Veil: Gizlilikten ödün vermeyin

 Post Views: 2229

Blok zinciri teknolojisi son zamanlarda çok ilgi görmektedir. Bunun nedeni ise inanılmaz bir güvenlik ve gizlilik sağlamasıdır. Her geçen gün bir çok yeni proje çıkmakta ve bunu kullanmaktadır. Ancak son zamanlarda çıkan projelerde bu tam olarak sağlanamamaktadır. Bununla ilgili sorunlar görülmekte ve kimse bunu düzeltmek için bir şey yapmamaktadır. Açıkça söylemek gerekirse başarılı gibi duran bir çok platform bile olduğu gibi güvende değiller. Bu tip ekosistemler blok zincirinin koruyucu özelliği tehlikeye atmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Veil platformu tüm bu sorunu çözebilecek yeni bir ekosistemdir.

Veil Platformu Nedir?

Veil, operasyonlardaki gizlilik ve anonimlik çözümleriyle tüm kripto para birimleri topluluğunda devrim yapma niyetinde olan bir platformdur. Bunu yapmak için en son teknolojiyi kullanacaktır. Kullanımı çok kolay olan platformu kullanabilmek için gerekli olan tek şey, kullanıcıların başlamaya hazır olmaları, bunu mümkün kılacak cüzdanları indirmeleridir. Bu proje, kurduğu temel ile sadece bir fark yaratması amaçlanan bir zerocoin platformudur. RingCT gibi yeni teknolojik yazılımlar ile kullanıcıları için gizlilik sağlama kurulumunu destekleyecektir.

Ekosistemde kullanıcıların para kazanmasını sağlayacak çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan birisi olan Staking bu ekosistemde kazanmanın yollarından biridir. Bu teknik bilgi gerekmeyen son derece basit bir şekilde yapılabilecektir. Kullanıcılar bunu anonim olarak yapar ve ekosistemde para kazanmak ve kontrol etmek için kullanılabilir. Kullanımının bu kadar kolay olması kullanıcıların katılımı artırarak ekosistem kullanıcı sayısını artıracağını düşünüyoruz.

Ekosistemin Özellikleri Nelerdir?

Bu projede tanıtım ve güvenlik açısından önemli bile role sahip olan Proof of Work (PoW) e Proof-of-Stake (PoS) hibrid sistemlerini kullanılmaktadır ayrıca diğer projelerden farklı olarak herhangi bir ICO yapılmamıştır.  Veil esas olarak kullanıcılara odaklı bir ekosistemdir ve kullanıcıların işlemlerini ve bunun üzerinde çalışmalarını iyileştirmek için çalışan gelişmiş konfigürasyona sahiptir. Bunun için gerekli olan çok amaçlı bir cüzdan ve kullanıcı arayüzü ile kendisini desteklenmektedir.

Ekosistemde işlem maliyetleri son derece düşüktür ve bu sayede kullanıcıların faaliyetlerine kolay bir şekilde devam edebilmelerini sağlamaktadır. Ayrıca ekosistemin kendi kendisini finansa edecek bir yapısı bulunmaktadır. Bu nedenle bağımsız bir yapısı vardır ve hiçbir zaman diğer kuruluşlara bağımlı olmayacaktır. Ekosistemin bağımsız olarak kalması, sunduğu hizmetlerin özel olarak kalmasına aracılık eder ve gizliliğin korunabilmesi için çok önemlidir.

Veil dünyanın en güvenli blok zinciri yazılımı olan Bitcoin en güvenli sürümü olan 0.17.1 sürümünü , gelişmiş kripto para tabanlı gizlilik protokolü Zerocoin ile birleştirecektir.  Öte yandan, Zerocoin protokolü, sıfır girdi testine, girdi ve çıktı bilgisi olmadan hesaplamanın gerçekleştiğini göstermeye yarayan kriptografik bir metoda dayanmaktadır. Dandelion protokolü desteği ise, ağ içindeki kaynak düğümünde bir işlemin izlenmesini neredeyse imkansız hale getirir.

Madencilik

Veil, ekosisteminde madenciliğin çok büyük bir önemi vardır. Ekosistem madencilere şeffaflığı ve güvenliği, gözden geçirme kanıtı ile gözden geçirilme sürecinden geçerek, Veile hash gücü katmak isteyebilecek olan madencileri sağlamıştır. Yüksek gözden geçirme kanıtı doğrulama kademesi 3 ile ekip, projenin temelleri ve kod temeli analiz edilerek iş kanıtı projelerinin onaylanması sağlanır. Mainnet şuan için zaten faaliyette ve madencilik ile İş Kanıtı madenciliği eşitliğini desteklemek için, Ravencoin projesi tarafından tanıtılan X16R’nin geliştirilmiş bir versiyonu olan ASIC’e dayanıklı X16RT karma algoritmasını kullanacaktır.

Takım

Yol Haritası

Sonuç

Veil projesi oldukça etkileyici bir teknoloji kullanmaktadır. Diğer projelerden farklı olarak güvenliği diğer tüm özelliklerin üzerinde ilk sıraya çıkarmaktadır. Sahip olduğu vizyon, tüm dünyayı değiştirme potansiyeli olan dünya standartlarında bir vizyondur. Bu kripto para çözümü, kripto topluluğundaki kullanıcıların başına gelen en iyi şeylerden biridir. Sizde bu ICO yatırım fırsatını kaçırmayın. Ayrıca, projeye yatırım yapmadan önce kendi çalışmanızı yapmayı da unutmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

✅ Website: https://veil-project.com/

✅ Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5065331.0

✅ Telegram: https://t.me/VEILProject

✅ Discord: https://discordapp.com/invite/Ywyb9hs

✅ Facebook: https://www.facebook.com/projectveil/

✅ Twitter: https://twitter.com/projectveil

✅ Reddit: https://www.reddit.com/r/veil

✅ Github: https://github.com/Veil-Project/veil

Author of article:

✅ Bitcointalk Username: truncus

✅ Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

✅ Veil wallet: bv1qta4z6kknwxauvevqqxkg47dmgrdghs0z56wgly


29 yorum

 1. Avatar Ahmet Durmaz dedi ki:

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Yazı çok yararlı oldu teşekkürler. Satışlarının güzel geçeceğine inanıyorum.

 2. Avatar Mert Görkem Dayıoğlu dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 3. Avatar Mahmut Omacı dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 4. Avatar Kayıhan Nedim Akarcalı dedi ki:

  Bu tip projelere gerçekten çok ihtiyaç var. umarım başarılı olur. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. Süper bilgi. Teşekkürler

 5. Avatar Aysel Aysu Demirsatan dedi ki:

  Bu tarz projeler her zaman tutabilir ve başarılı olmalarını çok istiyorum. İnşallah olur. Ayrıca ekip son derece deneyimli.

 6. Avatar Mercan Bağçivan dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş artık kafama takılan bir şey olunca buraya bakacağım. Arkadaşlar emeğiniz için elinize sağlık. Çok faydalı bir yazı.

 7. Avatar Enver Dur dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 8. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  Güzel detaylı anlatılmış bir yazı. Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın. İngilizce yazılardan çok fazla anlamıyorum.

 9. Avatar Hiba Alpuğan dedi ki:

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

 10. Avatar Abdullah Mert Erol dedi ki:

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

 11. Avatar Saliha Cana Dıvarcı dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 12. Avatar Ezgin Dallı dedi ki:

  Tartışmasız destek verilecek projelerden biri olarak gördüm. Yatırım yapmayı düşünüyorum. Uzun zamandır beklediğim projelerden.

 13. Avatar Oktay Fatih dedi ki:

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Ancak ICO ne zaman başlayacak? Bu konulara biraz uzağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 14. Avatar Delal Abdullatif Abzak dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 15. Avatar Selman Erkoşan dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 16. Avatar Rümeysa İrem Devecel dedi ki:

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum. Ayrıca Türkçe açıklama için teşekkür ederim harika çalışma olmuş.

 17. Avatar Muhammed Bazit Deliloğlu dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 18. Avatar Hüseyin Zeyd Ercoşkun dedi ki:

  Gerçekten blockchainin mantalitesine de çok uygun bir proje. Platform fikir olarak öne çıkmışa benziyor. Sizde bunu kaçırmayın.

 19. Avatar Ayşe Neslihan Daşdemir dedi ki:

  Ayrıntılı ve güzel yazı için çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. Para yatırmak için araştırmak lazım. İyi çalışmalar

 20. Avatar Sarper Akış dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 21. Avatar Ali Kara dedi ki:

  Websitesi tasarımından ekibine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü basarili bir proje. Bundan alım yapılabilir.

 22. Avatar Özde Acarkan dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 23. Avatar Ziya Doğramacı dedi ki:

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler var. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 24. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş. eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor. sağolasın.

 25. Avatar Recep Ali Samet Akdoğan dedi ki:

  Kripto para dünyasında fon bulmaya çalışan projelere rehberlik ,reklam ve tanıtım desteği vermesi projenin her zaman aranacağını gösteriyor.

 26. Avatar Doga Elif Delice dedi ki:

  Yakın zamanda hedefine ulaşacak bir proje. Ayrıca yazı da çok bilgilendiriciydi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 27. Avatar Doruk Deniz Döner dedi ki:

  Bu projeyi bende yakından izliyorum. ICO sürecine dahil olmak istiyorum. Çok faydalandım. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 28. Avatar Ata Kerem Akman dedi ki:

  Bu proje bir çok kullanıcıyı mutlu edecek ve bunu başarırken de kazandıracak bir proje. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 29. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.