ZipCoin: Kişiden kişiye gerçek ticaret ve havale platformu

 Post Views: 1405

Günümüz dünyasının neredeyse tüm ülkelerinde, bir yerden başka bir yere para transferi yapmak şuan için en büyük sorunlarından birisidir. Uzun zamandır eski finans kurumlarında çok sıkıldığımız için daha yeni ve daha modern çözümlere ihtiyaç duyduğumuz su götürmez bir gerçektir. Bunun için mevcut finansal sistemin hepsini büyük ölçüde değiştirebilecek yeni sistemler aranmaktadır. Bu sistemlere alternatif olabilecek tek şeyin ise modern blok zincir teknolojisi olduğu söylenebilir. Ancak bununla birlikte, blockchain teknolojisinin hala oldukça genç ve toplumun geniş kitleleri tarafından fazla bilinmemesi nedeniyle, bu teknolojinin kullanılmasını büyük ölçüde sınırlandırmaktadır.

Blockchain teknolojisinin önünde aşması gereken bir çok sorun vardır. İşlemler çok karmaşık, zaman alıcı ve komisyon ücretleri açısından da oldukça pahalı olduğu söylenebilir. Ancak zamanla yeni geliştirilen özellikler ile blok zinciri teknolojisi sürekli gelişip modernleşti ve daha iyi, daha hızlı, daha güvenilir hale geldi. Bu nedenle bu teknolojiyi kullanan yeni projeler de karşımıza gelmeye başladı.  Bugün sizlere bahsedeceğim ZipCoin projesi ise son derece gelişmiş bir blockchain teknolojisini (EOS) kullanan farklı ve ilginç bir platformdur.

ZipCoin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

ZipCoin platformu, blok zinciri teknolojisi ise birçok farklı havale ve ödeme sistemi oluşturmak için merkezi olmayan bir şekilde tasarlanmıştır. Bütün kullanıcılar için kolay, güvenli, hızlı ve basit bir platform inşa etmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca bunların yanında katma değerli faaliyetler ve blok zincir teknolojisinin kitlesel benimsenmesi konusunda daha fazla teşvik etmek amacıyla tabandan bir topluluk oluşturmayı hedeflemektedir.

ZipCoin, diğer blokchain teknolojilerinden farklı bir blok zinciri kullanacaktır. Bu ekosistemde kripto para endüstrisinin en iyi blok zinciri ağlarından biri olan EOS blok zincirinin kullanımını benimsemiştir. Bunun neden ise EOS blok zincirinin yüksek hızlı ve güvenilir işlem sistemi ile tasarlanmasıdır. Bu sayede diğer kripto para projelerinden ayrılmaktadır. Günümüzde bir çok kripto para projesi Ethereum blockchaini üzerine kurulmaktadır. Ancak ZipCoin, EOS blok zincirini kullanarak diğer projelere göre kendisine daha farklı bir yol çizmiştir. İki blok zinciri arasındaki fark aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

ZipCoin‘in alt yapısını incelediğimizde hem havale hizmeti hemde borsa platformunu tek bir platformda birleştiren merkezi olmayan bir ekosistem olarak çalıştığını görmekteyiz. Uygulanan yeni mimari ve işletim platformu, kullanıcı dostu ve güvenli bir şekilde düşünülerek inşa edilmiştir. Arayüz, dünya çapında kurumları ve tüketicileri güçlendiren açık bir finansal sisteme kolay erişim sağlayacaktır.

Avantajları Nelerdir?

Afrika’de yaşayan insanlar bankalardan ve bir çok teknolojik faaliyetten uzak kalmaktadır. Bu durumu tespit eden ZipCoin ekibide Afrika için bir çözüm elde etme çabasına girmektedir. ZipCoin’in ana hedefleri arasında Afrika’nın ve diğer bölgelerin gelişmekte olan pazarlarına havale hizmeti sağlamaktır. Bunu yapmak için blok zinciri teknolojisi etkin bir şekilde kullanılacaktır. Bu sayede ekosistemde bir çok artı özellik kazanılacaktır. Şimdi bunları özetleyecek olursak eğer;

Havale ücretlerinin düşük tutulması – Ekosistemin herkes tarafından erişebilir ve kullanılabilir olması için havale ücretlerinin düşük tutulması amaçlanmıştır. Bu sayede ekosistem daha geniş kitlelere ulaşabilecektir.

Döviz kuru için orta piyasa oranı – Ekosistemde döviz kurlarındaki labilite sorununu çözmek için cazip kurlar esas alınacaktır.

Ayrıcalıklı pazarlara hizmet etmek – Ayrıcalıklı pazarlar sayesinde platformun öne çıkması sağlanacak ve daha gözde bir hale gelecektir.

Blockchainin artıları – Son teknoloji EOS blok zinciri, SWIFT, mobil ve web ödeme teknolojilerini kullanarak kolay, basit, güvenli, hızlı havale çözümleri sağlanacaktır.

Eşler Arası transferler – P2P transfer ile aracılar ortadan kaldırılarak daha uygun ve güvenli para transferi yapılabilecektir.

Topluluk odaklı ekosistem – Ekosistemin en büyük artısı çoğunluğun aldığı kararları uygulamasıdır. Bu nedenle demokratik bir karar alma mekanizması uygulanacaktır.

Gençlere iş oluşturma – Ekosistemin daha dinamik bir yapıda oluşması için gençlere işe almak amaçlardan birisi olacaktır.

Eğitim ve farkındalık – Ekosistemde en son teknoloji kullanılacak ve ekosistem kullanıcılarının eğitimine büyük bir önem verilecektir.

ZipCoin Exchange

Platformun kendi borsası olması projeyi daha cazip hale getirmektedir. ZipCoin Exchange isimli borsanın hem alım hem de satım için çok düşük işlem ve döviz kuru ücretleri olması hedeflenmiştir. Borsada güvenlik üst düzeyde tutulmaktadır. ZipCoin Exchange, siber bilgisayar korsanlarının kullanımının cüzdanlarına erişimini kısıtlamak için yüksek düzeyde bir güvenlik teknolojisi üzerine kurulu olacaktır. Bu, bu platformdaki tüm varlıkları, para kaybetme korkusu olmadan güvence altına alacaktır.

Bu platform, bir saniyede yüz milyon siparişe kadar büyük boyutta bir işlem gerçekleştirmesine olanak tanıyan üst seviye bir işleme sistemi üzerinde çalışır. Bu özellik hiçbir işlem gecikmesine hiçbir şekilde izin vermez. ZipCoin Exchange, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olup, herkes tarafından kullanılmasını çok kolaylaştırır. Ayrıca platform (iOS Web, iOS Mobile, Windows, Android ve Mobile HTML5) gibi web sistemlerine dayanır. ZipCoin Exchange, kullanıcılarının kripto para birimi karşılığında fiat (fiziksel para) gönderip almalarını sağlamak için bankacılık süreci fikrini benimsemek üzere tasarlanmıştır.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

Platformun kendi tokeni olan ZIPCO token sadece fatura ödenmesi gibi klasik işlevlerde kullanılmayacaktır. Bunların yanında bankacılık işlemlerinin işlenmesi, ticaretin finansmanı, havale işlemlerinin uygulanması gibi daha bir çok işlemde kullanılabilecektir. Blockchain alt yapısı olarak EOS kullanılması tüm bunları yapmasına yardımcı olacaktır. Bu tokenin gelecekte günlük hayatta kullanılabilecek bir token olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle ICO sürecini takip edip cazip fiyatlar ile satın alınabilinir.

 • Token adı: ZIPCO
 • Token tipi: EOS
 • Toplam token miktarı: 500,000,000 ZIPCO
 • Token fiyatı: 1 EOS = 2,500 ZIPCO
 • Kabul edilen para biçimleri: BTC, ETH, EOS ve ABD doları
Sonuç

Projeyi yakından incelediğimizde çok iyi bir planının olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde karşımıza çıkan birçok soruna blok zinciri teknolojisi ile çözüm getirmektedir. Blok zinciri teknolojisi içinde de kendisini diğer rakiplerinden ayıran EOS blockchaini bu ekositeme ayrı bir hava katacaktır. Bu nedenle projenin geleceğinin parlak olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca projenin alanlarında uzman ve oldukça deneyimli takım üyelerine sahip. Bu da projenin vadettiği yol haritasını uygulayabilecek bir potansiyale sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://zipcx.io

✅ Telegram: https://t.me/joinchat/HbUtCAuidnSRqGPoHCBmnA

✅ Whitepaper: https://zipcx.io/zipcoin_whitepaper.pdf

✅ Facebook: https://www.facebook.com/ZIPCOIN-Exchange-2205861812988417/

✅ Twitter: https://twitter.com/ZIPCOINexchange

✅ Instagram: https://www.instagram.com/ZIPCOINexchange/

✅ Reddit: https://www.reddit.com/user/ZIPCOINexchange

✅ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/ZIPCOIN/

✅ Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCu685G0VSk-F07CefsOHyNQ

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


17 yorum

 1. Avatar Burcu Kahraman dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 2. Avatar Selim Dökülmez dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 3. Avatar Hacı Mehmet Adıgüzel dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 4. Avatar Özgün Bahtıyar dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 5. Avatar Mert Görkem Dayıoğlu dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 6. Avatar Şennur Ağnar dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 7. Avatar Sevinç Ak dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 8. Avatar Karanalp Dursun dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 9. Avatar Kerime Hacer Akıllı dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 10. Avatar Ercüment Akıncılar dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 11. Avatar Hacı Mehmet Adıgüzel dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 12. Avatar Burak Tatkan Altıntaş dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 13. Avatar Ergün Değirmendereli dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 14. Avatar Aynur Gül Ercüment dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 15. Avatar Ziya Doğramacı dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 16. Avatar Kahraman Ay dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 17. Avatar Ahmet Durmaz dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.