IOVO: Blockchain tabanlı veri platformu

 Post Views: 1609

Dijital gelişmelerin etkisi ile paylaştığımız kişisel veri ve birçok verinin sayısı oldukça artmaktadır. Bunun akabinde ise kişisel güvenliğimiz tehdit altında olmakta ve paylaştığımız veriler bilgimiz dahilinde olmadan depolanabilir, saklanabilir ve de kullanılabilir duruma gelmiştir. Bunun sonucunda farklı kazanç türleri üzerinden gelir elde edilmesi yada herhangi kazanım sağlanması olasılığı düşmektedir. Bugün sizlere bilgilerini aktarmak istediğim IOVO projesi, karşılaşılabilecek bu ve bunun gibi problemlere çözüm süreci başlatmıştır.

IOVO Nedir?

IOVO (Internet of Value OmniLedger) platformu merkezsiz bir yapıda olup, kişisel verilerin geri bildirimini sağlamak ve kişisel verileri kontrol altına alarak denetimi sağlamak için oluşturulmuş dinamik bir veri tabanı projesidir. IOVO platformu internet’i parasal ve veri sahibi olmanın yarattığı problemleri ortadan kaldıracaktır. Merkezi olmayan ağ veritabanı platformları, katılımcılara kullanımlarından en fazla yararlanma ve ödüllendirmeyi sağlayan bir dizi merkezi olmayan dApp’lar içermektedir. IOVO, internetin geleceğinin, DAG (yönlendirilmiş akrilik grafik) teknolojisi ve blockchain teknolojisi ile çoğunluk bazlı bir şekilde kontrol edilmeye başlanmıştır.

IOVO platformunun sunduğu önemli özellikleri vardır. Bu platform ile veriler toplanır ve derlenir. Ayrıca bu verileri depolamak ve ekosistemin tamamını yönetmek için tamamen şeffaf, merkezi olmayan, uyumlu ve tutarlı bir sistem yer almaktadır. Bu sağlamak için bir çok algoritmi ve sistemi değiştirecektir. Demokratik yapıya oldukça önem veren bir ekosistem yaratma amacı güven bu platform, bu sağlamak için oldukça farklı adımlar atmaktadır. Kullanıcıların görüşlerine önem veren ve merkezsiz bir yapı olmasını sağlayan eşsiz bir ekosistem mimarisi oluşturulacaktır.

Nasıl Çalışır?

IOVO’nun kullandığı alt yapı gelişmiş bir teknolojiden oluşmaktadır. Platformun kullanmış olduğu DAG teknolojisi ile çeşitli uygulamaların altında çalışabilmektedir. Platform, uygulamalarda katılımcı verilerini toplayacak, harmanlayacak, depolayacak ve güvenli hale getirecektir. Katılımcılar, verilerinin ne kadarının kullanıldığı ve erişildiği konusunda tam kontrole sahip olacaktır. Ayrıca  bunlar içinde bir ödeme yapılması gerekmektedir. Tüm platform tamamen uyumlu veri tabanlı bir cüzdan sistemi olarak çalışacaktır. Mevcut sistemlerde verileri şirket sahipleri ve geliştiriciler tarafından kontrol edilebilirken, oluşturulan yeni sistem ile sistemi kullanan herkesin kullanımına sunulacaktır.

Ekosistem kullanıcıları, IOVO ağı üzerinde bir veri cüzdanı kullanmaktadırlar. Bu sayede cüzdanın sahipliğini, güvenlik ve şeffaflığı ve para kazanma ve anonimlik oranlarını artırarak, dijital temelli değer özellikleri ve mahremiyet üzerinde tam sahipliğe sahip olunacaktır. Uygulama sahipleri, blockchain’in sunduğu tüm veri tabanlı güvenlikten ve platform içindeki uygulamaların merkezi olmayan kavramından yararlanacaktır.

IOVO, bazı dış kuruluşlar tarafından verilen idareleri kullanırken bu bilgileri yaratan gerçek bireylere bilgisayarlaştırılmış araçlar tarafından üretilen sorumluluğu geri yükler, bilgi sahibi olma konusundaki bu değişim, insan sermayesi ilerlemesi ve insan teşvikini teşvik etmek için alan sağlar. Bu bilginin gerçek sahipleri tarafından uyarlanması ile insan gücü, sosyal ve iş hizmetlerinin yapısını da geliştirir.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri
 • Toplam token sayısı: 1.000.000.000
 • Hard cap: 29 milyon ABD doları
 • Özel satış başlangıç tarihi: 25.10.2018
 • Özel satış bitiş tarihi: 1.12.2018
 • ICO başlangıç tarihi: 20.12.2018
 • ICO bitiş tarihi: 31.12.2018

Sonuç

IOVO’nun veri sahiplerine kendi verilerine erişebilecekleri konusunda tam bir kontrol sağladığı ve ayrıca dijital pazarlama kuruluşlarının, elde ettikleriden daha geniş ve doğru bir verilere erişebildikleri ve aynı zamanda sahiplerinin saygın ve adil bir şekilde tazmin edilmesini sağladıkları açıktır. IOVO’nun kullanım alanı oldukça geniştir. Toplayacağı veriler konusunda herhangi bir sınırlamaya sahip değildir. Bir sektörden ve iş alanlarından veri alabilir. Bu da bize potansiyelinin ne denli yüksek olduğunu gösterebilir. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: http://iovo.io/

✅ Whitepaper: http://iovo.io/assets/whitepaper.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4509519.0

✅ Telegram: https://t.me/iovoledger

✅ Facebook: https://www.facebook.com/iovoledger/

✅ Twitter: https://twitter.com/iovoledger

✅ Medium: https://medium.com/@iovo

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

✅ ETH adress:  0x40903584F46E4e59a16F726DeB2F3088FF7d6306

11 yorum

 1. Avatar Bestami Ağırağaç dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

 2. Avatar Mert Cem Eliçin dedi ki:

  Teşekkürler

 3. Avatar Rümeysa İrem Devecel dedi ki:

  Teşekkürler

 4. Avatar Fethullah Altınöz dedi ki:

  Çok güzel yazı tşkler

 5. Avatar Cem Ozan Erim dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 6. Avatar Delal Abdullatif Abzak dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 7. Avatar Güngör Erkin Egeli dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 8. Avatar Şennur Ağnar dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 9. Avatar Tuncay Acar dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 10. Avatar Tunca Eryılmaz dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 11. Avatar Miraç Demırören dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.