The Government Network: Merkezi olmayan sınırsız ülke

 Post Views: 1666

Blockchain teknolojisinin çok geniş alanlarda kullanıldığını daha önce bir çok kez bahsetmiştik. Bu teknoloji geleceğin en önemli yeniliklerinden birisi olarak gösterilmektedir. Bu nedenle şirketler bu sektöre girerek, çağın gerisinde kalmamaya çalışmaktadırlar. Kripto paranın karmaşık yapısı nedeniyle bu konuda ciddi bir yardım gereksinimi duyulmaktadır. Ancak bu alanda yeni girişimcilere yardım edecek kişi sayısı son derece azdır. Bugün size bahsedeceğim The Government Network projesi bu konuda farklılık yaratabilecek yeni bir platformdur.

The Government Network, dağıtık otonom organizasyon (DAO) şeklinde faaliyet gösteren blockchain teknolojisi ile desteklenen sınırsız bir millet oluşturmaya çalışmaktadır. Platform, her biri kendi amaçları için optimize edilmiş, birbiriyle bağlantılı ve birbirine bağlı merkezi olmayan hizmetlerden oluşan bir ağdan oluşacaktır. Tasarımdan şeffaf olan platform, tarafsız bir konsensus mekanizması ve kurallar yoluyla yönetilen, kendi kendini düzenleyen bir varlık veya DAO olarak çalışacaktır. Yaklaşımda pratik olan DAO, bireylerin, toplulukların ve küresel yönetişimin iyileştirilmesi için toplumla birlikte çalışacaktır.

Ekosistemin Özellikleri

Platformun çok farklı özellikleri olmakla birlikte temel olarak 3 görevi olacaktır. Bunlardan birincisi öncü çözümler sunarak yönetimi yenilemektir. The Government Network, DAO’nun geliştirilecek spesifikasyonları ve merkezi olmayan uygulamalar ile başarılı bir hukuk kuralının doğasında bulunan çeşitli süreçleri çözmeyi veya geliştirmeyi hedefleyecektir. Bunlar arasında etkin topluluk yönetimi, referandumlar ve demokratik seçimlere izin veren oy verme, dilekçe ve oylama mekanizmaları sayılabilir. Bunların yanında platformda bireylerin kimliklerinin belirlenmesine olanak tanıyan etkin bir şekilde dağıtılmış kimlik yönetimi çözümleri de yer alacaktır.

Ekosistemde ikinci olarak, herhangi bir işlemde her kişinin, meslektaşlarını doğrulamasına izin veren doğruluk kanıtı mekanizmaları (Proof of authenticity) yer alacaktır. Bu mekanizmalar ile, akıllı kimlik belgeleri, dijital kimlik yönetimi ve hükumetler, üniversiteler, topluluklar için uygulamalar yapılabilecektir. Platformun üçüncü özelliği, ekosistem aracılığı ile vatandaş, B2B ve B2C ticaretini finanse edebilecektir. Bunun için emanet ve tahkim hizmetleri sağlanacaktır. Bunu bir çok alanda kullanılabilecek çok küçük işlemlerden, karmaşık global B2B işlemlerine kadar çeşitli ortamlarda uzmanlaşmış bir ticari ortam oluşturulacaktır.

Takım

Yol Haritası

ICO ve Token Bilgileri

Token satışı, DAO’yu ve ilk ön uygulamalarını geliştirmek için gerekli temelleri oluşturmak için kullanılmak üzere 3 milyon dolarlık bir fon sağlamayı amaçlamaktadır. Platform, ekosistem ve insanlar arasında köprü kurmak için oluşturulan ikili bir yapıya sahip olacaktır. Bunun için Nation token’u (NTN token) ve Government tokeni (GOV token) yer alacaktır. GOV tokenleri ICO sırasında düzenlenecek ve NTN tokenleri arasında GOV tokeni başına 100 NTN tokeni ile değiştirilebilecektir.

 • Token adı: GOVT
 • Token tipi: Ethereum ERC20
 • Toplam token sayısı: 125.000.000 GOVT
 • Satılacak token sayısı: 62.500.00 GOVT
 • ICO fiyatı: 1 GOVT = 0,64 ABD doları
 • ICO başlama tarihi: 1 Kasım 2018, 10:00 GMT
 • ICO bitiş tarihi: 30 Kasım 2018, 10:00 GMT
 • Kabul edilecek para birimleri: BTC, ETH
 • En düşük katılım miktarı: 200 ABD doları

Sonuç

The Government Network platformu, merkezi olmayan bir yönetişim modeli ile, herkes için erişilebilir ve özgür olarak çalışan bir ulus oluşturmaya çalışmaktadır. Bu sayede insanların teknolojinin gücü ile bağımsız olarak hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaya çalışmaktadır. Oldukça etkileyici bir takıma sahip olan bu ekosistemin, biraz uçuk bir proje gibi görünmesine rağmen, kağıt üstünde kalmayarak, gerçek bir ekosistem haline geleceğini düşünüyoruz. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: http://thegovernment.network

✅ Whitepaper: https://thegovernment.network/docs/The-Government-Network-White-Paper.pdf

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5027175

✅ Facebook: https://www.facebook.com/Govtokens

✅ Twitter: https://twitter.com/govtoken

✅ Telegram: https://t.me/GovToken

✅ Medium: https://medium.com/@govtoken

✅ YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC8aqkIUltx7rts8T0dAAcZQ

✅ Linkedin: https://www.linkedin.com/company/govtoken/

✅ GitHub: https://github.com/GOVtoken

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bountyhive Username: https://bountyhive.io/r/truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


26 yorum

 1. Avatar Ahmet Durmaz dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

 2. Avatar Bağış Can Elbaşı dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.

 3. Avatar Sömer Demiroğlu dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim

 4. Avatar Ömer Buğra Alparslan dedi ki:

  eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor.

 5. Avatar Hulusi Ak dedi ki:

  Çok faydalandım. teşekkürler.

 6. Avatar Rana Altınoklu dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 7. Avatar Aysel Aysu Demirsatan dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı, teşekkürler.

 8. Avatar Ayşen Aksoy dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 9. Avatar Zehra Pelin Döger dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 10. Avatar Ergün Değirmendereli dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 11. Avatar Doga Elif Delice dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 12. Avatar Güngör Erkin Egeli dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 13. Avatar İslam Eshaqzada dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 14. Avatar Doruk Deniz Döner dedi ki:

  Projenin fikri oldukça güzel bir fikir ile yola çıkmış. Ayrıca ekip deneyimli ve para toplama konusunda yenilikler ve çözümler getirecek.

 15. Avatar Haldun Dinçtürk dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 16. Avatar Cihan Akarpınar dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 17. Avatar Rukiye Esin dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 18. Avatar Özde Acarkan dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 19. Avatar Alçiçek Bad dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 20. Avatar Elif Tuğçe Altaş dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 21. Avatar Miraç Demırören dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 22. Avatar Ecem Hatice Akova dedi ki:

  Bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Bu projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılara karlı bir yatırım seçeneği gibi duruyor.

 23. Avatar Hacı Mehmet Adıgüzel dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim. İlerideki yazılarınızı daha yakından okuyacağım.

 24. Avatar Tubanur Dereli dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 25. Avatar Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 26. Avatar Ata Kerem Akman dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.