 5 ve 5 almıştır. Bu projenin ICO’su devam etmekte ve büyük ilgi görmektedir. Sizde bu projeyi yakından inceleyin ve ICO yatırım fırsatını kaçırmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website: https://wppenergy.io/

Whitepaper: https://wppenergy.io/pdf/Whitepaper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4449273.0

Facebook: https://www.facebook.com/WPP-Energy-575263249486648

Twitter: https://twitter.com/wppenergycoin

Telegram: https://t.me/WPPEnergy

Author: truncus

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


35 yorum

 1. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor.

 2. Avatar Canan Kumbasar dedi ki:

  Yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum.

 3. Avatar Adem Sezginoğlu dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 4. Avatar Dudu Dedeman dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır.

 5. Avatar Ahmet Durmaz dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 6. Avatar Ahmet Ruken Altay dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum.

 7. Avatar Emine Münevver Akca dedi ki:

  çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. İyi çalışmalar

 8. Avatar İsmail Enes Eruzun dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 9. Avatar Ruhugül Babadostu dedi ki:

  Elinize sağlık

 10. Avatar Pırıltı Bahçeli dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 11. Avatar Hamid Eryıldız dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 12. Avatar Rümeysa İrem Devecel dedi ki:

  Elinize sağlık

 13. Avatar Bülent Yiğit dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 14. Avatar Hulusi Ak dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 15. Avatar Enver Dur dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 16. Avatar Berker Akkiray dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 17. Avatar Oktay Fatih dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 18. Avatar Mükerrem Zeynep Ağca dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 19. Avatar Elif Dilay Altinkaya dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 20. Avatar Mert Görkem Dayıoğlu dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 21. Avatar Samet Emre Dikbaş dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 22. Avatar Burak Tatkan Altıntaş dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 23. Avatar Tuncay Acar dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 24. Avatar Öktem Duymuş dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 25. Avatar Nüket Aksan dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 26. Avatar Şennur Ağnar dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 27. Avatar Elif Tuğçe Altaş dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 28. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 29. Avatar Çilem Akçay dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 30. Avatar Rima Altıparmak dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 31. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 32. Avatar Rafi Akaş dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 33. Avatar Ali İsmail Babacan dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 34. Avatar Kutlu Alibeyoğlu dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 35. Avatar Mehmetcan Akay dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.