Navibration: Blockchain tabanlı navigasyon sistemi

 Post Views: 2069

Geleceğin teknolojisi olan blok zinciri (blockchain) teknolojisi her geçen gün daha büyük bir gelişme kaydetmektedir. Endüstriler arasında bu teknolojinin kullanımı arasında rekabet yaşanmaktadır. Çünkü blok zinciri teknolojisinin kullanım alanı çok geniştir. Blok zinciri teknolojisi küresel dünyadaki güven ve şeffaflık sorununa kesin bir çözüm getirmiştir. Navigasyon teknolojilerde son yıllarda hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Navigasyon ve blok zinciri teknolojisi ile birleştirerek yeni bir teknolojik atılım yapan Navibration platformu hayatımızı kolaylaştıracak yeni bir ekosistem yaratmaktadır.

Navibration, blockchain teknolojisiyle desteklenen merkezi olmayan bir navigasyon sistemidir. Şuandaki rakiplerinden farklı olarak rotaları ve coğrafi konumlarını tanıyarak, tarihi önemi olan yerleri anlatan ses rehberleri ile donatılmıştır. Platformun hem masaüstü sürümü, hemde tabletler ve akıllı telefonlar için olan sürümleri olacaktır. Ekosistemde içerik oluşturucuların gezginler, şehirlerdeki uzmanlar, yorumcular, yazarlar, konuşmacılar ve çevirmenler olması bekleniyor. Platformdaki tüm bu insanların önemli bir yere sahip olması planlanmaktadır. İsteyen herkes tur programları hazırlayıp platforma yükleye bileceklerdir.

Platformda bir tur satın almaya karar veren kullanıcılar, vibration’dan (titreşim) yararlanan patentli navigasyon sistemi aracılığıyla bir yerden diğerine yönlendirilecek, bu sayede haritalara ve internet bağlantısına ihtiyaç duyulmayacaktır. Bu turların satılması akıllı sözleşmelerin kullanımı ile yapılacaktır. Akıllı sözleşmelerin kullanımı ile kullanıcı teşviklerinin ve şeffaflığın garanti altına alınması sağlanacaktır. Alım durumunda akıllı sözleşme otomatik olarak devreye girecek ve ücret transferi gerçekleşecektir.

Blockchain bu projenin temelini oluşturmaktadır. Bu ekosistemin güvenilir ve şeffaf olmasını sağlayarak tüm kullanıcılara projeye katkılarından dolayı adil bir ödül almalarına olanak sağlamaktadır. Platformunun içeriği, platformun kullanıcıları tarafından oluşturulacaktır. Kullanıcılar içerik olarak ses kılavuzları oluştururlar ve bu rehberleri platformun kataloğuna eklenir. Bundan sonra, akıllı sözleşmelerde sabitlenen bir ödül mekanizmasının başlatıldığı bir blockchain işlemi gerçekleşir. Başka bir deyişle, bir kullanıcı Navibration Experiences platformunda bir sesli rehber satın aldığında, içerik oluşturucuları platformun tokenlerini şeffaf ve adil bir sisteme dayalı bir ödül olarak alırlar.

Platform kullanıcıları hem fiat para (dolar, euro gibi), hem de platformun kendi tokeni olan Navicoin kullanarak sesli rehber satın alabilirler. Platformda yatırılan fonlar, borsalarda Navicoin satın almak için kullanılacaktır. Platform tarafından alınan navicoin, satın alınan bir ses rehberinin tüm içerik oluşturucuları arasında adil bir şekilde dağıtılacaktır.

Navibration ekosisteminin zaten geliştirilmiş ve patentli iOS ve Android uygulamaları mevcuttur. Sizde bu uygulamayı hemen indirip kullanabilirsiniz. Uygulamada ileri ki zamanlarda blockchain teknolojisinin entegrasyonu yapılacaktır. Bu proje şu an için bir çok kişi ve hatta İspanyol hükumeti tarafından büyük destek almıştır. İspanya Hükümeti Ekonomi ve Rekabet Bakanlığı, projeyi gelişme için erken aşama yatırım ve onay mührüyle desteklemiştir.

Takım
Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri
 • Token tipi: Ethereum ERC20
 • Token adı: Navicoin
 • Token sembolü: NAVI
 • Toplam token sayısı: 300.000.000 NAVI
 • Satılacak token sayısı: 120.000.000 NAVI
 • Token fiyatı: 1 NAVI = 0.05 ABD doları
 • Soft cap: 500.000 ABD doları
 • Hard cap: 6.000.000 ABD doları

Sonuç

Navibration platformu dünyayı tanımaya yardımcı olmaya çalışmaktadır. İçerik yaratan kullanıcıların katkılarından dolayı ödüllendirildikleri adil ve şeffaf bir ekosistem oluşturmak için blockchain teknolojisi kullanılmaktadır. Şu anda hem iOS hem de Android platformlarında çalışan uygulaması olması neyi satın alacağını bilmeniz konusunda size fikir verebilir. Sizde bu projeyi yakından izleyin ve ICO yatırım fırsatını kaçırmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://navibration.com

✅ Whitepaper: https://www.navibration.com/Navibration-whitepaper-EN.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4941740.0

✅ Twitter: https://twitter.com/Navibration

✅ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/27109610/

✅ Telegram: https://t.me/NAVIBRATION_INFO

✅ Facebook: https://www.facebook.com/Navibration-1526002337730386/?fref=nf

✅ Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCPW08n-fzjQbZME1MHAirAQ

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


57 yorum

 1. Avatar Osman Akbak dedi ki:

  ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım.

 2. Avatar Filiz Şen dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor.

 3. Avatar Ahmet Ruken Altay dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 4. Avatar İclal Akkoyun dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır.

 5. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım.

 6. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

 7. Avatar Ahmet Ruken Altay dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 8. Avatar Tuncay Acar dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje.

 9. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Süper bilgi. Teşekkürler

 10. Avatar Nuhaydar Akbilmez dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 11. Avatar Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

 12. Avatar İlma Aldağ dedi ki:

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

 13. Avatar Hamid Eryıldız dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

 14. Avatar Canan Kumbasar dedi ki:

  Elinize sağlık

 15. Avatar Aysel Aysu Demirsatan dedi ki:

  Tesekkür ederim harika calisma olmus.

 16. Avatar Burç Erbil dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş.

 17. Avatar Özgen Baka dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

 18. Avatar İclal Akkoyun dedi ki:

  Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 19. Avatar Aynur Gül Ercüment dedi ki:

  guzel bilgileriniz icin teşekurler

 20. Avatar Sanber Durak dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 21. Avatar Fatma Özlem Acar dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 22. Avatar Elif Tuğçe Altaş dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 23. Avatar Lemis Akküt dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 24. Avatar Eyüp Orhun Fındık dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 25. Avatar Hasan Gemelmaz dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 26. Avatar Hiba Alpuğan dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 27. Avatar Ali İsmail Babacan dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 28. Avatar Selim Dökülmez dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 29. Avatar Pekcan Aksöz dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 30. Avatar Muhammed Bazit Deliloğlu dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 31. Avatar Ercüment Akıncılar dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 32. Avatar İslam Eshaqzada dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 33. Avatar Cantekin Erten dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 34. Avatar Recep Atasay dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 35. Avatar Memet Bağcı dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 36. Avatar Tubanur Dereli dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 37. Avatar Hulusi Ak dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 38. Avatar Çilem Akçay dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 39. Avatar Senem Aksevim dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 40. Avatar Güngör Erkin Egeli dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 41. Avatar Kutlu Alibeyoğlu dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 42. Avatar Özde Acarkan dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 43. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 44. Avatar Dudu Dedeman dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 45. Avatar Ecem Hatice Akova dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 46. Avatar Rima Altıparmak dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 47. Avatar Aykanak Ağıroğlu dedi ki:

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

 48. Avatar Hacı Mehmet Adıgüzel dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 49. Avatar Firuze Dönder dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 50. Avatar Mert Cem Eliçin dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 51. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 52. Avatar Burcu Kahraman dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 53. Avatar Alçiçek Bad dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 54. Avatar Ali İsmail Babacan dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 55. Avatar Gökay Bağış dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 56. Avatar Onur Kerem Ertepınar dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 57. Avatar Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.