EcoVerse: Kendi kendine sürdürülebilir blockchain platformu

 Post Views: 1322

Dijital gelişmelerin artması ile birlikte ihtiyaçlarımız da dijital dünyaya doğru orantıda artmaya başlamaktadır. Sağlık sektöründen tutun, eğitim, ticaret, ve birçok alandaki ihtiyaçlarımız dijital yollarla karşılanmaktadır. Son zamanlarda bankacılık sektörü dijital yollar üzerinden oldukça aktif olarak kullanılmakta ve çeşitli güvenlik tedbirleri sağlanmaya çalışılmaktadır. Dijitalleşen dünyada yalnızca ihtiyaçlarımız değil sunulan hizmetlerin çeşitliliğinde de büyük değişiklikler meydana gelmiştir. son yıllarda adından oldukça söz ettiren blok zincir teknolojisi, birçok sektörde güvenirlik seviyesini üst düzeyde sağlama konusunda öncü olmuştur.

Bunun gibi kripto para birimleri hayatımıza hızla girmiştir ve bunlardan en popülaritesi yüksek olan bitcoin gibi birçok yenilik adından oldukça sık bahsettirir olmuştur. Ancak bu gelişmeler sektörde adım adım ilerlemek isteyen bireyler adına henüz halihazırda bir entegre sistemi oluşturamamış ve kripto para birimlerinin reel para birimlerine çevrilmesi konusunda yaşanan sıkıntılar tam olarak giderilememiştir. Bugün sizlere bahsedeceğim Ecoverse projesi yukarıda bahsettiğim tüm problemlere çözüm süreci başlatmış ve çalışmasını daha güvenilir ve geçerli işlemler gerçekleştirmeniz adına kripto para birimlerini, yapay zeka sistemi ile entegre ederek karşımıza çıkmaktadır.

EcoVerse Projesi ve Avantajları

EcoVerse, blok zincir teknolojisi (Blockchain) artısı  kullanılarak yapay zeka desteği (AI-DPOC) ile oluşturulmuş, güvenirlik seviyesini üst düzeye çıkararak kolay, hızlı, anlamlı kullanım ve işlemler sunan ilk bağımsız bir platformdur. EcoVerse platformu KYC ve AML gibi sistemleri platformunun merkezine alarak kişisel veri güvenliğini ve oluşabilecek sahtekarlıkların da önüne geçmiştir. EcoVerse platformu saniyede 1 milyon gibi fazla bir sayıda işlem gerçekleştirilebilmesine olanak tanır ve kısa sürede anlamlı işlemler gerçekleştirilir. EcoVerse platformu ve bu özellikleri sayesinde kripto para birimleri kolaylıkla reel para birimi olarak kullanılabilecek ve günlük yaşam harcamalarında rahatlıkla kullanılabilecektir.

EcoVerse işlem sürelerini kısaltır, güvenli bağlantıları arttırır ve daha önce kripto para piyasasında ya da e-ticarette hiç bulunmayan bireylerin dahi rahatlıkla kullanabileceği platform oluşturur. EcoVerse platformu iki para birimi ile karşımıza çıkmakta ve başka uygulamaların gerçekleştirilebildiği yani bilinen adı ile dApp’leri göz önünde bulundurulmasını sağlayan dinamik bir platformdur. Para birimleri çeşitliliği arttırır ve kullanıcıya çeşitli seçenekleri bir arada sunar.  Para birimlerinden birisi olan EcoVerse-X  piyasadaki oluşan oynaklığı ve hareketliliği kontrol altına almak için oluşturulmuştur. Bir diğer para birimi olan EcoVerse-R ise platformun resmi tokeni olarak karşımıza çıkmaktadır ve platform içerindeki işlemlerde kullanılmak üzere oluşturulmuştur.

EcoVerse platformu halkın beklentilerini ön planda tutarak ihtiyaçlar doğrultusunda platformunu çevrelemiştir. bu doğrultuda da sosyo-psikolojik ve hümanistlik bir yaklaşım felsefesini benimsenmiş ve platform da bu akım doğrultusunda halkın refahı, iyiliği ve saygınlığı üzerine kurulmuştur. Otokontrol hizmetini yani kendi kendine sürdürebilirliği projesine dahil ederek ekonomikliği de üst düzeyde sağlamaktadır.

Yol Haritası
Takım
ICO ve Token Bilgileri

EcoVerse, iki sembol token ile karşımıza çıkmakta ve her iki token da projenin dinamik bir yapıda olması adına oluşturulmuştur. EcoVerse-X ve EcoVerse-R tokenları platform içi işlemlerde kullanılmak, oynaklık ile mücadele ederek hareketliliği doğru orantıda sağlamak adına oluşturulmuştur.

 • Token sembolü: ECR
 • Token türü: ERC-20
 • Platform: Ethereum
 • ICO başlangıç tarihi: 15 Kasım 2018
 • ICO bitiş tarihi: 14 Aralık 2018
 • Token fiyatı: 1 ECR = 0.50 ABD doları
 • Toplam token sayısı: 2.500.000.000 ECR
 • Kabul edilen para biçimi: ETH

Sonuç

Projenin özellikleri ve avantajları genel hatları ile incelendiğinde ileride üst düzeyde bir platform olarak kaşımıza çıkacağını öngörmemiz mümkün olacaktır. Hem hızlı işlemler, hem güvenirlik ve geçerlilik hemde kripto para birimlerinin reel para birimlerine entegrasyonunun sağlanması gibi birçok çalışmalarından dolayı projeyi yakından takip etmenin hem bu sisteme yeni katılanlar hemde aktif kullanıcılar için oldukça anlamlı ve güvenli olacağını düşünmekteyiz. Projeye erken katılım sağlamak, proje hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak ve erken katılım olanaklarını göz önünde bulundurmak adına projenin whitepaper’ını web sitesini ve aşağıdaki projeye ait birçok ağı ziyaret etmeyi unutmayınız. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: http://ecoverseglobal.io/

✅ Whitepaper: http://ecoverseglobal.io/whitepaper

✅ Facebook: https://facebook.com/ecoverseglobal

✅ Twitter: https://twitter.com/ecoverseglobal

✅ Telegram: https://t.me/ecoverseglobal

✅ Reddit: https://www.reddit.com/user/ecoverse_official

✅ Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCtnQQi-0e3a8rEihn5bk5Sg

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


12 yorum

 1. Avatar Ahmet Ruken Altay dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum.

 2. Avatar Semina Aktuna dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

 3. Avatar Tunca Eryılmaz dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 4. Avatar Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 5. Avatar Ercüment Akıncılar dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 6. Avatar Aykanak Ağıroğlu dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 7. Avatar Enver Dur dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 8. Avatar Bahar Özlem Albaş dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 9. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 10. Avatar Ali Kara dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 11. Avatar Ayşen Aksoy dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 12. Avatar Tuncay Acar dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.