Rivetz: Siber Güvenlik Tokeni

 Post Views: 1090

Birçok yeni iconun çıktığı bugünlerde size yeni bir projeden bahsetmek istiyorum. Projenin adı ise Rivetz. Günümüzde milyonlarca yeni akıllı cihaz, en ileri teknoloji güvenlik standartlarını içermektedir. Her uygulama ve servis sağlayıcı, en yeni nesil donanımın sunduğu güvenlikten tam olarak yararlanmalıdır. Günümüzün mobil pazar güvenliğinde, bunun kimliğinizin, verilerinizin, mesajlarınızın veya işlemlerinizin korunması anlamına gelip gelmediği, tüketici cep telefonları seçimlerini etkileyen en önemli özelliklerdir.

Sonradan oluşturulan güvenlikten yerleşik olarak bulunan güvenliğe güçlü bir geçiş var. Dahili güvenlik ve daha güvenli telefonlar, tüketici için çok önemli bir fırsat sunar. Bir özellik olarak güvenlik, alıcıları kararlarında etkiler ve kullanıcıları daha önce önlem almaya teşvik eder. Dahili güvenlik teknolojisi, tüketicilere sunulan hizmetlerde daha yüksek kalitede bir deneyim ve daha iyi bir değer sunar. Teknoloji müşterileri, her cihazın aynı olmayacağını ve rekabetin emniyet piyasasını artıracağını bilmektedir. Mobil kullanıcıların yıllarca daha iyi çözünürlük, geliştirilmiş kamera işlevleri, önemli bellek yükseltmeleri, geliştirilmiş dokunmatik ekranlar, büyük ölçüde geliştirilmiş ses ve hatta yeni ve geliştirilmiş kasa tasarımları veya renkleri ile devamlı geliştirilmektedir. Ancak artık tüketicilerin daha iyi güvenlik önemleri için geliştirme gelmesinin zamanı gelmiştir.

Güvenliğin önemi

Geçmiş yıllarda mobil kullanıcılar, basit şifre kodları veya daha gelişmiş biyometri veya çok faktörlü güvenlik protokolleri ile cihazı yavaşlattığını düşünüyorlardı. Mobil teknolojinin kurumsal düzeyde konuşlandırılmasında, kullanıcı deneyimini zorlaştıran ve bu kullanıcıları bunları atlamak için alternatif kısa yolları aramaya zorlayan rahatsız edici ve hantal standartlar oluşturmaktadır. En son nesil mobil teknoloji kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirecek ve günlük yaşamı daha yönetilebilir hale getirecektir. Güvenlik yeni standart olacaktır, ancak isteksiz kullanıcıları kısayol aramaya zorlayan bir dizi korkunç adıma kapılmamalıdır.

Bugün bunu sağlayacak teknolojiler şunları içerir:

TEE (Güvenilir Yürütme Ortamı Gömülü Teknoloji)

TEE, kimlik doğrulama, yetkilendirme, şifreleme ve mesajlaşma işlemlerinin güvenli bir şekilde izole edilmesini sağlamak için uygulama araçları sağlar. Kötü amaçlı yazılımların, kullanıcıların kimliğini tanımlayan anahtarları çalmasını önler. Son nesil cep telefonları, Global Platform TEE, Trustonic ve / veya diğer tescilli TEE ortamlarını desteklemektedir. Rivetz geliştiricinin TEE entegrasyonunu basitleştirmek ve kullanıcılara doğru seçimleri yapmak için ihtiyaç duydukları bilgileri vermek için çalışmaktadır. TEE, hassas verileri ve süreçleri, işletim sisteminin esnekliğinden ve genişletilebilirliğinden ayıran aygıtlarda, güvenliği modernleştirmenin kalbini oluşturmaktadır. TEE, kullanıcılara güvenliklerinin sağladığı güveni sağlayan güçlü sertifikasyon ve güvenliği doğrulama modeli sunar.

TUI (Güvenilir Kullanıcı Arayüzü)

TUI, bir kimlik anahtarını belirli bir kullanıcıya kilitlemek için bir kullanıcı PIN numarası girişi için gömülü koruma sağlar. Bu teknoloji, bir telefonun ele geçirilmesi, ödünç verilmesi veya hatta çalınması durumunda kullanıcının kimlik bilgilerinin yanlış kullanımını önler. TUI, bugün seçkin Samsung telefonlarında satışa sunulmaktadır ve diğer birçok mobil cihaz sağlayıcıları için ürün yol haritasında bulunmaktadır. Bugün akıllı telefon alıcılarının bunu özellikler kontrol listesinde şart koşması önerilmektedir. Bugün bir cihazda kolayca bulunabilen en iyi siber kimlik çözümü budur. Intel, Ultra kitaplarında benzer bir özelliği destekliyor ancak şu an için sınırlı arabirimler bulunmaktadır.
Güvenli Ekran, gerçekte uygulamadan geldiğini ve kötü amaçlı yazılımlardan ödün verilmeyen ekranda görüntülenen olmasını sağlayan TUI’nin bir başka özelliğidir. Ekrandaki görüntünün güvenli bir şekilde iletilecek gerçek mesaj / içerik olduğunu garanti eder. Bu özel mesajlaşma, ödemeler ve kimlik yönetimi için idealdir.

Biyometrik 

Bir telefonun en iyi pazarlama unsurudur çünkü aslında dokunabilen bir şeydir ve işe yarayabilir! Gerçek emniyet vaadinde bulunmak için biyometri alanında yapılacak çok iş bulunmaktadır. Günümüz ortamında Güvenilir Bir Kullanıcı Arayüzü için PIN daha güçlüdür ve güvenlidir ancak zamanla biyometri bunu yakalayacaktır. Donanım eşleme, güvenli algılayıcı yolu ve canlılık algılama gibi özellikler gelecek nesil cihazlarda gelişmeye devam edecektir. Aynı şekilde, cihazdaki bir kameranın görüntülerin göndericiden geldiğini ve kötü niyetli yazılımlardan ödün verilmemesi için gerekli olduğu yüz tanıma için de geçerli olacaktır.

NFC (Yakın Alan İletişimi) ve BLE (Bluetooth Düşük Enerji)

Teknik olarak bunlar bir güvenlik teknolojisi değildir ancak NFC ve BLE, kısa bir mesafe üzerinden veri ve kimlik bilgilerini iletmek için kullanılabilir. Akıllı cihazların verebileceği güvenliğin basit bir şekilde kullanıcıya sunmaktadır. Basit kimlik daha kişisel olabilir, kişisel veriler bu sayede korunabilir, gerçek kimlik garanti edilebilir ve güvenli paylaşımlar mümkündür. Güvenli cihazlar sadece güvenli veri sahibi değil, aynı zamanda verilerin alıcıları tarafından tam bir işlem için koruma sağlar.

Önce güvenlik, herkesin katılmasını gerektirecektir. İmalatların teknolojiyi yonga seviyesine yerleştirmesi gerekir. Pazarlamacılar, güvenlik avantajlarını kullanıcıya yerleştirmeli ve satmalıdırlar. Ve uygulama geliştiricileri, bu yerleşik teknolojinin sağladığı güvenliği tamamen kullanmalıdır. Kullanıcılar sonucu hızlıca değerlendirecek ve daha az şey bekleyeceklerdir. Toplu olarak, bu, kötü niyetli yazılımların yol açtığı aksaklıkları gidermekte küresel piyasaları daha güvenli hale getirecektir.

Rivetz, Güvenilir Yürütme Ortamı aracılığıyla çalışır:

Telefonunuzda işletim sisteminden tamamen bağımsız olan özel bir donanım “kasası” anlamına gelmektedir. Bu kasanın içinde her şey izole edilmiştir – dolayısıyla içlerinde ne olduğunu herhangi bir uygulama veya yazılım veya işletim sistemi göremez. İşte Rivetz, sırlarınızı, şifrelerinizi, anahtarlarınızı ve diğer gizli bilgilerinizi güvenli bir şekilde saklamak ve yönetmek için tasarlamıştır.

RvT Token:

RvT, kriptografik olarak, telefonunuzu üreticiden cebe kadar güvenli olduğunu ispatlamak için blok zinciriyle birlikte çalışır. RvT blok zinciri, kasanın bütünlüğünün sağlam olduğunu doğrulayan bir sağlık kontrolü gerçekleştirebilir ve gönderdiğiniz işlemler tam olarak sizin istediğiniz işlemlerdir.

Rivets, tarihin önemli bir anını temsil eder. İlk kez cihazlar, onaylama özellikli kurcalanmaya dayanıklı donanım ile etkinleştirilebilir. Bu, güvenlik artık ölçülebilir ve işlem seviyesinde ve kimlik doğrulama seviyesinde teslim edildiği anlamına gelir. Her gün çalışıp oynamamıza yardımcı olan cihazların güvence altına alınması sırlarımızı güvende tutabilir ve işlemlerin değiştirilmemesini sağlayabilir.

Rivetz Crowdsale

17 Temmuz 2017 UTC 17:00

Rivetz Tokeni

Minimum Satış: 5 Milyon Dolar

Maximum Satış: 50 Milyon Dolar

Erken Katılım Bonus: %20 Bonus

Rivetz Token Sayısı: 200 Milyon Adet

Satılacak Rivetz Token Sayısı: 70 Milyon Adet

Rivetzintl.com Website – Rivetzintl.com Whitepaper

Technology – Slack – Twitter – Facebook

me: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


9 yorum

 1. Avatar Samed Erek dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje.

 2. Avatar Hanife Nur Erkovan dedi ki:

  Çok bilgilendiriciydi. Teşekkür ederim.

 3. Avatar Kutlu Alibeyoğlu dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 4. Avatar Nüket Aksan dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 5. Avatar Ayşe Durlanık dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 6. Avatar Burç Erbil dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

 7. Avatar Nesibe Nurefşan Alkan dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 8. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 9. Avatar Muhlis Kayaoğlu dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.