ULTRA: Blockchain tabanlı yenilikçi oyun platformu

 Post Views: 1756

Bilgisayar ve ileri teknoloji cihazlar artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar ile her türlü bilgiye ulaştığımız gibi boş zamanlarımızda da oyun oynayarak eğlenceli vakitler geçirmemize yardımcı olmaktadır. Bu nedenle oyun sektöründe inanılmaz yenilikler çıkmakta ve sektör çok hızlı bir şekilde büyümektedir. Bugün bahsedeceğim ULTRA platformu ise oyun sektörüne yenilik getiren son derece farklı bir projedir.

ULTRA bir oyun yayın platformu ve blockchain teknolojisine dayanan bir ekosistemtir. ULTRA geliştirici platformu ile online oyun ve esports iş ortakları ile riskleri önlemek için riskleri önlemek için çeşitli çözümler üretilmektedir. Online oyun oynama alanında riskleri ortadan kaldırmak ve tehlikeleri önlemek için oyuncuların, geliştiricilerin ve güvenliğin korunması için bir çok farklı kazanımlar mevcuttur.

Oyuncuların beta sürümlerini oynama ve kontrol etme, Ultra platform için özel AAA Başlıkları’na erişim sağlama ve platformda sahip olduğunuz oyunları yeniden satabilme imkanı sağlanacaktır. Bu aynı zamanda şeffaflık verir ve aracı olmadığı için fiyatlar önemli ölçüde daha düşük kalmaktadır.

Blockchain uygulaması, oyun geliştiricilerine ve içerik oluşturucularına, fiyatlandırma üzerinde kontrol sahibi olmaları ve Platform’u kullanmak için herhangi bir ücret almadıkları anlamına gelmektedir. Aynı zamanda büyük bir araç paketi ve farklı akışlardan gelir elde etme imkanı da sağlamıştır. Bu, oyun geliştirme stüdyolarının daha iyi oyunlar geliştirmesi için teşvik edecek ve oyun kalitesinin artmasına yardımcı olacaktır.

Platform, Ethereum blok zinciri sistemi sayesinde, bağlantı kurmak için geliştiriciden sağlanan işlev ve algoritma ile emniyetli bir şekilde girme ve sonuçların zararlarından en kötü riskleri azaltma gibi sistematik çerçeve şablonu içinde çalışır.

Yol Haritası
 • 2006-2017 arası çekirdek, yayıncılık teknolojileri geliştirilmesi
 • 2017 ilk çeyreğinde Ultra proje başlangıcı aşaması
 • 2017 ikinci çeyreğinde Ultra teknik tasarım oluşturuldu
 • 2017 üçüncü çeyreğinde Ultra platform geliştirme ve Patent süreci başlatması yapıldı
 • 2018 ilk çeyreğinde GDC katılımı
 • 2018 üçüncü çeyreğinde Ultra blockchain teknolojisi v1.0 ve Ultra kapalı Beta sürümü, token oluşturma etkinliği, Özel oyun yatırımı planlanmaktadır
 • 2018 dördüncü çeyreğinde Ultra genel beta sürümü, Ultra v1.0 sürümü yapılacaktır
 • 2019 birinci çeyreğinde Ultra yayınlanan ilk özel oyun
 • 2019 ikinci çeyreğinde 3. taraf hizmet araçları sürümü planlanmaktadır
Takım

Kurucular ve ekibin diğer üyeleri, Oyun Geliştirme, Blockchain, İK, Toplum Yönetimi ve Tasarım konularında yeterli deneyime sahiptir. Danışma kurulu, Oyun Endüstrisi, İş Geliştirme, Blockchain, Yatırımlar ve Finans alanlarında uzmanlıklarını da kazandıran tanınmış ve deneyimli Oyun Geliştiricileri, Yatırımcılar ve Girişimcilerden oluşmaktadır.

ICO ve Token Bilgileri

Ultra (UTR) tokeni kullanarak platformu geliştirmek planlanmaktadır. ICO tarihleri henüz yayınlamadı, ICO’ya katılmak için Beyaz Listeye kayıt etmek ve KYC onayı yapılması zorunludur.

 • Platform: Ethereum
 • Amaçlanan finans miktarı: 52.000.000 USD
 • Satılacak token sayısı: 1.950.000.000 UTA
 • Token fiyat: 1 UTA = 0.1 USD
 • Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC, USD, EUR, DASH

Proje hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Websitesi: https://ultra.io/

Whitepaper: https://ultra.io/wp-content/uploads/2018/06/Ultra-Whitepaper-1.03.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4470057

Facebook: https://www.facebook.com/Ultra-441139419649279/

Twitter: https://twitter.com/ultra_io

Telegram: https://t.me/ultra_io


Author;

Bitcointalk username: truncus

Bitcointalk profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

ETH Address: 0x40903584F46E4e59a16F726DeB2F3088FF7d6306


14 yorum

 1. Avatar Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Ezberleri bozacak yeniliklerle gelen bir proje. Kesinlikle başarılı olacaktır.

 2. Avatar Nilüfer Bağlar dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor.

 3. Avatar Canan Kumbasar dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

 4. Avatar Yeşim Saray dedi ki:

  Güzel yazı, teşekkürler.

 5. Avatar Bahar Özlem Albaş dedi ki:

  Elinize sağlık

 6. Avatar Rima Altıparmak dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 7. Avatar Rümeysa İrem Devecel dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 8. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 9. Avatar Mügenur Ahmet dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 10. Avatar Öktem Duymuş dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş. Son tarihi kaçırmamak lazım çünkü bu proje favori.

 11. Avatar Selim Dökülmez dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 12. Avatar Alya Denizgünü dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 13. Avatar Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 14. Avatar Mert Görkem Dayıoğlu dedi ki:

  Güzel yazı, kripto para piyasası giderek gelişiyor ve her geçen gün yeni projeler çıkıyor. sizde bunun gibi projeleri bize sunuyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.