XYO: Blockchain tabanlı konum servisi teknolojisi

 Post Views: 2554

Konum servisleri çok ilgi gören teknolojik gelişmelerden birisidir. Yakın zamana kadar konum bazlı Pokemon Go gibi oyunlar oldukça ilgi görmektedir. Ayrıca konum istihbaratı başka konularda da çok değerli bilgileri içerebilir. Konumuzu izleyerek aslında kim olduğumuz hakkında çok şey çıkarılabilir. Bu aslında pazarlama yapmak için bize çok fikir verebilir. Tüketici gözlemlerinden, ikamet alanlarımıza, işe gidip gelmek için ne kadar çaba sarf ettiğimiz gibi çok sayıda bilgi toplanabilir.

Konum verileri bir çok kaynaktan alınabilir. Bunların arasında IP adresleri, WiFi sinyalleri, işaret verileri ve GPS sistemleri sayılabilir. Ortalama tüketicinin günde ortalama 2617 defa konum veri cihazlarıyla etkileşime girdiği tahmin edilmektedir. Konum servisleri bir çok faktörler ile sağladıkları sinyallerin doğruluğunu nihai olarak etkileyen farklı zorluklarla karşı karşıyadır.

XY Oracle Network, yeni nesil konum tabanlı teknolojiye dayanarak, yaygın olarak kullanılan bir Beacon ağı (Düşük enerjili Bluetooth) ve diğer konum tabanlı donanımları en son teknolojiye sahip blok zinciri teknolojisiyle birleştiriyor. Proof of Location (konum tespiti) ve Proof of Origin (menşe ispatlaması) gibi kavramları kullanarak XY, ​​birçok yenilikçi şekilde kullanılabilecek, bir çok tehdite karşı korumalı bir veri ağı oluşturacaktır. Kullanıcı ve geliştiriciler, en güvenilir veri paketlerine geri dönecek API benzeri bir köprü üzerinden ağa bir sorgu sistemi ile verilere erişebilir. https://xyo.network/

Otelcilik sektöründe müşterilerden alınan yorumların çok önemli olduğu bilinmektedir. Daha önce hizmet alan kişilerin verdiği oylar ve yaptığı yorumlar çok önemli yer etmektedir. Bu nedenle bu sistem çok büyük öneme sahip olacaktır. Çünkü XYO ağında bu veriler asla değiştirilemeyecek ve her türlü manipülasyon uzak kalacaktır.

Blockchain teknolojisinin vermiş olduğu güvenlik seviyesi çok önemli bir farklılığa neden olmaktadır. Müşterilerin yapmış olduğu yorumlar, konaklama yapılan otelin konumu, hangi hizmetlerin tamamen güvenli bir ortamda kullanıldığı gibi bilgiler bu teknoloji sayesinde güvenle saklana bilecektir. Buda platformun ne denli bir öneme sahip olduğunu bize gösterecektir.

XYO Token Özellikleri
Bu platformda yeni bir token oluşturulacaktır. Bu token ERC20 tabanlı olacaktır ve Akıllı Sözleşmeler özelliği platformda kolaylıkla kullanabilecektir. XYO ekosisteminden alınan konum verileri, Akıllı Sözleşmelerde bileşenler olarak hareket edecektir, böylece belirli şartlar yerine getirildiğinde, Akıllı Sözleşmenin bir sonraki adımı tetiklenecektir. Bu otomatize bir çok şeyin yapılmasına olanak sağlayacaktır. Bu plaformu kullanan tüketici belirli bir varış yerine ulaştığında, konum verileri değişerek, tüketici deneyimindeki bir sonraki adımı otomatik olarak tetikleyecektir.

Halka açık token satışlarında 1 ETH: 100,000 XYO’dan başlayacak ve 1 ETH: 33,333 XYO’da maksimuma çıkan kademeli bir fiyatlandırma yapısına sahiptir. Zaman yapımıza göre hacim ve fiyat bilgisi  yakında açıklanacaktır.

 • Akıllı sözleşme platformu: Ethereum
 • Sözleşme Türü: ERC20
 • Token: XYO
 • Token adı: XYO Network Utility Tokeni
 • Token Adresi: 0x55296f69f40ea6d20e478533c15a6b08b654e758

Token satışı sonrasında satılmayan tüm tokenler yakılacaktır.

Sonuç

Sonuç olarak oldukça ilgi çekici olan bu icoya katılmanızı öneriyoruz. Sağlam bir ekip tarafından oluşturulan bu projenin ileride yatırımcılarına büyük paralar kazandıracağını tahmin ediyoruz

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://xyo.network

Beyaz Listeyi Katılım: https://app.xyo.network/wl

Whitepaper: https://docs.xyo.network/XYO-White-Paper.pdf

Greenpaper: https://docs.xyo.network/XYO-Green-Paper.pdf

Telegram: https://t.me/xyonetwork

GitHub: https://github.com/XYOracleNetwork

Twitter: https://twitter.com/XYOracleNetwork

Facebook: https: / /www.facebook.com/xyonetwork

Medium: https://medium.com/@XYOracleNetwork

Reddit: https://www.reddit.com/r/xyonetwork

Instagram: https://www.instagram.com/xyoraclenetwork

Youtube :https://www.youtube.com/channel/UCyZDqb9pgntVHJVt1pxXtsw

 


7 yorum

 1. Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

 2. Aykanak Ağıroğlu dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

 3. Hüseyin Zeyd Ercoşkun dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 4. Fatma Özlem Acar dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 5. Kerime Hacer Akıllı dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 6. Burak Tatkan Altıntaş dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 7. Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Tesekkür ederim harika calisma olmus.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.