Gilgam.es: Herkes için E-Sport platformu

 Post Views: 1063

Gilgam.es, kendi yapay zekamızla denetlenen, bireysel oyuncuların ve takımların popüler e-spor oyunlarında (DOTA2, League of Legends, Counter Strike: Global Offense, Call of Duty vb.) rekabet edebilmelerini sağlayacak bir platform başlatmayı planlıyor ve hazırlıyor.

Global e-spor pazarı büyük bir büyüme bekliyor. Tahminlere göre 2017’de % 37’lik bir büyüme bekleniyor. 2018’e kadar beklenen toplam gelir 1.92 milyar dolar. Bu genişleyen pazarda, her üçüncü fan, turnuvalara oyuncu olarak katılmak istiyor.

Oyuncuların güvenliği

Her çevrimiçi oyundaki en büyük sorun mali olarak (kredi kartı sahtekarlıkları) veya oyun içi hile yapmaktır. Ethereum blok zinciri temelinde işlemleri merkezi olmayan bir yapıya getirerek, birincil riski ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz; ikinci durum için kendi yapay zekamızı kullanarak sıkı KYC(Müşterini tanı) yazılımı izleme yoluyla oyun içi hileyi ortadan kaldırmayı planlıyoruz.

Desantralizasyon

Oyuncuların finansal işlemleri, yürütülmesine dışarıdan manipüle edilemeyen Ethereum blok zincirinde çalışan akıllı sözleşmelerle idare edilecek ve bu sayede önceden kodlanmış sonuçlar doğrultusunda gerçekleştirelecektir.

Platform Platform, pingleri düşük tutmak ve ağ yükünü dağıtmak için birkaç bölgeye ayrılmış olarak geliştirilecektir.

Bölgeler şu şekilde planlanıyor:

 • Asya
 • Avustralya
 • Avrupa
 • Kuzey Amerika
 • Güney Amerika

Açılış sayfasından indirilebilen istemci uygulaması, JavaScript, HTML, CSS temelli bir platformda bir elektron çerçevesinde çalışacak ve kullanıcının işletim sistemine bağlı olmayacaktır. İlk anti-hile savunma hattı, istemci uygulamasına gömülüdür. Kullanıcının kullandığı programları ve programların çalışan oyun programına müdahalesini izler. Arabirim, kullanıcının, kurulu bir ödeme işlemcisi aracılığıyla yeni bir Ethereum adresini Ether ile finanse ederek bir hesap oluşturmasına izin verecek. Bölgesel API sunucuları, kullanıcılar arasındaki bağlantıyı sağlayacak, oda eklemelerini denetleyecek ve şu anda çalışan oyunların istatistiklerini izleyecektir. Bizim tarafımızdan kodlanmış AU, oyuncuların davranış kalıplarını öğrenecek ve oyuncuların davranışlarında çarpıcı anormallik tespit etmesi durumunda müdahale edecektir. Bölgesel RoomSync API sunucuları, bekleyen ve çalışmakta olan odaları izleyecektir. Güvenlik Akıllı sözleşmelerde tutulan müşteri fonlarının güvenliğini sağlamak için Gilgam.es ekibi, Ethereum ana ağında başlamadan önce platformunu kapsamlı bir güvenlik denetimine tabi tutmayı taahhüt eder. Geçmişte, Ethereum ile ilgili projeler, güvenlik denetimleri başlatmadan önce güvenlik denetimleri yapmak üzere güvenlik danışmanları işe aldı. Gilgam.es, platformun her güncellenmiş 11 sürümüyle aynı şeyi yapacak ve sonuçları lansmandan önce yayınlayacaktır.

Zaman çizelgesi

Mayıs, 2017: Tanıtım yazısı ve Önsatış Duyuru

Haziran, 2017: Crowdsale başlıyor

Ağustos, 2017: Crowdsale bitiyor

Ekim, 2017: Özel Alfa versiyon

Aralık, 2017: Özel Alfa versiyon

Ocak, 2018: Halka açık Alfa versiyon

Mart, 2018: Üretim versiyon başlıyor

 

Finansman

Genel ve İdari 15%

Teknoloji geliştirme ve UI 50%

Satış ve Pazarlama 20%

Hukuki 5%

Çeşitli ve Rezervler 10%

 

Website: http://ico.gilgam.es

İngilizce Whitepaper: http://ico.gilgam.es/whitepaper/Gilgam.es.whitepaper.pdf

Türkçe whitepaper: https://ico.gilgam.es/whitepaper/Gilgam.es.whitepaper.tr.pdf

Twitter|Facebook|Slack

bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


12 yorum

 1. Avatar Cevdet Demirel dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 2. Avatar Tuğçe Dudu dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım.

 3. Avatar Osman Sinan Devrim dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

 4. Avatar Mustafa Gür dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 5. Avatar Ahmet Raşit Akoğuz dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 6. Avatar Bahar Özlem Albaş dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 7. Avatar Rümeysa İrem Devecel dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 8. Avatar Samet Emre Dikbaş dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 9. Avatar Kahraman Ay dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 10. Avatar Turan Fahri dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 11. Avatar Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 12. Avatar Servet Akçagunay dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.