Crypton Exchange: Yeni nesil kripto para borsası

 Post Views: 1903

Kripto paraların tüm insanlar tarafından benimsenmesini engelleyen en önemli durum, toplum geneli için son derece karmaşık olmasıdır. Oldukça teknik konuları ve detayları barındırmaktadır. Bu alana yatırım yapmak isteyen kişiler olsa dahi kripto paralar yüksek bir giriş engeline sahiptir. Teknik konular konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler özel anahtarlarını kaybedip tüm paralarını biranda kaybedebilirler. Bunu yaşamak istemeyen kişiler için yapılacak çok şey var ancak bu konuda destek verecek platform sayısı yetersizdir. Bu yazımda bahsedeceğim Crypton platformu kullanıcıların faydalarını ön plana çıkaran yeni nesil bir ekosistemdir.

Crypton Exchange nedir?

Crypton’ın öncelikli görevi, kendine özgü özellikleri olan müşteriler için en güvenli ve en uygun kripto para birimi borsasını oluşturmaktır. Merkezi Malta’da olan CryptoForce şirketine bağlı olarak çalışacaktır. Tüm kullanıcıların kullanabileceği Beta sürümü 2019 yılında yapılması planlanmaktadır. Borsa açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenmektedir. Ve kullanıcı sayısının giderek artarak 70 binin üstünde kullanıcıya ulaşması hedeflenmektedir. Platformun bir diğer özelliği olan Crypton Pay’inde faaliyete geçmesi beklenmektedir.

Crypton Exchange avantajları nelerdir?

Crypton borsasında işlem ücretleri, çoğu kripto para borsaları tarafından sunulanlardan birkaç kat daha düşük olacaktır. Buna ek olarak, Crypton bazen büyük siparişlerin (Market Maker) bekleyen siparişlerini kullanarak ücretlerinin geri kalanını bile ödemektedir. Crypton, müşterilerin soğuk cüzdanlar üzerindeki fonlarının korunmasını sağlarken, ticari işlemlerde bilgilerin, para birimlerinin ve verilerin korunmasına yönelik bankacılık düzeyinde bir koruma sağlar. Crypton, müşterilerin hesaplarına para yatırmak için ücret talep etmez. Ayrıca, her müşteri bir dakika içinde hesabından para çekebildiği ücretsiz bir banka kartı alır. Crypton, teknik ve ticari departmanların işbirliği sayesinde saniyede 100.000 işlem gerçekleştirilmesini sağlayan yenilikçi bir platformdur.

Debit banka kartları

Şuan ki mevcut sistemlerde bir şirketin banka kartı üretebilmesi için bazı bankalarla anlaşma yaparak lisans almaları gerekmektedir. Crypton ekosisteminde ise bu konuda zaten bir çözüm yer almaktadır. Platformda zaten bankalarla daha önceden bir anlaşma yapılmıştır ve bu nedenle banka kartının çıkartılmasında herhangi bir sorun çıkmaması beklenmektedir. Bu kartlar aracılığı ile Euro, ABD doları veya Bitcoin ve Ethereumu ile hızlı bir şekilde işlem yapılabilecektir.

Takım

Yol Haritası

Token Bilgileri

Platformun kendi tokeninin adı CRTX tokendir. Ekosistemde ilk yıl 400 bin dolarlık token alınarak yakılacaktır.  CRTX tokeninin başlangıç ​​fiyatı 0,24 ABD dolarıdır. Dolayısıyla, CRTX tokeninin piyasadan geri almak ve sonraki beş yıl boyunca bunları yakmak için 50 milyon dolar kullanılacaktır.

 • Token adı: CRTX
 • Token tipi: ERC-20
 • ICO fiyatı: 1 CRTX = 0,24 ABD doları
 • Toplam token sayısı: 10.000.000 CRTX
 • Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC, LTC, USDT

ICO Detayları

Pre-Sale

Satış tarihleri: 30 Mayıs – 30 Haziran 2019
Soft cap: 250.000 ABD doları
Pre-Sale fiyatı: 1 CRTX = 0.05 ABD doları

IEO

Satış tarihleri: 1 Ağustos – 15 Eylül 2019
Soft cap: 1.500.000 ABD doları
IEO fiyatı: 1 CRTX = 0.24 ABD doları

Sonuç

Crypton Exchange’in arkasındaki son derece yüksek deneyime sahip bir ekip var. Bu ekip geleneksel borsalarda yaşanan her türlü anormallikleri ortadan kaldırarak, abonelerine çok hızlı borsa işlemlerini gerçekleştirirken aynı zamanda en yüksek güvenlikli ve güvenceli bir borsa deneyimi sağlamayı hedeflemektedir. Borsanın çok farklı ve özel hizmetler sunması ICO sürecinde yoğun bir ilgiye maruz kalacağına tahmin edebiliriz. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://cryptonx.io/

✅ Whitepaper: https://cryptonx.io/docs/CryptonX_WhitePaper_May01.2019.pdf

✅ Facebook: https://www.facebook.com/Crypton-Cryptocurrency-Exchange-1909504549155023

✅ Twitter: https://twitter.com/CryptonXchange

✅ Telegram: https://t.me/cryptonsupport

✅ Reddit: https://www.reddit.com/r/CryptonX

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


22 yorum

 1. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 2. Avatar Rana Altınoklu dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 3. Avatar Selim Dökülmez dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 4. Avatar Hiba Alpuğan dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 5. Avatar Elif Dilay Altinkaya dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 6. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 7. Avatar Cem Ozan Erim dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 8. Avatar Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 9. Avatar Bedir Destereci dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 10. Avatar Sanber Durak dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 11. Avatar Hiba Alpuğan dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 12. Avatar Şennur Ağnar dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 13. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 14. Avatar Hüseyin Zeyd Ercoşkun dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 15. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 16. Avatar Karanalp Dursun dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 17. Avatar Ali Kara dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 18. Avatar Muhlis Kayaoğlu dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 19. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 20. Avatar Alçiçek Bad dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 21. Avatar Pırıltı Bahçeli dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 22. Avatar Elif Tuğçe Altaş dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.