Viewly: Blok zincir tabanlı video paylaşım platformu

 Post Views: 2140

Bugün sizin için yine oldukça ilgi gören bir projeden bahsetmek istiyorum. Bu projenin adı “Viewly”. Blockchain tabanlı video paylaşım programı olan bu proje hakkında kısaca bilgim vereceğim. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler web sitesini (https://view.ly) ziyaret edebilir.

Bir platform düşünün. Şuandaki en popüler platform olan YouTube platformunun tamamen merkezsiz versiyonu olan ve tamamen şeffaf bir yapılanma gösteren. Şuanda birden çok video platformu olduğunu zaten olduğunu biliyoruz, ancak kullanıcıları çoğunlukla bu platformlara getiren içeriğin daha özel olmak zorunda.

Bunun için en önemli olay ise içerik oluşturucularının, yüksek reklam geliri karşılığında, sisteme kaliteli içerik sunmaya devam etmeleri için yeterli ve doğru bir teşvik oluşturmasıdır. Şuan ki mevcut platformlarda reklam gelirlerinin büyük kısmını mevcut platform sahipleri alırken, içerik oluşturuculara son derece düşük paylar kalmaktadır.

Şuan ki platformlarda içerik oluşturucuları, görüntüleyenler ve reklam verenler arasındaki teşvikler yanlış ayarlanmıştır.  Bunun yanı sıra görüntüleyenler sinir bozucu reklamlarla resmen bombanlamtadırlar. İçerik oluşturucular ise, içerikler oluşturmaya zorlanırlar.  Ayrıca reklamverenler verimsiz reklam yayınları nedeniyle gelir kaybına uğrarlar.

Tüm bu nedenlerden dolayı merkezi olmayan bir video platformu olan Viewly tasarlanmıştır.

Bu platformun ayrıcalıklarına bakacak olursak;

* Bu platformdaki reklamlar kullanıcıların gizliliğini ihlal etmeden ve bu kullanıcıların özel hayatına saygı duyarak yayınlanmaktadır.

* Bu platformun çok teşvik almasını bekliyoruz, bunun  nedeni ise hayranlar ve içerik oluşturucular arasında gelişecektir ve bunların katılımı en önemli unsur olacaktır.

* Küçük, orta veya büyük ölçekli takipçileri olan içerik oluşturucuların çok kolay bir şekilde para kazanabileceği bir platformdur. Bunu mikro ödemeler, hayranların koruma alında alması, sponsorlu onaylar ve ticaret sayesinde yapacaktır.

* Bu platformda işletmeler doğrudan içerik oluşturuculara ulaşabilecek ve bu sayede aracıları ortadan kaldırarak önemli bir maliyet avantajı sağlayacaktır.

* Viewly, blok zincir teknolojisi ve peer-to-peer video paylaşım teknolojileriyle desteklenen merkezi olmayan bir video platformudur.

Viewly sosyal video platformu, reklam tabanlı gelir modelini ve geleneksel platformların şu anda içerik oluşturucuları üzerinde sahip olduğu sanal tekeli ortadan kaldırmaktadır. Bunun yerine Viewly, eşler arası ağ ve blok zincirindeki akıllı sözleşme tabanlı işlemleri kullanır.

Viewly platformu, kullanıcıların kendi seçtikleri miktarlarda VIEW tokenları aracılığıyla favori içerik oluşturucularını desteklemelerini sağlar. İçerik oluşturucular ise, en sadık görüntüleyenlerini özel içeriklere ulaşmasına izin verebilir veya içerik oluşturucunun iç çevresine erişimle ödüllendirebilirler.

Viewly blockchain uygulaması, fiyatlandırma yapısı ve çıktıları üzerinde anlaştıktan sonra sponsorlar ve içerik oluşturucular için akıllı sözleşmeler kullanır. Ödemeler anında gerçekleşmektedir.

ICO Bilgileri

ICO 22 Şubat’ta başladı. Toplam 12 milyon $’lık hardcap ya da 22 Mart’a kadar sürecek.

VIEW tokeni ERC20 ile uyumludur.

ICO’ya katılanlar, katıldıktan hemen sonra cüzdanlarına VIEW tokeni alacaklardır, ancak ana ICO tamamlanana kadar tokenler kilitli kalacaktır.

» Toplam token miktarı: 100 milyon

» Satış fiyatı: 0.45 dolar

» Softcap: 4 milyon dolar (zaten ulaşıldı)

» Hardcap: 12 milyon dolar

Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC ve EOS

Sonuç

Bu ICO oldukça ilgi görüyor. ICO’nun bitmesine yaklaşık 10 gün kaldı. Şuan için toplanması beklenen miktarın %73.7’üne ulaşıldı. Sizinde bu projeye katılmanızı ve yüksek gelir imkanını kaçırmamanızı öneririz.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Website: https://view.ly

Whitepaper: https://view.ly/downloads/whitepaper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2158676.0

Twitter: https://twitter.com/OfficialViewly

Facebook: https://www.facebook.com/theViewly

Telegram: https://t.me/viewly

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721


16 yorum

 1. Avatar Gaku dedi ki:

  Uyarınız için teşekkürler, düzeltildi.

 2. Avatar Eda Sena Akyıldız dedi ki:

  Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş.

 3. Avatar Volkan İpek dedi ki:

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

 4. Avatar Muhlis Kayaoğlu dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş.

 5. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  Başarılı olacağını düşündüğüm bir ICO. yazıda çok ayrıntılı ve güzel olmuş.

 6. Avatar Lütfiye Sena dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 7. Avatar Ergün Değirmendereli dedi ki:

  Bu şekilde hayata geçen bir çok proje var. Bu nedenle projeyi beğendim. Kripto paralarla yatırım yapmak isteyenler için düşünülebilir.

 8. Avatar Burcu Kahraman dedi ki:

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor. yatırımı erken yapıp bonus almak mantıklı.

 9. Avatar Tunca Eryılmaz dedi ki:

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim. Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum. tarihleri takip etmek lazım.

 10. Avatar Büşra Gül Altundal dedi ki:

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım. İleride tutacak gibi görünüyor. Teşekkürler.

 11. Avatar Doga Elif Delice dedi ki:

  Yazı gayet net ve açıklayıcı ayrıca çok bilgilendirici olmuş. Bu ico çok entersana benziyor. bence tutacak bir fikir. yazı için teşekkürler.

 12. Avatar Merve Ece Altıok dedi ki:

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur. Çünkü proje çok enterasana benziyor.

 13. Avatar Eyüp Orhun Fındık dedi ki:

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici. ICO sürecini yakın takip etmek gerekiyor.

 14. Avatar Kerime Hacer Akıllı dedi ki:

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar. Çünkü tutacağa benziyor. Çok güzel yazı hazırlayana da teşekkürler.

 15. Avatar Sanber Durak dedi ki:

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu da güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..

 16. Avatar Turan Fahri dedi ki:

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje. Teşekkürler. çok güzel bir yazı olmuş.