COPYTRACK: Telif hakkı korumasında devrim

 Post Views: 2244

Size daha önce bahsettiğim COPYTRACK projesinden biraz daha bilgi vermek istiyorum. Bu projenin ico’su 2 gün içinde bitecek. Şuan için 17 042 kişi tarafından 10 589.7 toplanarak 14 543 741 CPY token satışı yapıldı. Bu nedenle acele etmenizi ve bu icoya katılmanızı öneririm. Şimdi projeden biraz daha bahsedelim. Daha ayrıntılı bilgi için websitesine bakabilirsiniz. https://copytrack.io

Artık herkesin evine internet girmektedir ve bu kadar çok kullanım nedeniyle artık telif hakların korunması oldukça zor hale gelmektedir. İnsanların çok uzun yollar edindikleri kazanımların insanlar tarafından çalınması sıkıntı oluşturmaktadır.

Misyon

Bu projenin amacı insanların kazanımlarını korumaktır. Telif haklarının korunmasıyla ilgili çok yeni fikiri olan COPYTRACK çok farklı çözümler sunabilmektedir. Bu projenin daha çok ilgi çekmesinin en büyük nedeni de budur. Kriptopara teknoloji ile bunun gerçekleşmesi çok güvenli ve ulaşımı kolay bir sistem ortaya koyabilir. COPYTRACK sayesinde kopya korumasında çok büyük yenilikler gelmiştir.

Nasıl Çalışır

COPYTRACK platformunda fotoğrafçılar, bir banka hesabı açarak çevrimiçi olarak doğru bir şekilde kimlik doğrulaması yapan blok zinciri temelli hizmete kaydoluyor. Kayıt sonrasında, hem fotoğrafçının kendi verilerini hem de görüntüdeki verileri girdi olarak kullandıkları tüm görüntülerin bir karması oluşturacaktır. Bu karma, bu fotoğrafçıya değişmez bir şekilde bağlanarak ve başka hiç kimsenin sahiplenmeyeceği şekilde block zincirinde saklanır.

Blockchain sonucusu, bir başkasının başka bir fotoğrafçının eserini önce kaydettirmesini ve kendi fotoğraflarını kendisinin yaptığı iddia etmesini önlemek için de kullanılmaktadır. Fotoğrafçılar kendi kameralarını blockchaine kaydedebilirler. Modern bir dijital fotoğraf makinesi bir görüntü ürettiğinde, dosyanın meta verilerini dosyanın içinde bulunduğunu kanıtlayan bir şekilde depolar.

Bu sistemin çok özel koruma yöntemleri vardır. COPYTRACK blok zincirine kayıt yaptıran fotoğrafçılar, şirketin mevcut telif hakkı koruma ve uygulama servisine erişim elde eder. Uygulama servisi ihlalciyi bulduğu zaman, hak sahipliği kayıt defteri yazılımını kullanarak tanımladığı lisans koşulları uyarınca ücretlendirilir.

Takım

Yol Haritası

Token Bilgileri

Yeni tokenin adı CPY olacaktır. ICO’su 10 şubatta bitecek. Belki daha önce hardcapa ulaşırsa daha öncede bitebilir.

• İCO Token Fiyatı: 1 CPY = 1.07 USD (0.00135 ETH)

• İCO Hedefi: 56.600.000 USD (71.516 ETH)

• Toplam Hedef : 100.000.000

• Satılacak token miktarı: 60%

• Katılamayacaklar: ABD vatandaşları

• Min / Max sınır : 0.1 ETH / 2 500 ETH

• Kabul edilen para birimleri: ETH

Sonuç:

Yepyeni bir fikir ve sağlam bir ekip tarafından yönetilen bu proje gerçekten ilgi çekici. Proje her aşamasında güzel planlanmış ve iyi bir şekilde ilerlemekte. ICO’suna katılmanızı ve karlı bir yatırımı kaçırmamanızı öneriyoruz.

Daha fazla bilgi edinmek aşağıda ziyaret edebilirsiniz.

Website: https://copytrack.io

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2618918.0

Facebook: https://www.facebook.com/COPYTRACKcom

Twitter: https://twitter.com/copytrackhq/

Telegram: https://t.me/copytrackhq

Whitepaper: https://copytrack.io/pdf/Copytrack_ICO_Whitepaper.pdf

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


10 yorum

 1. Avatar İclal Akkoyun dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 2. Avatar Samet Emre Dikbaş dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 3. Avatar Mügenur Ahmet dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 4. Avatar Filiz Şen dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı.

 5. Avatar Onur Kerem Ertepınar dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 6. Avatar Lale Ekrem dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 7. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 8. Avatar Rukiye Esin dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 9. Avatar Lale Ekrem dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 10. Avatar Hanife Nur Erkovan dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.