Poseidon Foundation: Blockchain ile dünyayı kurtaran platform

 Post Views: 1821

Bitcoin ve kripto paralar dünyada çığır açmaya devam etmektedir. Dünyayı adeta -küçülten- bu yeniliklerin altında yatan teknoloji ise blockchaindir. Bu teknoloji ile artık güvenilir ve şeffaf projeler yapılabilmekte ve dünyanın her yerinden herkes tarafından erişebilir hale gelmektedir. Ancak bu kripto paralar çoğu zaman anlamsız ve zaman kaybı olarak nitelendirilen projelerden oluşmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Poseidon projesi ise gezegenimizi kurtarmaya çalışan çok farklı ve özel bir platformdur. Geleceğin en büyük sorunlarından birisi olan küresel ısınma sorununa blockchain kullanarak dahiyane ve farklı bir çözüm üretmeye çalışmaktadır.

İklim değişikliği çok hızlı bir şekilde ilerlemekte ve biran önce durdurulması gerekmektedir. Bunun için yapılacak çok fazla işlemlere ihtiyaç vardır. Poseidon, insanlara dünyayı kurtarmaya teşvik eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Blockchain teknolojisini kullanan Poseidon, yaşam tarzımızın karbon etkisini ele almak için çaba göstermektedir. Ayrıca bireysel çalışmalarımızdaki işlemlerin olumlu etkilerini de izlemektedir. Platform, satıcıların davranışlarını değiştirmesi ve gerçek iklim eylemini her perakende işlemine entegre etmesi için aracılık eder.

Karbon Atılımı Neden Önemli?

Yağmur ormanı karbon depolama sistemleri bu konuda oldukça önemlidir. Bu sayede dünyamız korunabilir. Ancak Science dergisinde yer alan çalışmaya göre, Amazon yağmur ormanları ve beraberinde Endonezya, Kongo ile diğer bölgelerdeki tropikal ormanlarında, tropikal ormanlar artık havayı temizlemediği ortaya çıkmıştır. Orman tahribatı ve arazi bozunumunun bir sonucu olarak, yağmur ormanları atmosferden emdikleri karbondan çok daha fazlasını atmosfere saldığı ortaya çıkmıştır.

Bunu çözmek için karbon kredisi sistemi ortaya çıkartılmıştır. Açıkçası en düşük maliyeti elde etmek için yapılacak en hızlı çözüm tehdit altındaki ormanları korumaktır. Gezegenimizi destekleyen ekosistemlere değer katan karbon kredileri, günlük tercihlerin görünmez maliyetlerini içselleştirerek sürdürülebilir pazarların ortaya çıkmasını mümkün kılar. Karbon kredisi, dünya atmosferine bir metrik ton karbondioksit salmaktan kaçınıldığında elde ettiğiniz kredidir. Bu karbon kredileri, bir şirketin işletilmesinden kaynaklanan emisyonları dengelemek için kullanılabilir.

Poseidon Ekosistemi

Poseidon’un platformu tüm karbon ekosistemini izler ve yönetir. Tüketicileri ve perakendecileri dünyadaki orman koruma projeleriyle birleştirmektedir. Teknoloji, herkesin günlük satın alımları yoluyla katkıda bulunmasını sağlar. Bu projenin arkasında, dünyanın karbonla nasıl ilişki kurduğu konusunda devrim yaratan bir blok zincir teknolojisi yatmaktadır.

Poseidon platformu birçok yönden benzersizdir. Bununla birlikte, karbon piyasalarının her biri için karbon kredileri ile işlem yapılabilmesine izin vermektedir. Bu da karbon piyasalarını perakende sektörü ile entegre etmesini sağlamıştır. Bu platform, dünyanın dört bir yanındaki tüketicileri ile ormanları koruyan insanları satış noktasında birleştirecektir. Platform faaliyete geçtikten sonra, perakendeciler ikliminin olumsuz etkilerini azaltmak ve dengelemek için her ürün ve hizmetle karbon kredisi sunabilecekler.

Müşteriler, fiziksel mağazalarda veya çevrimiçi mağazalarda alışveriş yapabilecek ve hemen iklim değişikliğiyle mücadele etmeye katkıda bulunabileceklerdir. Blockchain teknolojisine dayanan ve bizim tarafımızdan yapılmış bir platform kullanarak, orman tabanlı karbon kredileri yaşam döngüleri boyunca yönetilecektir.

Neden Stellar?

Diğer projelerin aksine Ethereum alt yapısı yerine Stellar blockchaini kullanılmaktadır. Stellar’ın benzersiz ağında, karbon kredisi durumunu gerçek zamanlı olarak doğrulanabilmektedir. Bu altyapı sayesinde tüketicilerin emisyon azaltma projelerini doğrudan desteklenmesine yardımcı olur ve yeni mikro işlemlerin tamamen yerel tokenini kullanarak saniyeler içinde çözdüğünü garanti eder.

Bu projede Stellar ağı kullanılmasında bir çok neden vardır. Stellar ağındaki her bir işlem, hem Bitcoin hem de Ethereum’dan çok daha az elektrik harcamaktadır. Ayrıca VISA işleminin gerektirdiği elektriğin daha düşük bir elektrik kullanımı söz konundur. Blockchain kullanıcı deneyimi veya gizliliğinden ödün vermeden, önemli karbon verilerinin herkese açık kalmasını sağlamak için akıllı sözleşmeleri birleştirir.

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri
 • Token adı: OCEAN
 • Fiyat: 1 OCN = 0.2400 EUR
 • Platform: Stellar
 • Kabul edilen ödeme yöntemleri: BTC, ETH, XLM

Sonuç

Blockchain tabanlı platform, daha temiz bir gezegen olması için yoğun bir çaba göstermektedir. Bunun için oldukça farklı ve yenilikçi fikir ortaya koyan platform oldukça etkileyici bir takıma sahip olduğunu da söyleyebiliriz. ICO sürecinde şuana kadar 13.462.275 OCEAN token satılmış olup toplam 2.100.115 euro toplanmıştır. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://poseidon.eco

✅ Whitepaper: https://poseidon.eco/assets/documents/Poseidon-White-Paper.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5049032

✅ Twitter: https://www.twitter.com/Poseidon_NGO

✅ Facebook: https://www.facebook.com/PoseidonFoundation

✅ Telegram: https://t.me/PoseidonFoundationOfficial

✅ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/poseidon-foundation

✅ Instagram: https://www.instagram.com/poseidon_foundation/

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


28 yorum

 1. Avatar Rukiye Esin dedi ki:

  Çok bilgilendiriciydi. Teşekkür ederim.

 2. Avatar İlkin Ersöz dedi ki:

  Çok güzel yazı tşkler

 3. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 4. Avatar Dudu Dedeman dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

 5. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 6. Avatar Çisel Esin dedi ki:

  Teşekkürler güzel bilgi

 7. Avatar Mahmut Omacı dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur.

 8. Avatar Nesibe Nurefşan Alkan dedi ki:

  Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

 9. Avatar Hulusi Ak dedi ki:

  Bu tarz projeler bana sosyal sorumluluk gibi hissettiriyor nedense. Başarılı olmalarını çok istiyorum.

 10. Avatar Nezih Koyuncu dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur.

 11. Avatar Mazlum Altan dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 12. Avatar Hürel Demiriz dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 13. Avatar Gökay Bağış dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 14. Avatar Doga Elif Delice dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 15. Avatar Burç Erbil dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 16. Avatar Nesibe Nurefşan Alkan dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 17. Avatar Mahmut Omacı dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

 18. Avatar Lemis Akküt dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 19. Avatar Birsen Durmuş dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 20. Avatar Sarper Akış dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 21. Avatar Hanife Nur Erkovan dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 22. Avatar Bestami Ağırağaç dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 23. Avatar Ömer Buğra Alparslan dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 24. Avatar Burcu Kahraman dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

 25. Avatar Esat Erdem Daniş dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 26. Avatar Ahmet Raşit Akoğuz dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 27. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 28. Avatar Hacı Mehmet Adıgüzel dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.