Online.io: Blockchain tabanlı internet ekosistemi

 Post Views: 1834

Küreselleşen dünyada artık yaşam tarzı çok değişmiştir. Yaşamdaki değişiklikler ve edinilen yeni bilgiler, geleneksel yaşamın değerlerini, kültürlerini, düşüncelerini ve bir çok şeyi etkilemektedir. Artık herşey sanal olarak kaydedilmektedir. Zamanımız olan bilgi çağında siber güvenlik, şüphesiz en büyük endişelerden biri haline gelmiştir. Ama bu sektörde bir çok zorluk vardır. Fikir mülkiyetinin sağlanması, kişisel kimlik doğrulaması ve kişisel verilerin korunması ile ilgili büyük güvenlik açıkları mevcuttur. Günümüzde kişisel gizlilik çoğu zaman kötü amaçlı yazılımlar tarafından ihlal edilmekte ve hassas bilgiler kullanıcılara haber vermeden toplanmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Online.io projesi bu konuyla ilgili çözüm üretecek olan yenilikçi bir platformdur.

Online.io, blockchain teknolojisi üzerinde çalışan daha güvenli, daha hızlı ve daha kişisel bir internet gezintisi için küreselleştirilmiş ve merkezi olmayan bir ekosistemtir. İnsanların gizliliğini takımın en önemli önceliği haline getirmek istenmektedir. World Wide Web (internet) deneyimini yeniden oluşturmak için daha güvenli olan, izlenemeyen, kötü amaçlı yazılımlar korunan, tamamen ücretsiz bir internet deneyimi sağlamak isteyen bir platformdur. Platform, internette çığır açan bir değişiklik yapmayı planlamaktadır.

Daha sıkça rastlanılan izinsiz demografik ve davranışsal profilleme yapılmasını da tamamen ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Blockchain teknolojisi üzerine kurulan bu Platform ile önceden izin alınmaksızın herhangi bir verinin toplanılması ve kullanılmasını tamamen ortadan kaldıracaktır. Blockchain teknolojisi platforma ek bir güvenlik önlemi sağlayacaktır.

Nasıl Çalışır?

Web sitesi operatörleri, Blockchain tabanlı bir çok ölçeklenebilir, tamamen şeffaf ve hesap verebilir çözümleri uygulayarak reklamcılıktan büyük miktarlarda gelir elde edebilirler. Bu geliri ziyaretçilerin sayısına göre alacağı için, tamamen adil sistemde olacaktır. Ayrıca bu tip etkileşime dayalı ücretlendirme daha kaliteli bir web siteleri oluşturulmasına vesile olacaktır. Online.io sayesinde, web siteleri ve ziyaretçileri en yüksek güvenlik seviyesinden faydalanacaktır. Çünkü bu ekosistemde kötü amaçlı reklam verenler tarafından dağıtılan spam reklamlar ve kötü amaçlı yazılımlar ortadan kaldırılacaktır.

Online.io ekosisteminde topluluk için yeni bir web sitesi değerlendirme sistemi geliştirilecektir. Bu sayede topluluğun bir parçası olarak ziyaret ettiğiniz web sitesinin kalitesine siz karar verebileceksiniz. Kullanıcılar her web sitesini deneyimlerine göre 1 ila 5 yıldızlı bir oylama sistemi kullanarak değerlendirebilecekler. Yıldızlar daha sonra Trust Rank’daki algoritmik formüle dayanarak dönüştürülecek ve ziyaretçilerin sağladığı herhangi bir kaliteli web sitesinin bir göstergesi olacak. Bu ileride gereksiz zaman kaybını önleyerek değerli web siteleri için daha fazla zaman ayırmanıza yardımcı olacaktır.

Platformun Özellikleri
 • Reklamsızlık – Abonelikler ya da dijital reklamlar olmadan internet keyfi yaşanabilecektir.
 • Takip Edilmeme – Kullanıcıların bilgileri toplanmayacak ve kullanıcıların özgür olması sağlanacaktır.
 • Antivirüs Koruması – Platformda özel bir antivirüs programı olacak ve kullanıcıların korunması sağlanacaktır.
 • Daha Hızlı Tarama – Reklamlar engellenerek daha hızlı ve eğlenceli internet keyfi sağlanacaktır.
 • Tarayıcı Eklentileri – Özel eklentiler ile kullanım deneyimi ve konforu artırılacaktır.
 • Mobil Uygulama – Günümüzde internetin mobil kullanımı arttığı için mobil uygulamada olacaktır.
 • Cüzdan – Güvenliğin üst düzeyde tutulduğu bir cüzdan olacaktır.
 • Pazaryeri – Web sitesinde bir çok yerleri gösteren bir pazaryeri de olacaktır.
 • Satıcılar için – API’ler aracılığıyla ödeme alma imkanı sağlanacaktır.
 • Ethereum Tabanlı – Yeni nesil Blockchain teknolojisi olan Ethereum platforma güç katacaktır.
ICO ve Token Bilgileri
 • Token semboli: OIO
 • Token tipi: Ethereum ERC20
 • Üretilen token sayısı: 2.500.000.000
 • ICO token fiyatı: 1 OIO = 0,04 ABD doları
 • En düşük yatırım miktarı: 50 ABD doları
 • Kabul edilen para yöntemleri: ETH, BTC, LTC, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dash, ETC
 • ICO başlangıç tarihi: 10 Temmuz 2018
 • ICO bitiş tarihi: 31 Temmuz 2018
 • Soft cap: 5.000.000 $
 • Hard cap: 50.000.000 $
 • Satılmamış ve ayrılmamış tokenler: Yakılacak

Sonuç

Genel olarak çok kullanışlı olacağını düşündüğüm bu platformun, yenilikçi yaklaşımları olması son derece önemlidir. Kullanıcılarına daha güvenli, daha hızlı ve daha kişisel bir internet gezintisi sunması oldukça kulağa oldukça hoş gelmekte. Ayrıca ekip üyelerininde her zaman yardıma hazır olduğunu söylemeyi unutmamak lazım. Bu projenin ico’su hala devam etmekte ve büyük ilgi görmektedir. Şuan itibariyle 1.489.318.122 token satarak 45.926.345 milyon dolar toplamıştır. Sizde bu projeyi yakından inceleyin ve yatırım fırsatını kaçırmayın.

Proje hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Web sitesi: https://online.io/

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3452258

Teknik İnceleme: https://online.io/download/OIO-Whitepaper.pdf

Twitter: https://twitter.com/OnlineIO_

Facebook: https://www.facebook.com/Online.io/

Telegram: https://t.me/OnlineIO

Reddit: https://www.reddit.com/r/onlineio/

 

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


17 yorum

 1. Avatar Muhlis Kayaoğlu dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 2. Avatar Ali Kara dedi ki:

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

 3. Avatar Dudu Dedeman dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 4. Avatar Mustafa Çetin dedi ki:

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

 5. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

 6. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje

 7. Avatar Burcu Kahraman dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş.

 8. Avatar Mahmut Omacı dedi ki:

  Merhaba teşekkürler

 9. Avatar Mükerrem Zeynep Ağca dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 10. Avatar Hasan Gemelmaz dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 11. Avatar Bağış Can Elbaşı dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 12. Avatar Ayşegül Ekerbiçer dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 13. Avatar Mahmut Omacı dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 14. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 15. Avatar Mustafa Gür dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 16. Avatar Alphan Ekercan dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 17. Avatar Müyesser Akyildirim dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.