CDRX: Blockchain tabanlı kripto depo sertifikası

 Post Views: 1628

Sermaye ve borç piyasaları, dünyanın en popüler ve köklü pazarları arasında önemli yer tutmaktadırlar. Ancak, hala yüksek işlem maliyetleri (aracılık ücretleri veya likiditeye ilişkin masraflar) ve idari giderler, geleneksel hisse senedi sahipliği sürecinin yavaşlığı ve çok sayıda işlem yapılması gibi bir takım dezavantajlara sahiptirler. Crypto Depository Receipt, (Kripto Depo Sertifikası, CDR) kripto para piyasasında yeni bir platformdur. Kripto paralardaki finansal piyasalarda önemli değişiklikler yaratabilecek yeni platformları üzerinde çalışmaktadırlar. CDRX, CDR’lerin popülerleştirilmesi ve yeni güvenlik – verimlilik seviyeleri yaratmak için çalışan şirketler arasındadır.

Depo Sertifikası (Depositary Receipt) nedir?

Koç Üniversitesi, Borsa Kulübü “Borsa Terimleri Sözlüğü”nde yazdığı gibi; “yerel bir saklama kuruluşunda depo edilen yabancı menkul kıymetleri temsilen çıkarılan ve bu menkul kıymetlerin verdiği hakları aynen sağlayan, bunlara özdeş, hamiline yazılı, nominal değeri temsil ettiği yabancı menkul kıymetin para birimi cinsinden ifade edilen sermaye piyasası aracıdır.” Kripto Depo Sertifikası ve yerel ihraçlar, yeni bir finans dünyası yaratır, şirket eylemlerini ortadan kaldırır, kesirli mülkiyete izin verir ve işlem maliyetlerini neredeyse ortadan kaldırır.

Temel paylar piyasadan veya tüzel kişiliğinden kaynaklanmaktadır. CDR’ler CDRX tarafından, bir blok zincirindeki mevduat bankası / tröstüyle (tekelci yönetim biçimi) bağlantılı olarak, akıllı sözleşmeler yoluyla temettü ödemeleri, oylama ve diğer şirket eylemlerine izin veren bir şekilde yayınlanır. Her bir CDR, tek bir hisseyi temsil eder ve bir payın, tek veya çoklu payların kesirli şekilde işlem görmesine olanak sağlar. CDR’ler esas olarak, ABD borsalarında işlem görebilen yabancı bir şirkette belirli sayıda hisseyi temsil eden bir ABD bankası tarafından ihraç edilen onaylanabilir kıymetli evraklar olan Amerikan Depo Sertifikasının (ADR’ler) kripto eşdeğeridir.

CDRX, hisselerin, tahvillerin ve türevlerin, bire bir temele dayanan menkul kıymetler tarafından desteklenen menkul kıymetli tokenlere dönüştürülmesini sağlayacak bir platform geliştirmektedir. Piyasaya sürüldükten sonra, CDR’ler CDRX’in kendi borsasında veya diğer borsalarda işlem yapılmasına olanak sağlayacaktır. Önemlisi, bu çözüm sadece mevcut hisse senetleri için geçerli olacak, ancak firmaların yeni hisse senetlerini doğrudan token olarak çıkarmasına da izin verecektir.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri
 • Token adı: CDRX
 • Token tipi: Ethereum ERC20
 • Üretilecek toplam token sayısı: 200.000.000
 • Token fiyatı: 0.50 ABD doları
 • Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC
 • Ön ICO başlangıç tarihi: 24/08/18
 • Ön ICO bitiş tarihi: 14/09/18
 • ICO başlangıç tarihi: 14/09/18
 • ICO bitiş tarihi: 28/09/18
 • Private Sale: Devam ediyor

Sonuç

CDR’ler hala emekleme aşamasındadır ancak Blockchain teknolojisi ile endüstride verimlilik potansiyelini artıracaktır. CDRX buna büyük bir yenilik getirecek gibi görünmektedir. Bu sayede, kripto para ticaretini artıracak ve müşterilerine farklı bir deneyim sunacaktır. Oldukça etkileyici bir takıma sahip olan projenin tüm bunların üstesinden gelebileceğe benzemektedir. ICO süreci özel satış şeklinde devam etmektedir. Sizde bu projeyi yakından inceleyin ve ICO yatırım fırsatını kaçırmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://cdrx.io/

✅ Whitepaper: https://cdrx.io/docs/wp/whitepaper-en.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5030690.0

✅ Telegram: http://t.me/cdrxchange

✅ Twitter: https://twitter.com/cdrxchange

✅ Facebook: https://facebook.com/cdrx.io

✅ Medium: https://medium.com/@cdrx

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


20 yorum

 1. Avatar Burak Karaman dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı.

 2. Avatar Ata Kerem Akman dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 3. Avatar Semina Aktuna dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur.

 4. Avatar Hulusi Ak dedi ki:

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 5. Avatar Hacı Mehmet Adıgüzel dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici.

 6. Avatar Neslihan Büşra Esat dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 7. Avatar Samet Emre Dikbaş dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 8. Avatar Kahraman Ay dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 9. Avatar Fatma Özlem Acar dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 10. Avatar İrfan Anıl Fındıkçı dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 11. Avatar Çilem Akçay dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 12. Avatar Aynur Gül Ercüment dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 13. Avatar Lemis Akküt dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 14. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 15. Avatar Alper Emin Erkuş dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 16. Avatar Ali Kara dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 17. Avatar Lemis Akküt dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 18. Avatar Hüseyin Zeyd Ercoşkun dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 19. Avatar Karanalp Dursun dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 20. Avatar Kahraman Ay dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.