Yumerium: Blockchain tabanlı oyun platformu

 Post Views: 1731

Blockchain teknolojisi bir çok alanda kullanılmaktadır. Oyun endüstrisi ise bu sektörlerden birisidir. Bugün size anlatacağım Yumerium platformu ise, oyuncuların deneyimlerini diğer oyuncularla paylaştıkları bir oyun topluluğudur. Bu proje oldukça ilgi çekici. Şimdi biraz projeden bahsedelim.

Yumerium oyuncuların sarf ettiği çabalar için ödüllendirildiği bir platformdur. Blockchain teknolojisi ve akıllı sözleşmeler sayesinde Yumerium, oyuncular ile oyun geliştiricileri arasındaki aracıları ortadan kaldıracaktır. Ödemeler merkezi olmadan -dağıtılmış- bir şekilde yapılmasına olanak vermektedir.

Oyuncular oyunlarda gösterdiği ilerlemeler için platformun tokeni olan YUM ile ödüllendirilecektir. Oyun geliştiricileri, oyunculara bir çok aktivite için hediye düzenleyebilir.  Bunlar arasında tanıtım videoları izlemek, sosyal ağlarda oyunları paylaşmak, oyunlarına yorum yazmak gibi önceden belirlenmiş görevleri yapıldığında kullanıcılar ödüllendirilir. Tahmin edilebileceği gibi ödül sistemi oyuncuları motive eder. Buda topluluğun her zaman aktif olmasını sağlar.

Tek merkezden kontrol edilen ve birisinin tekelinde olan oyunlarda şuanda yapılan ödeme yöntemlerinin bir çok handikapı vardır. Yüksek komisyon vermeden para transferi yapmak neredeyse imkansızdır. Bunun dışında şeffaf değildir, küçük ödemeler için destek yoktur ve çok sık dolandırılma olasılığı vardır. Bu tip sorunlar yüzünden topluluklar yeterince büyüyememektedir.

Platformun Çalışması

Yumerium’a yeni bir oyun katıldığında, oyuncuları oyuna çekmek için YUM’da ilk “Seeding Fund (Tohumlama Fonu)” ile desteklenecektir. Bunun sonrasında, oyuncular oyunu oynayarak, paylaşarak, oyunu değerlendirerek YUM kazanabilirler. Ayrıca oyuncular YUM’u oyun parasını ödemek içinde kullanabilirler. Oyun geliştiricileri ise YUM’u, referans bonusu ödemek veya ödül kampanyası ile oyuncu çekmek için kullanabilirler.

Tüm bunlar gözden geçirildiğinde Seeding Fund ile oyun içindeki tüm unsurlara büyük fayda sağlayan önemli bir döngünün oluşmasına imkan verecektir. Yumerium’u destekleyen tüm oyunlarda YUM kullanma imkanı sağlanacaktır. Bu nedenle zamanla platformun giderek daha çok büyüyeceğini tahmin etmekte mümkün olacaktır.

Blockchain teknolojisi ve akıllı sözleşme ile Yumerium, bu platformun iskeletini oluşturmaktadır. Blok zinciri teknolojisi oyuncular ile oyun geliştiricileri arasındaki aracıları ortadan kaldırır ve ödemenin kişiden kişiye yapılmasına imkan verir. Çok düşük komisyon ödeyerek, çok hızlı işlem yapılmasını sağlar.

Takım

Yol Haritası

Token ve ICO Bilgileri
 • Token ismi: Yumerium (YUM)
 • Fiyatı: 1 YUM = 0.1 Dolar
 • Hard cap: 316,906,850
 • Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC, USD
 • Pre-sale tarihleri: 22 Nisan ~ 12 Mayıs
 • ICO tarihleri: 13 Mayıs ~ 19 Mayıs
Token Dağılımı
 • Token satışı % 50
 • Ağ Tohumlama % 20
 • Kurucu Takım ve Danışmanlar % 20
 • Reserv % 10

Whitelist şuan için açık ve projeye katılmak istiyorsanız whitelist’e kayıt olmayı unutmayın.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Website: http://www.yumerium

ANN : https://bitcointalk.org/index.php?topic=3272290.0

Whitepaper: http://www.yumerium.com/whitepaper.pdf

Twitter: https://twitter.com/yumeriumtoken

Facebook: https://www.facebook.com/Yumeriumtoken/

Telegram: https://t.me/joinchat/H5o7EE7ncnHvSXJJYWSLYg

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


16 yorum

 1. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 2. Avatar Enver Dur dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 3. Avatar Elif Kevser Eroğlu dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici.

 4. Avatar Atahan Adanır dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 5. Avatar Özgen Baka dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 6. Avatar Tutkum Ahmadı dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 7. Avatar Hamid Eryıldız dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 8. Avatar Goncagül Diri dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 9. Avatar Fethullah Altınöz dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 10. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 11. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 12. Avatar Muhlis Kayaoğlu dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 13. Avatar Aysel Aysu Demirsatan dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 14. Avatar Nüket Aksan dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 15. Avatar Firuze Dönder dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 16. Avatar Hamid Eryıldız dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.