Please: Blockchain tabanlı seyahat platformu

 Post Views: 1791

Blok zinciri teknolojisi hızla gelişmeye devam etmektedir. Artık herkes bu teknolojinin geleceğin teknolojisi olduğu konusunda hem fikir olmuştur. Bu nedenle giderek yayılım göstermekte ve kullanım alanları da artmaktadır. Turizm sektörü de bu alanlardan birisidir. Turizm endüstrisi, küresel ekonomide 2.5 trilyon dolarlık dev bir bütçeye sahiptir.  Mevcut sistemlerde turistler seyahat acentelerinde seyahat satın alabilmektedirler. Ancak, bu yaklaşım müşterilere yönelik fırsatları önemli ölçüde sınırlandıran ciddi problemler içermektedir. Büyük seyahat acentelerinin sunduğu hizmetler, ancak büyük şirketlerden hizmet almanıza yardımcı olur. Ayrıca büyük bir seyahat şirketi bunları kendi aldığı komisyonlara göre seçtiği için, seyahatlerin içeriğine dikkat etmezler. Bu da müşterileri mağdur etmektedir. Bunların yanında çok sayıda aracı olduğu için fiyatların yükselmesine neden olmaktadır. Paket turlarda yolculukların özelleştirilememesi ve yerel kültür ve geleneklere dayanmaması da seyahatleri önemli ölçüde sınırlamaktadır. Bugün size bahsedeceğim Please projesi tüm bu sorunlara çözüm üretebilecek, yeni bir platformdur.

Please Nedir?

Projenin ana amacı, seyahat etmek isteyen insanların hayatlarını önemli ölçüde kolaylaştırmak için seyahat rezervasyonu platformu oluşturmaktır. Platform ile konaklamanın yapıldığı yerdeki tüm geziler ve organizasyonlar önceden yapılabilecektir. Ayrıca, her bir konaklama noktasında hazır bir biçimde müşterilere gezi turları ve otobüs turları yapılabilecektir. Geziler yerel özellikleri tanımak isteyen maceraperestler için en iyi deneyimi yaşaması için planlanacaktır. Geziler, kullanıcılar tarafından sevilen gezginler ya da yöre halkı tarafından yaratabilecektir. Platformun tüm kullanıcılarına seyahatlerinde daha önce görülmemiş bir esneklik sunulacaktır. Kullanıcılar durakları, gezi yerlerini ve otellerin bulunduğu yerleri seçerek, kendi seyahatlerini kişiselleştirilebileceklerdir.

Please ile kullanıcılar tarafından tasarlanan ve hedeflenen daha geniş kapsamlı, özelleştirilebilir gezilerin gezilerin yapılması planlanmaktadır. Seyahatin iki tarafını da içeren bir çok unsurunu içermektedir. Bunlardan otel veya ev kiralama, restoranlar, profesyonel tur organizatörleri, taksiler gibi hizmetlere ulaşımı sağlar. Gezginlerin gezileri bulması için ses tanıma özellikli bir sohbet sistemi kullanılmaktadır. Bunu sağlamak için komut veya tek bir anlık mesaj sistemi oluşturulmuştur.

Platform kullanımı teşvik etmek için token tabanlı bir model platform yapısı oluşturulmuştur. Bu yapı ile daha çok kişi platformu kullanabilecektir. Ayrıca bir dizi akıllı sözleşme ile rezervasyon ücreti olmadan hizmet sağlanmaktadır. Blockchain teknolojisi sayesinde bu mümkün olabilecektir. Blockchain ile verilere erişmek için bir dizi set kullanılmaktadır. Ekosistemde akıllı sözleşmelere bloke olmayan bir proxy ile bir grup uygulamaları kullanılmaktadır. Bu sayede hem merkezileştirilmiş hem de merkezi olmayan servisler kolay ve sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Please.com’u 5 ayrı alt başlıkta gruplandırabiliriz;

Dönüşümlü Seyahat – Tamamen dağıtık (merkezi olmayan) bir yapı ile esnek, ölçeklenebilir ve merkezi yada merkezi olmayan diğer projeler tarafından kullanılabilir bir ekosistem oluşturulacaktır.

Seyahat Protokolü – Blockchain tabanlı bir akıllı sözleşme, Blockchain’de ki doğru verilere erişmek için oracles kümesi, heryerden erişim için bir proxy ve hem merkezi, hem de merkezi olmayan hizmetlere sorunsuz bir şekilde erişmek için hibrid bir portal.

XApp yaklaşımı – X platform uygulaması web platformunun geleceği için bir API ve ilk protokol mimarisi geliştirmek için metodolojiler ve iyi uygulamalar kümesi.

Please.com Pazaryeri – Gezginler için hızlı ve kolay geziler oluşturarak ve özelleştirerek rezervasyon yapmasını sağlar.

Please.bot chatbot – Yolcuları yolculuk boyunca yönlendirecek bir programdır.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri
 • Token simgesi: PLS
 • Toplam token sayısı: 1.000.000.000
 • Satılacak token sayısı: 650.000.000
 • Ön satış tarihleri: 22 Kasım 2018 – 02 Ocak 2019
 • ICO tarihleri: 03 Ocak 2019 – 03 Şubat 2019
 • Token fiyatı: 0.035 ABD doları
 • Hard cap: 18.200.000 ABD doları
 • Bonus programı: Ön satış % 20

Sonuç

Please çok farklı ve eşi benzeri olmayan bir yaklaşıma sahip yeni nesil bir seyahat platformu oluşturarak yaratarak seyahat sektöründe büyük bir farklılık yaratmayı amaçlamaktadır. Kullanıcıların seyahat etmesine yardımcı olarak hem zamandan, hemde paradan tasarruf etmesini sağlar. Ayrıca kullanıcıların seyahatlerinde çok daha fazla seçenek almasına ve seyahatlerini çeşitlendirmesine aracılık eder. Tamamen özelleştirilmiş deneyimler ile birlikte paylaşım ve merkezsiz ekonomiler sunar. Sizde bu projeyi yakından inceleyin ve ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://protocol.please.com/

✅ Whitepaper: https://protocol.please.com/assets/Please.com-Whitepaper.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4863591.0

✅ Telegram: https://t.me/PleaseProtocol

✅ Twitter: https://twitter.com/PleaseProtocol

✅ Medium: https://medium.com/pleasedotcom

✅ Reddit: https://www.reddit.com/r/PleaseDotCom/

✅ Linkedin: https://www.linkedin.com/company/pleasedotcom/

✅ Instagram: https://www.instagram.com/PleaseTrips/

✅ Facebook: https://www.facebook.com/PleaseProtocol/

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


8 yorum

 1. Avatar Sarper Akış dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 2. Avatar Berker Akkiray dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı, teşekkürler.

 3. Avatar Mahmut Omacı dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje

 4. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici.

 5. Avatar Osman Akbak dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı.

 6. Avatar Mükerrem Zeynep Ağca dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 7. Avatar Kutlu Alibeyoğlu dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 8. Avatar Sanber Durak dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.