Black Insurance: Blockchain tabanlı sigorta platformu

 Post Views: 1575

Blockchain teknolojisinin kullanım alanı zaman geçtikçe artmaktadır. Sigorta sektörü ise daha önce adını fazla söylemediğimiz bir sektördür. Günümüzde sigorta sektöründeki en büyük sorunları, ürün tasarımı yapılması ve müşterilerin uzak olması sayılabilir. Aslında bakıldığında ürünler büyük sigorta şirketleri tarafından yaratılmaktadır ve bu nedenle ürünler müşterilere ulaşana kadar çok sayıda aracıdan geçmektedir. Bu maliyetin ve ürünlerin piyasaya çıkma süresinin artmasına neden olmaktadır. Sigorta sektörünün bugün ki çalışma şekli, ihtiyaçları yeterince karşılamamaktadır. Bürokratik işlemlerin uzaması hatta bazen yıllar sürmesi çok önemli bir zaman kaybı oluşturmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Black Insurance projesi ise sigortacılık sektörüne çözüm üretmeyi planlayan yenilikçi bir projedir.

Black Insurance platformu, blockchain temelli bir dijital sigorta kuruluşudur. Sigorta girişimcilerini sermaye ile birleştirerek bu sektördeki en önemli sorunları gidermek istemektedir. Black Insurance platformu ile sigorta yatırımları sadece kurumsal yatırımcılarla sınırlı kalmayacaktır. Bu nispeten daha küçük yatırımcılar için büyük bir fırsat anlamına gelmektedir. Herkese ulaşabileceği adil bir iş imkanı sağlamaktadır. Ayrıca bu sayede aracılar ortadan kaldırılarak önemli ölçüde maliyet avantajı sunulacaktır.

Nasıl Çalışır?
Platforma giriş yaptıktan sonra girişimcilerin sigorta ürünlerini listelemesi gerekmektedir. Yatırımcılar, tokenlere yatırım yaparak ve çeşitli ürünler arasında sermaye tahsis ederek yatırım kuruluşları kurabilir ve kullanabilir. Platformdaki tüm veriler Ethereum blok zincirinde akıllı sözleşme olarak yazılmıştır. Şeffaf yapı nedeniyle tüm kullanıcılar platformda değiştirilemeyen verilere (satılan primler, iddialar, karlar) erişebilir. Elde edilen karlar, akıllı sözleşmeler ile token sahipleri arasında otomatik olarak dağıtılır.

Black Insurance platformu, kullanıcılarına sigorta kapasitesi sağlayarak, kendi sanal sigorta şirketlerini kurmasını sağlayan bir ekosistemdir. Blok zinciri teknolojisi nedeniyle merkezi olmayan bir yapıda olacaktır. Bu da giderlerin azaltılması anlamına gelmektedir. Sigorta şirketleri sanal sigorta şirketlerini kurabilir, finansman sağlayabilir ve yenilikçi sigorta ürünleri dağıtabilirler. Bu ürünlerin piyasaya çıkış sürelerini de önemli oranda azaltarak 2 aya indirecektir.

Platform müşteriler içinde önemli avantajlara sahip olacaktır. Müşteriler, ürün maliyetleri azaldığı için, ihtiyaçlarına uygun yeni ürünlerden daha uygun bir fiyattan yararlanabileceklerdir. Ürünlerin piyasaya çıkış süresi artacağı için ürün çeşitliği de önemli ölçüde artacaktır. Müşteriler istedikleri ürünleri, çok fazla seçenek içinde seçebilecek ve bunları daha uygun bir fiyata alabileceklerdir.

Takım
Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

Siyah Vakfı iki tip token çıkaracaktır;

 1. Platform Token (BLCK; hizmet tokeni)
 2. Black Sendikasyon Token (BST; güvenlik tokeni)

Black Platform Token, genel blockchain ağındaki herhangi bir kullanıcı tarafından satın alınabilir, ancak Black Sendikasyon Token yalnızca onaylanmış “Akredite Yatırımcılar” tarafından satın alınabilir. Black Platform Token, platform içinde bir ödeme yöntemi olarak kullanılacak ve kar elde edilemeyecektir. Black Sendikasyon Token ise kar elde edecek olan Sendikalar tarafından yaratılan yatırımlardır.

Ön satış işlemleri 31 Temmuz 2018’de başlayacak ve 30 gün sürecektir. Ön satışta 15 milyon dolarlık bir satış hedeflenmektedir. Ön satışın birinci haftasında % 25 ve sonrasında % 20 bonus verilecektir.

 • Token sembolü: BLCK
 • Toplam token sayısı: 471.082.090
 • ICO fiyatı: 1BLCK = 0.2 ABD doları
 • En düşük katılım miktarı: 100 ABD doları
 • ICO başlangıç tarihi: 31 Ağustos 2018
 • ICO süresi: 30 gün
 • Softcap: 2.000.000 ABD doları
 • Hardcap: 45.000.000 ABD doları
 • Kabul edilen para birimleri: BTC , LTC, ETH
 • Satılmayan tokenlar: Yakılacak

Proje hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website : https://www.black.insure/

Bitcointalk ANN : https://bitcointalk.org/index.php?topic=3372186.o

Whitepaper : http://www.black.insure/whitepaper/

Lightpaper : http://www.black.insure/wp-content/uploads/2018/03/Black-insurance-lightpaper.pdf

Twitter : https://twitter.com/BlackInsure

Facebook : https://www.facebook.com/blackinsure

Telegram : https://t.me/blackinsurebot

Linkedin : https://www.linkedin.com/company/black-insurance/

 

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


18 yorum

 1. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje.

 2. Avatar Orhan Kolay dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır.

 3. Avatar Burcu Kahraman dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje.

 4. Avatar Mahmut Omacı dedi ki:

  ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım.

 5. Avatar Mustafa Gür dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 6. Avatar Memet Bağcı dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 7. Avatar Delal Abdullatif Abzak dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.

 8. Avatar Atahan Adanır dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 9. Avatar Burç Erbil dedi ki:

  Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş.

 10. Avatar Miraç Demırören dedi ki:

  Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 11. Avatar Osman Sinan Devrim dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 12. Avatar Bülent Yiğit dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 13. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 14. Avatar Gökay Bağış dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 15. Avatar Muhlis Kayaoğlu dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 16. Avatar Canan Kumbasar dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 17. Avatar Lütfiye Sena dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 18. Avatar Turan Fahri dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.