L-Pesa Mikrofinans: Kripton finans platformu

 Post Views: 1910

Kripto para dünyanın her noktasına ulaşmıştır durumdadır. Avrupa ve Asya’da oldukça popüler olmakla beraber Afrika’da henüz yeni yeni ilgi görmeye başlamıştır. Açıkçası Afrika, bir milyardan fazla insanın yaşadığı devasa bir kıtadır. Ekonomik açıdan oldukça geri kalmış olsa da, umut verici durumdadır. Bugün bahsedeceğim proje ise işte bu durumu düzeltmek için tasarlanmıştır.

L-Pesa, internet üzerinden insanların işlerini geliştirmelerine imkan vererek, güvenilir sözleşmeler oluşturur. Güvenilir kişilerden bitcoin kredileri ödünç alabilir ve daha sonra bu ekosistemin diğer unsurlarına katılabilirsiniz. L-Pesa ,Afrika’da ilk kripto kredilendirme servisi olarak nitelendirilebilinir.

L-Pesa platformu bir finansal kripto para değişim platformudur. L-Pesa, Afrika halkına sadece para transferi ve para çekme hizmetlerini kullanmalarına yardımcı olmaz, aynı zamanda çok sayıda belgeyi doldurmadan istediğini almak için bir fırsat sunacaktır. İhtiyacınız olan tek şey bir mobil uygulama ile bir telefona sahip olmaktır. Bu nedenle günlük hayatta oldukça yardımcı olacak bir ekosistem olacaktır.

Kripton Platformu

Bazı ülkelerde kredi almak tam bir eziyettir. Kredi veren kuruluşlar, kullanıcıların belirli gereksinimlere sahip olmasını istemektedir. Bu sorunu çözebilmek için mikrofinans L-Pesa platformu oluşturulmuştur.

L-Pesa Mikrofinans, ileri teknolojiyi kullanan bir dijital bir platformdur. Bariyer çözümü denilen özel bir yöntem kullanılmaktadır. Bu nedenle, gerçekleşen işlemler daha güvenli ve şeffaf olacaktır. Bu platform zaten son 2 yıldır faaliyet gösteren bir operasyon modelini uygulamaktadır. Bu platformda operasyonları tamamen otomatikleştiren modern teknoloji kullanılmaktadır.

Bariyer çözümü nedir?

Büyük Veri, Yapay Zeka ve Blockchain teknolojisi bunlar arasında sayılabilir. Bu yeni araçlar, büyük miktarlarda veri depolamanızı ve küçük bir ücret karşılığında verileri analiz etmenizi sağlamaktadır. Yapay zeka alanındaki ilerlemeler, otomatik kredi ödemeleri için yeni fırsatlar sunmaktadır. Blockchain teknolojisi daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz döviz kurları sağlar. Blockchain teknolojisi finansal hizmetleri devrimleştirmeye başlamış ve önümüzdeki 10 yıl içinde muazzam sonuçlar doğurması muhtemeldir.

Takım

Projenin güçlü ve yüksek nitelikli bir takımı var, ki bence projeyi mümkün olan en kısa sürede en üst seviyeye getirebilir.

Token Satışı ve Dağıtımı

Ön satış 3 Nisanda tamamlanmıştır. ICO ise 10 Nisan 2018 – 10 Mayıs 2018 arası gerçekleşecektir.

 • Token adı: Kripton
 • Token sembolü: LPK
 • ERC-20 standartlarında bir tokendir
 • Toplam token sayısı: 2.600.000.000
 • Kabul edilen para birimleri: ETH

Sonuç

Sonuç olarak oldukça ilgi çekici olan bu ico’ya katılmanızı öneriyoruz. Sağlam bir ekip tarafından oluşturulan bu projenin ileride yatırımcılarına büyük paralar kazandıracağını tahmin ediyoruz.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://kriptonofafrica.com/

Whitepaper: https://kriptonofafrica.com/static/pdfs/LPesa%20ICO%20white%20paper%202018.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2885970.0

Twitter: https://twitter.com/lpesaico

Facebook: https://www.facebook.com/lpesaico

Instagram: https://instagram.com/lpesaico

Telegram:  https://t.me/lpesaICO

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


15 yorum

 1. Avatar Aynur Gül Ercüment dedi ki:

  Yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum.

 2. Avatar Bülent Yiğit dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 3. Avatar Ata Kerem Akman dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 4. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 5. Avatar Elif Kevser Eroğlu dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 6. Avatar Kerime Hacer Akıllı dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 7. Avatar Pekcan Aksöz dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 8. Avatar Mazlum Altan dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 9. Avatar Senem Aksevim dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 10. Avatar Şennur Ağnar dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 11. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 12. Avatar Rukiye Esin dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 13. Avatar Tuğçe Dudu dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 14. Avatar Ahmet Durmaz dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 15. Avatar Mügenur Ahmet dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.