JUR: Blockchain tabanlı uyuşmazlık çözüm platformu

 Post Views: 1715

JUR, iş ilişkilerinde güveni yeniden kazandırmak için inşa edilen ve bir eşler arası uyuşmazlık çözümleme sistemi sayesinde insanların dijital olarak anlaşmalarını güvenli bir şekilde yapmalarını sağlamaktadır. İş sırasında ortaya çıkan her türlü anlaşmazlıklar, uzlaşı temelli bir uyuşmazlık çözümü kullanarak çok düşük maliyetlerle hızla ve kolayca çözülebilir. Sistem, insanların sözleşmesel yükümlülüklere nasıl davrandığını değiştirmek için blok zincir teknolojisini kullanmaktadır.

JUR platformu, fikir birliğine dayanan ilk uyuşmazlık çözüm platformudur. Günümüzde tahkime giden anlaşmazlıkların çözümünde çok fazla sorunlar ortaya çıkmaktadır. Hatta tahkime giden çoğu anlaşmazlığın çözülmesi ve maliyetinin ödenmesi için 6 aydan fazla zaman aldığı tahmin edilmektedir. JUR ile, her anlaşmazlık, anlaşmalı taraflara neredeyse sıfır maliyetle 24 saat içinde çözülecektir. Bu kadar hızlı çözüm ortaya koyması nedeniyle sektördeki insanlar tarafından oldukça büyük ilgi göreceğini tahmin edebiliriz.

JUR Core kullanıcılar için oldukça büyük hizmetler sunmaktadır;

 • Akıllı yasal anlaşmalar oluşturma
 • Güvenli emanet mevduatı
 • Sözleşmelerde ortaya çıkan uyuşmazlıkları 24 saat içinde çözme
 • Anlaşmaları güvenli bir şekilde çekme

Nasıl Çalışır?

JUR’daki kararlar adil olacak şekilde tasarlanmıştır. Uyuşmazlık çözümü sistemi, önyargısız, oy birliği temelli oylama ve nitelikli bir hukuk topluluğu ilkeleri üzerine kurulmuştur. Bir kullanıcı bir anlaşmazlık açabilir ve daha sonra, o anlaşmazlığı kimin kazandığı üzerine Oracle oylaması yapılarak, en çok oyu alan kazanır. Bir anlaşmazlık çözüldüğünde akıllı sözleşme otomatik olarak çalıştırılarak, sözleşmeden gelen para otomatik olarak kazananın lehine aktarılır.

Bu ekosistemde, Oracle olarak anlaşmazlıklarda yardımcı olanlar ödüllendirilecektir. Jur tokenleri tutan herkes anlaşmazlıkları ve önerilen çözümleri görebileceklerdir. Tokenleri en adil sonuca göre analiz edenler ek tokenler kazanabileceklerdir. Daha az oy alan Oracles ise, yanlış yargılama için tokenlerini kaybedeceklerdir. Bu, adil bir şekilde oy vermeyi teşvik eder. Gerçek uzmanlık bilgisine sahip insanlar, güvenli ve adil bir şekilde yargılayabilirler. Tüm bu sistemler daha adil sonuçlar ve daha iyi yasal süreçlere zemin hazırlamaktadır.

Ekosistemin Özellikleri

Akıllı Yasal Anlaşma Enjektörü (SLAI) – Kullanıcıların bir sözleşme şablonu satın almasına, genel bir şablon yüklemesine veya yeni bir sözleşme oluşturmasına ve sözleşmeyi devretmesine izin verir.

Akıllı Yasal Anlaşma Oluşturucu (SLAB) – Kullanıcıların benzersiz özellikleri ve ayrıntılarıyla Akıllı Yasal Şablonlar oluşturmasına olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca şablonları değerlendirebilir ve kendi önerilerini ve fikirlerini verebilirler.

Akıllı Yasal Anlaşma Pazaryeri (SLAM) – Sözleşme içerik oluşturucularının yasal şablonlarını satabilecekleri ve gelir kazandırabilecekleri bir pazar yeridir .

Oracles Group (OG) – Kullanıcılarına fikir ve fikir alışverişinde bulunabilecekleri gruplar ve topluluklar oluşturmalarına izin verir.

Oylama Web Arayüzü (VWI) – Kullanıcılarına açık forumlardaki anlaşmazlıkları oylamaları ve rapor etmelerini sağlar. Daha sonra anlaşmazlıkları endüstri ve konuya göre sınıflandırır ve olası çözümleri tartışır.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

JUR, ekosistemdeki anlaşmazlıkların oylanması için ERC20 uyumlu bir yardımcı tokendir. JUR ödeme ve teminat aracı olarak kullanılacaktır. Jur takımı, kanıtlanmış sicili ve olgunluğundan dolayı Ethereum ile başlayacaklarını, ancak daha gelişmiş seçeneklerin mevcut olması halinde gelecekte blockchainini değiştirmeyi de düşüneceklerini belirtmektedir.

 • Token simgesi: Jur Token
 • Üretilen toplam token sayısı: 1 milyar
 • Satılacak token sayısı: 400 milyon
 • Hard cap: 30M CHF

Sonuç

JUR, blockchain teknolojisini kullanarak uyuşmazlık çözümü sunan bir platformdur. Blockchain teknolojisini kullanıcı yararına kullanarak farklı ve yenilikçi bir çözüm sunmaktadır. Platform kullanıcıları her ay kullanıcı başına birkaç ücretsiz sözleşme ile, nominal ücret karşılığında 24 saat içinde bir çözünürlük alabilirler. JUR projesinin büyük bir potansiyelinin olduğunu düşünüyorum. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://jur.io/

✅ Whitepaper: https://jur.io/content/uploads/2018/07/JUR-WhitePaper-v0.3-eng.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5033562

✅ Telegram: https://t.me/jurcommunity

✅ Facebook: https://www.facebook.com/JurNetwork/

✅ Twitter: https://twitter.com/jurproject

✅ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/jur-network/

✅ GitHub: https://github.com/jurteam

✅ Medium: https://medium.com/jur-io

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


25 yorum

 1. Avatar İsmail Enes Eruzun dedi ki:

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 2. Avatar Karanalp Dursun dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

 3. Avatar Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı.

 4. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 5. Avatar Nadire Erbul dedi ki:

  çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. İyi çalışmalar

 6. Avatar İclal Akkoyun dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 7. Avatar Mustafa Gür dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 8. Avatar Rima Altıparmak dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 9. Avatar Tutkum Ahmadı dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 10. Avatar Filiz Şen dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 11. Avatar Batıray Eski dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 12. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 13. Avatar Tuncay Acar dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 14. Avatar Firuze Dönder dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 15. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 16. Avatar Akife Erbay dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 17. Avatar Aynur Gül Ercüment dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 18. Avatar İslam Eshaqzada dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 19. Avatar Kerime Hacer Akıllı dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 20. Avatar Nefse Altunbulak dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 21. Avatar Akife Erbay dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 22. Avatar Ayşen Aksoy dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 23. Avatar Hanife Nur Erkovan dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 24. Avatar Hacı Mehmet Adıgüzel dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 25. Avatar Sırma Begüm Altunbaş dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.