Dominium: Blockchain tabanlı emlak platformu

 Post Views: 2178

Kripto para birimleri, Blok zincir teknolojisi gibi birçok kavram son zamanlarda hızlı bir şekilde hayatımıza girdi ve adlarından sıkça söz ettirdiler. Ancak tabi ki bu kavramları hayatımıza hızlıca dahil etmemizin olumlu yönlerinden sıkça bahsedilse ve yayılsa da olumsuz yanları ile de karşı karşıya kalmaktayız. Gayrimenkul alımlarında ve çeşitli yatırımlarımızda maliyetlerin yüksek olması bireylerin projelere yatırım yapmaları konusunda büyük engel oluşturmaktadır.  Geleneksel sektörde yaşanılan bu ve bunun gibi problemler göz önünde bulundurulduğunda Dominium platformunun emlak sektörüne bambaşka bir açı getirdiğini söyleyebiliriz. Bende bugünkü yazımda sizlere Dominium projesi hakkında önemli bilgileri paylaşmak istiyorum.

Dominium Platformu Nedir? Avantajları Nelerdir?

Dominium platformu gayrimenkul sektörü alanında tecrübeli kişiler tarafından merkezi olmayan bir yapıyla Hollanda da tasarlanmıştır. Dominium platformu blok zincir teknolojisi artısı ile oluşturulmuş gayrimenkul sektöründe karşılaşılan problemlere çözüm çalışmaları başlatan, yatırım, alım, satım işlemlerinin güvenli bir şekilde ilerlemesi adına tasarlanmıştır.

Dominium platformunun genel amacı para birimleri konusunda çeşitliliği arttırarak uluslararası her türlü gayrimenkul katılımlarında daha fazla seçenek sağlamaktır.  Bununla birlikte Dominium platformu blok zincir teknolojisi ile hizmetlerini tasarladığından tüm varlıkların kayıt işlemlerinin sağlanması ve güvenlik tedbirlerinin alınması ile de alanında öncü proje olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dominium Plarformu projesini iki yönlü olarak tasarlamıştır ve kullanımınıza sunmaktadır. Bu İki yönlülüğü ile sizlere iki ayrı platform niteliği sunmaktadır. Bunlardan ilki geleneksel sistemler ile blok zincir teknolojisi arasında bağlantı kurarak, platformun tokeni olarak belirtilen DOM Token birimi ile her türlü alım, satım ve yatırım işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Yine bu ilk platform sayesinde Peer to peer (P2P) uygulaması projenin sistemine dahil edilmiş ve üçüncü taraflar ortadan kaldırılarak eşler arası bir yaklaşımla çalışan sistem inşa edilmiştir. Bir diğeri ise kişisel verileri yönetmek adına blok zincir teknolojisini (Blockchain) kullanan platformdur. Bu uygulama akabinde de blok zincir teknolojisi üzerinde paylaşılan kişisel veriler değiştirilemez, silinemez ve tamamen şeffaf bir yapıya sahip olacak ve güvenirlik üst düzeyde tutulmuş olacaktır.

Dominium platfotmu projesini tasarlarken sağlam adımlarla ilerlemek ve oluşabilecek güvenlik açıklıklarını ön tedbir sağlamak adına katılımcıların proje de aktif rol alabilmeleri için çeşitli adımları tamamlamaları beklenir. Kimlik Bilgileri, Vergi numarası, adres teyiti, cep telefonu ve e-posta adres bilgileri istenebilir.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

DOMINIUM ekosisteminde toplanan ve geri alma programı yoluyla edinilen tüm DOM tokenleri her yıl ya da gerektiği gibi yakılacaktır.

 • Token adı: DOM
 • Toplam token sayısı: 1.000.000.000 DOM
 • Satılacak token sayısı: 700.000.000 DOM
 • Satılan token sayısı: 100.000.000 DOM
 • Sof cap: 2,500.000 Euro
 • Hard cap: 92.500.000 Euro
 • Ön-ITO (ICO) ve Özel satış token fiyatı: 1 DOM = 0.05 Euro
 • Özel satış bonus miktarı: % 20’ye kadar
 • ITO (ICO) ve Özel satış en düşük katılım miktarı: 10.000 DOM
 • Token fiyatı
  • ITO Aşama I : 1 DOM = 0.10 Euro
  • ITO Aşama II: 1 DOM = 0.15 Euro
  • ITO Aşama III: 1 DOM = 0.20 Euro
  • ITO Aşama IV: 1 DOM = 0.25 Euro
 • ICO’da en düşük katılım miktarı: 100 DOM
 • Kabul edilen para biçimleri: EUR, BTC, ETH, BCH, LTC, BNB, NXT, ARDR, IGNIS
Sonuç

Dominium, varlıkların alım satımının daha kolay hale getirildiği, kira sözleşmelerinin yer aldığı ve mülklerin yönetilmesinde blockchain tabanlı, merkezi olmayan bir ekosistem sunmaktadır. Blockchain ile standartlaştırılmış yasal şablonlar kullanılarak mülklerin yönetimi daha kolay olacaktır. Pre-ICO sürecinde kendisine önemli ölçüde yatırım almıştır. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://dominium.me/

✅ Whitepaper: Link

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4989887.0

✅ Telegram: https://t.me/dominium_en

✅ Twitter: https://twitter.com/Dominium_me

✅ Facebook: https://www.facebook.com/Dominium.me/

✅ Telegram Türkçe: https://t.me/DOMINIUM_TR

✅ Medium: https://medium.com/dominium

✅ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/dominium.me/

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


12 yorum

 1. Avatar Bedirhan Lütfü Akşamoğlu dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Teşekkürler

 2. Avatar Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.

 3. Avatar Çisil Zeynep Dönmez dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

 4. Avatar Öktem Duymuş dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 5. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 6. Avatar Sırma Begüm Altunbaş dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 7. Avatar Sevinç Ak dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 8. Avatar Esat Erdem Daniş dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 9. Avatar Pırıltı Bahçeli dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 10. Avatar Ezgin Dallı dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 11. Avatar Esat Erdem Daniş dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 12. Avatar Elif Tuğçe Altaş dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.