Securypto: Güvenli veri depolama ve aktarım platformu

 Post Views: 1497

Günümüz dünyasında veri kullanımı ve bunların depolanması oldukça büyük öneme sahiptir. Cep telefonlarında, bilgisayarlarımızda, tabletlerimizde ve bir çok daha cihazlarda çok sayıda önemli veri toplanmakta ve bunların saklanması oldukça büyük soruna neden olmaktadır. Çünkü bu veriler her an çalınma tehlikesi altındadır ve bu nedenle bunların saklanması önemli bir konu olmaktadır. Blok zinciri teknolojisinin bu konuda çığır açtığını söyleyebiliriz. Çünkü bu sayede verilerin çok büyük koruma altında saklanabilmesi mümkün olabilmektedir. Bugün size bahsedeceğim Securypto projesi, blockchain teknolojisinin faydalarını kullanarak bu konuda önemli yeniliklere imza atan, yenilikçi ve farklı bir platformdur.

Securypto Nedir?

Securypto platformu, verilerin şifrelenerek, anonim bir şekilde depolanması ve aktarılması üzerine odaklanan, Masternode tabanlı blockchain projesidir. Ayrıca anonim mesajlaşma konusuna da platformda yer verilmektedir. İnternet üzerinden takip edilemeyen -şifreli- mesajların ve dosyaların aktarılması veya saklanması platformun önemli hedeflerindendir. Bununla birlikte ekstra güvenlik katmanı için açık kaynaklı cüzdan donanımına bağlanabilecektir. Tüm bunların yanında platform ile anonim içerik dağıtımından para kazanma imkanı sağlanabilecektir.

Securypto‘nun vadettiği hedefleri gerçekleştirmek için özel geliştirilmiş ekipman, yazılım ve blok zincirinin bir kombinasyonu ile sağlanacaktır. Securypto tüm bunları yapabilmek için özel açık kaynak ekipmanı geliştirmiştir. DigiSafeGuard (DSG) adı verilen bu cihaz son derece küçüktür. Bu alet, kripto para ödemeleri için son derece güvenli bir dijital depolama alanı sağlar. Bunun dışında mesajların güvenli bir şekilde iletilmesine, şifrelerin yönetilmesine, dosyaları şifrelenmesine ve bunun gibi bir çok şeye aracılık eder. DSG cihazı, kullanıcılara maksimum güvenlik ve gizlilik sağlayacak olan Securypto blockchain üzerinde çalışmak ve etkileşimde bulunmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Securypto’nun en önemli unsurlarından biri blok zincirdir. Securypto, yeni teknolojileri eski teknolojilerle hayata geçirerek, her şeyi her zamankinden daha etkin bir şekilde gerçekleştirerek olağanüstü bir sonuç yaratabileceğine inanmaktadır. Blockchain’in Securypto sistemine uygulanması, ona ekstra bir güvenlik katmanı sağlar ve daha verimli çalışmasına yardımcı olur. Securypto’nun blok zinciri, zPoS kullanılarak PIVX’e dayanmaktadır.

Securypto ekosisteminin içerik oluşturucuları destekleyen önemli bir özelliği vardır. Bu ekosistem ile içerik oluşturucular artık her indirme, görüntüleme ve satın alma için doğrudan ödeme alabileceklerdir. Eski sistemlerde içeriklerden para kazanmak son derece karmaşık ve zordur. İçeriklerden kazanılan paraları daha çok platform sahipleri almaktadır. Ancak Securypto platformu ile kolay bir şekilde ödeme alabiliriz. İçeriğimizi yükleriz ve indirme başına ödeme alırız.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

SCU, Securypto ekosisteminde anonim şifrelenmiş verilerin aktarılması için gerekli olan gerçek bir tokendir. Securypto tokeni ilk olarak Ethereum platformu üzerinden çıkartılmıştır. Ancak TestNet’ten MainNet’e geçtikten sonra, SCU tokenleri, Securypto MainNet blok zincirindeki SCU koinleri ile değiştirilecektir.

 • Token adı: SCU
 • Platform: Ethereum
 • Toplam token sayısı: 100.000.000
 • Özel satış: Açık
 • Özel satışe en düşük yatırım miktarı: 10 ETH
 • Token fiyatı: 1 ETH = 1300 SCU
 • ICO başlangıç tarihi: 3 Aralık 2018

Sonuç

Securypto platformu özelliklerine baktığımızda basit bir blockchain projesi gibi görünmemektedir. Maksimum veri güvenliğini sağlamak için blockchain teknolojisine dayalı yazılım ve aygıtların oluşturulması, ayrıca içerikten para kazanma yeteneği sağlamak oldukça ilginç bir fikirdir. Bu bağlamda, Securypto projesi bir kişinin ilgisini çekeceğe benzemektedir. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://www.securypto.io

✅ Whitepaper: https://www.securypto.io/whitepaper-securypto.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5068350

✅ Telegram: https://t.me/securypto

✅ Facebook: https://www.facebook.com/pg/securypto/

✅ Twitter: https://twitter.com/Securypto

✅ Instagram: https://www.instagram.com/securypto_coin

✅ Reddit: https://www.reddit.com/r/Securypto/

✅ Discord: https://discordapp.com/invite/eCjxPtj

✅ Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC_pkRGvL49nzA8JhSUgyOGQ

✅ Github: https://github.com/Securypto

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


22 yorum

 1. Avatar Mahmut Omacı dedi ki:

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

 2. Avatar İclal Akkoyun dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı.

 3. Avatar Tubanur Dereli dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

 4. Avatar Lemis Akküt dedi ki:

  Yeni çıkacak bir alt coin mi bu? merak ediyorum.

 5. Avatar Çilem Akçay dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 6. Avatar Enver Dur dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

 7. Avatar Sanber Durak dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 8. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır. Bu güzel bilgileriniz için de teşekkür ederim.

 9. Avatar Hüseyin Zeyd Ercoşkun dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 10. Avatar Canan Kumbasar dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 11. Avatar Şennur Ağnar dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 12. Avatar Tutkum Ahmadı dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 13. Avatar Hülya Delı Chasan dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 14. Avatar Tubanur Dereli dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 15. Avatar Elif Tuğçe Altaş dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 16. Avatar Rümeysa İrem Devecel dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 17. Avatar Onur Kerem Ertepınar dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 18. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 19. Avatar Hamid Eryıldız dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 20. Avatar Mazlum Altan dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 21. Avatar Nüket Aksan dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 22. Avatar İsmail Enes Eruzun dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.