ELLCRYS: ICO bilgileri

 Post Views: 2266

Bu yazımızda yep yeni bir projeden bahsetmek istiyorum. Projenin adı “Ellcrys”. Bu konuyla kısa bilgi vereceğim ama daha ayrıntılı bilgi isteyenler websitesini ziyaret edebilirler. Yazılım ürünleri ve hizmetleri oluşturmak üzere birlikte çalışan ve bunu küresel çapta çalışan işbirlikçilerden oluşan, açık, merkezi olmayan kuruluşlar oluşturmak ve yönetmek için bir ağ olan Ellcrys projesi oldukça ilgi çekici.

Ellcrys, ortak çalışanlardan toplu olarak ve her yerden yazılım üreten kişiye izin vermek için bütünleştiren bir blockchain ağı sunmaktadır. Herkes bir proje yaratabilir veya katılabilir, katkıda bulunabilir ve madeni paraları ile telafi edilebilir.

Oluşturulacak olan bir topluluk anlaşması ile bir veya birden fazla ortakları ile bir web sitesi, API, akıllı sözleşme, paketler vs gibi yazılım ürün ve hizmetler sunma amacıyla açık kaynak kuruluşlarını sağlayacak bir protokol açıklanır.

Ellcrys pazarında bu sistemdeki servis sağlayıcılar elindeki tüm ürünleri Ellcrys platformunda kolaylıkla satabilmektedir. Merkezsiz özelliği olan bu yapılanma sayesinde üyeler tarafından onaylanmasının ardından ürünler satın alınabilmektedir. Bu platformda kullanılacak ödemeler kendi paraları ile yapılacaktır.

Bu sistemde yapılabilecek bir çok özellik olabilir. Bunların arasında; Ağ sağlayıcısı hizmeti, Yönetilen Veritabanı, Yönetilen Pazarlama ve Satış işlemleri, İş Kayıtları tutulması, İnsan kaynakları yönetimi ve ödül sistemi sayılabilir.

Bu sistemde olan blockchain sistemi sayesinde düğümleri ödüllendirme sistemi düğüm operatörlerini özendirir ve sistemin çalışmasında önemli yer tutar. Ödüllerinde sistemi sayesinde daha verimli ve daha uzmanlaşmış düğümler olması nedeniyle ödül almak için daha iyi olmak için bir yarış oluşur. Evrensel düğüm ödülü sayesinde bu sistemin diğer bütün sistemlerden çok farklı bir özellik arz edecektir.

Ödül dağıtımında aktiflik süresi önemlidir. Bir ay süresince sürekli aktif olan düğümler, daha düşük sürelerde aktif olan düğümlerden daha fazla para ödülü almaktadır. Düğümlerin depolarına ait varlıkları depoladığı bir ağ olduğu için, varlıklar eşit olarak ve değişmez bir şekilde tüm düğümler arasında dağıtılması maddi olarak para ödülü kazanması haksızlık olur.

Ellcrys, geleneksel merkezileştirilmiş sistemler ile rekabet edebilecek ve yerini alabilen merkezi olmayan ve demokratik bir platform yaratarak ölçülebilir, etkili ve efektidir. Çünkü büyümelerine yardımcı olurken aynı zamanda ağları destekler. Merkezi olmayan ve özerk bir sistemin temellerine inanan Ellcrys, gerçek dünya sorunlarını çözeceğini ve tüm paydaşlar ve hissedarlar için anlamlı işler üreteceğini düşünmektedir.

Ellcrys Protokolü

 

Takım

Kennedy Idialu: CEO / Cofounder Yazılım Mühendisi

Odion Olumhense: COO / Cofounder Proje Yöneticisi

Usman Amusat: Tasarım ve Kullanıcı Deneyimi

Dave Ozoalor: Yazılım Mühendisi

Damilare Akinlaja: Yazılım Mühendisi

Elvis Chidera: Yazılım Mühendisi

Larry Eliemenye: Yazılım Mühendisi

Token Bilgileri

İlk etapta tokenler ERC20 tokeni (ELL) olarak oluşturulacaktır. Çünkü planlanan fikirlerin daha geliştirilmeye ihtiyacı var. Bu fikirler için zaman ve maddi finansman sağlandıktan sonra proje ile ilgili coinler üretilecektir. Daha sonra bire bir oranında token değişimi uygulanacaktır.

Özel satış

Toplam token adeti: 300.000.000
Satış fiyatı: 0,05 ABD Doları
Bonus:% 10’a kadar
Başlangıç tarihi: 24 Aralık 2017
Bitiş tarihi: 24 Ocak 2018

Ön Satış

Toplam token adeti: 800.000.000
Satış fiyatı: 0,1 ABD Doları
Bonus: % 35’e kadar
Başlangıç tarihi: 1 Şubat 2018
Bitiş tarihi: 1 Mart 2018

ICO

Toplam token adeti: 900.000.000
Satış fiyatı: 0,35 ABD Doları
Bonus: % 35’e kadar
Başlangıç tarihi: 30 Mart, 2018
Bitiş tarihi: 30 Nisan 2018

Sonuç olarak bu proje oldukça ilgi çekici geldi bize. Yatırım yapılabilir ve ileride yatırımcılarına büyük kazançlar sağlanabilir. Sizinde bu projeye yatırım yapmanızı öneriyoruz.


Daha fazla bilgi için websitesini yada diğer linklere bakabilirsiniz.

Website: https://ellcrys.co/

Whitepaper: https://storage.googleapis.com/ellcrys-docs/Ellcrys-Whitepaper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2572024.0

Facebook: https://facebook.com/EllcrysHQ

Twitter: https://twitter.com/EllcrysHQ

Telegram: https://t.me/EllcrysHQ

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


22 yorum

 1. Avatar Nesibe Nurefşan Alkan dedi ki:

  ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım.

 2. Avatar Latife Fatin dedi ki:

  guzel bilgileriniz icin teşekurler

 3. Avatar Ata Kerem Akman dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 4. Avatar Ruhugül Babadostu dedi ki:

  Emeğine sağlık çok guzel

 5. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Tesekkür ederim harika calisma olmus.

 6. Avatar Doga Elif Delice dedi ki:

  Emeğine sağlık çok guzel

 7. Avatar Latife Fatin dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 8. Avatar Cem Ozan Erim dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 9. Avatar Karanalp Dursun dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 10. Avatar Senem Aksevim dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 11. Avatar Mehmet Kemal Dengizek dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 12. Avatar Burak Tatkan Altıntaş dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 13. Avatar Turan Fahri dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 14. Avatar Aynur Gül Ercüment dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 15. Avatar Batıray Eski dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 16. Avatar Ahmet Polat dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 17. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 18. Avatar Nesibe Nurefşan Alkan dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 19. Avatar Ergün Değirmendereli dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 20. Avatar Sanber Durak dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 21. Avatar Hamid Eryıldız dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 22. Avatar Miraç Demırören dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.