PDATA: Blockchain tabanlı kişisel veri platformu

 Post Views: 1868

Küresel dünyada sektörlerdeki şirketleri sayısı giderek artmaktadır. Şirket sayısının giderek artması rekabeti de iyice kızıştırmaktadır. Rekabetli ortamlarda ancak tüketicinin memnuniyetini önceliğine alan şirketler başarılı olabilmektedirler. Tüketici memnuniyetini artırmanın yolu da müşterileri tanımaktan ve isteklerini bilmekten geçmektedir. Ancak tüketicilerin isteklerini içeren kişisel verilerinin öğrenilmesi cidden zor bir durumdur. Çoğu tüketici kişisel verilerini verme konusunda isteksiz davranmaktadır. Çünkü tüketiciler verilerinin kötüye kullanılmasından korkarlar ve bu nedenle anketlere katılmak istemezler. İşte bu soruna PDATA tarafından çözüm getirilebilecektir.

PDATA, tüketicilerin kişisel verilerinin güvenli ve şeffaf bir şekilde alınıp satılmasına olanak sağlayan merkezi olmayan bir pazar yeridir. PDATA ile tüketiciler kişisel verilerinden para kazanabilir. Şirketler kişisel verileri doğrudan tüketicilerden satın alabilirler. Bu sayede tüketicilere çok daha iyi hizmetler getirebilir. Bu iki durumda tüketicinin yararına olacak ve artık tüketicilerin korkuları son bulacaktır.

PDATA ile oluşturulacak platformun adı Opiria platformu olacaktır. Opiria platformu tüketicilerin kişisel verilerinin üçüncü bir tarafa geçmemesi sağlar. Bunu şirketlere doğrudan erişim vererek yapar. Verilerin kimlere satılacağı ise tamamen tüketicinin elindedir. Platformda mahremiyete büyük saygı duyulduğundan ve veri güvenliği garanti edildiğinden tüketiciler tamamen gerçek bilgileri vereceklerdir. Bu da tüketicilerin ürün ve hizmetlerinden maksimum memnuniyet elde etmelerine yardımcı olacaktır.

Opiria platformunda kişisel verilerin güvenli ve şeffaf satışı için Ethereum blok zinciri kullanılmaktadır. Platformda kullanılacak olan PDATA tokeni ise kişisel verilerin değerini yansıtan kripto para birimi olacaktır. Blok zinciri teknolojisinin ne denli büyük bir güvenlik sağladığını daha önce çok defa söylemiştik. En son geçen ay yapılan G-20 liderler zirvesinde bile Blockchain teknolojisinin öneminden bahsedilmiş ve araştırılması önerilmişti. Opiria platformunda da bu teknoloji kullanılacaktır.

PDATA tokenleri aracılığıyla tüketicilerin kişisel verilerine hızlı ve kolay erişim sağlanabilecektir. Şirketler daha spesifik ve kaliteli veriler elde edecek ve pazarlama ve satış kampanyalarına daha iyi rehberlik etmenin yanı sıra, yeni hizmetler ve ürünler yaratırken doğru kararların alınmasına vesile olacaktır.

Opiria birçok Fortune 500 şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılabilir. Şuan için Audi, Mercedes-Benz, Volkswagen, GM gibi dev şirketler bu platformu kullanmaktadır.

Opiria mobil uygulaması hali hazırda indirilebilir durumdadır. Sizde hemen indirerek deneyebilirsiniz. Android ve Apple Store

ICO ve Token Bilgileri

ICO 4 gün sonra başlayacak. Bonus yüzde 40 olarak başlayacak ve günde yüzde 1 olarak azalacak. Whitelist açık ve buradan kayıt olabilirsiniz.

 • Token adı: PDA
 • Fiyatı 1 PDATA = 0.1 dolar
 • Soft Cap: 5 000 000 USD
 • Hard Cap: 35 000 000 USD
 • Ülke: Almanya
 • Toplam üretim: 750.000.000.000
 • Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC, XRP

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://www.opiria.com

Whitepaper: https://www.opiria.io/wp-content/uploads /2018/01/PDATA%20White%20Paper%2020180118.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3076122.0

Twitter: https://twitter.com/PDATA_Token

Facebook: https://www.facebook.com/pdatatoken

Telegram: https://t.me/PDATAtoken

Youtube: https: //www.youtube.com/channel/UCW3cOXsxLicxZqRt1TFSmLQ

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/18291449/

Medium: https://medium.com/pdata-token

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


6 yorum

 1. Avatar Senem Aksevim dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın.

 2. Avatar Özgün Bahtıyar dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 3. Avatar Pekcan Aksöz dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 4. Avatar İlma Aldağ dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 5. Avatar Recep Atasay dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 6. Avatar Aykanak Ağıroğlu dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.